Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε πολύ ψωμί ακόμη για 4Κ 60FPS, εδώ η CDPR είπε πως αν έβαζαν όλα τα εφέ της Ε3 2013, θα γονάτιζαν όλα τα PC και 'συ θες και 4Κ@60 τα οποία ΔΕΝ τα έχεις ούτε με το downgrade που έκαναν, λολ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τους ρυθμούς που πάμε, φούρνο θέλουμε, για αυτό άλλωστε είπα πιο πάνω να μην περιμένουμε θαύματα από την ti. 

 

Το Witcher όπως είναι τώρα (και όχι του 2013) δεν μπορώ να το βάλω στα games που ζορίζουν τις τωρινές μας κάρτες. Το hairworks μόνο τραβάει frames. Αν βγει αυτό, αέρα πηγαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το πιο ζόρικο παιχνίδι για τις σημερινές κάρτες το Witcher 3, έστω και χωρίς το HairWorks θέλει high-end GPU για να παίξει σωστά σε Ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παιδιά είμαστε πολύ μακριά για 4k.

Μην το σκέφτεστε καθόλου. Με pascal και 3 Titan θα θες για καλό 4k. Για να βάζεις και κανένα φίλτρο.

Τώρα για 1600p θες 2 Titan x εάν θες ultra και αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακα, το The Witcher 3 σε 4Κ αναλυση με 2 Titan X's με τα settings σε full extra, βγαζει τα περι 65fps με drops σε καποια σημεια στα 58fps εως εκει που εχω προχωρησει, λιγο μετα την αρχη δηλαδη :P 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακα, το The Witcher 3 σε 4Κ αναλυση με 2 Titan X's με τα settings σε full extra, βγαζει τα περι 65fps με drops σε καποια σημεια στα 58fps εως εκει που εχω προχωρησει, λιγο μετα την αρχη δηλαδη :P

Για πες μας και για το gtav τι πιάνεις :P

Καλά Βάγγο, το ξεφτίλισες. Η Titan X κάνει κομμάτια τα πάντα σε 1440/1600P με Ultra/4xMSAA.

Παίζεις ok αλλά μερικά φίλτρα θα τα ρίξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν θα βάλεις 8xMSAA, θα βάλεις 4x..Big deal..Και όλα αυτά σε console ports..Έχε χάρη που δεν push-άρουν για γραφικά οι devs πλέον, αλλιώς θα κλαίγαν και οι Τατιάνες και οι Πασχάληδες και όλα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορια το Witcher 3 σε 2560x1440 + ultra + AA + sweet fx απο το συστημα μου.

 

MSI 970 gtx

http://postimg.org/image/6wqzkveit/full/

 

SLI 970 gtx

http://postimg.org/image/z06kq5lv7/full/

 

To Titan X θα ειχε εδω 56 fps max γιατι βαλτε το score της 970gtx + ενα 45-50% απο αυτο, δηλαδη 36,5 +18 = 54 με 56 fps max....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το πιο ζόρικο παιχνίδι για τις σημερινές κάρτες το Witcher 3, έστω και χωρίς το HairWorks θέλει high-end GPU για να παίξει σωστά σε Ultra.

 

Για εμενα παντως το παιχνιδι που τα πηγε χειροτερα σε 4k παροτι εδειχνε φανταστικο ηταν το ACU. Το W3 αν κλειδωσεις στα 30 λογω χαμηλης vram και αντεχεις το cap στα 30 στο συγκεκριμενο (προσωπικα δεν μου φτανουν σε αυτο το παιχνιδι) παιζει ικανοποιητικα σε 970/980SLI και με ολα τα καλουδια σε 4k (αντε χωρις AA για καλυτερα αποτελεσματα).

Πληροφοριακα, το The Witcher 3 σε 4Κ αναλυση με 2 Titan X's με τα settings σε full extra, βγαζει τα περι 65fps με drops σε καποια σημεια στα 58fps εως εκει που εχω προχωρησει, λιγο μετα την αρχη δηλαδη :P

 

Beast.. Αυτο ελειπε αλλωστε..

Για την ιστορια το Witcher 3 σε 2560x1440 + ultra + AA + sweet fx απο το συστημα μου.

 

MSI 970 gtx

http://postimg.org/image/6wqzkveit/full/

 

SLI 970 gtx

http://postimg.org/image/z06kq5lv7/full/

 

To Titan X θα ειχε εδω 56 fps max γιατι βαλτε το score της 970gtx + ενα 45-50% απο αυτο, δηλαδη 36,5 +18 = 54 με 56 fps max....

 

Ανετοτατα τα εχει τα 1440p με ολα on το 970SLI..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...