Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσο αφορά ρολόι πυρήνα για την 980ti από τα 1000 της Titan X πού πιστεύετε ότι θα πάει η Nvidia; 

 

Εξαρτάται τι θα βγάλει εν τέλη ο άμεσος ανταγωνισμός και αν και κατά πόσο η πράσινη θελήσει να πάει σε μια αρκετά ακριβή λύση ψύξης. Προσωπικά δεν περιμένω μεγάλες διαφορές με τον Τιτάνα, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι επεξεργαστης χρειαζετε για να δουλευει η καρτα 99%;

Για τον επεξεργαστη μιλουσα.Η καρτα σε οτιδηποτε πανω απο 1080p στο 100% θα ειναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω ότι η μπουκαλίτιδα είναι εξαιρετικά μεταδοτική ασθένεια. Να το προσέξετε και να πλένετε τα πάντα με Betadine (σε μπουκάλι πάντα....)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. αναπαλαιωνω το θρεντ για να ρωτησω το εξης... Σχετικα με τις υλοποιησεις , η palit σαν εταιρεια ειναι απο αυτες που θα εμπιστευοσασταν η καλυτερα να κοιταξω σε gigabyte ? η gainword ? Ευχαριστω πολυ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. αναπαλαιωνω το θρεντ για να ρωτησω το εξης... Σχετικα με τις υλοποιησεις , η palit σαν εταιρεια ειναι απο αυτες που θα εμπιστευοσασταν η καλυτερα να κοιταξω σε gigabyte ? η gainword ? Ευχαριστω πολυ !!!

Gigabyte,Msi,Evga FTW εκ των κορυφαιων.¨Αξιολογες και οι Gainword και Zotac. Και η Palit ασχημη δεν ειναι αλλα μονο 2 χρονια εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με Zotac πάντως ειμαι ευχαριστημένος amp 980 extreme 5 χρόνια εγγύηση 2 απο το κατάστημα που αγοράστηκε και πέντε έτη απο Zotac με serial number απο την ημερομηνία που εχει κατασκευαστεί η καρτα!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

'Οσον αφορά το gpu usage , πρέπει να αναφερθεί πως σε παιχνίδια που δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις (πχ dead space series) , δεν θα ανέβει ποτέ  , εκτός αν παίζεις σε 120-144hz οθόνες.  Έβλέπα κάποτε ο noobas την 7970 να τρέχει το dead space κολλημένο 60fps με 65% usage , και έψαχνα τι με έκοβε..... :X

Επεξ/σία από mellodos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα οτι τα vrm της καρτας μου εχουν θερμοκρασια 57c την ωρα που ανοίγω τον υπολογιστή και τωρα η θερμοκρασία ειναι στους 65c.

 

και η θερμοκρασια στην gpu ειναι στους 50c+. 

 

ουτε εχω τρεξει καποιο game ουτε τιποτα.  

 

εκδωση καρτας: asus strx 970 με drivers 347.88

 

ιο για μινινγκ δεν εχω, σκαναρισα το pc με: 360, avast, και malwarebytes. 

 

ουτε εχω απλα την καρτα βαλμένη επανω στην μητρική οστε να σκεβρώνει το pcb της. την εχω βαλει, και την εχω στερεώσει σε ευθεία γραμμη. 


τι λετε να παιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα οτι τα vrm της καρτας μου εχουν θερμοκρασια 57c την ωρα που ανοίγω τον υπολογιστή και τωρα η θερμοκρασία ειναι στους 65c.

 

και η θερμοκρασια στην gpu ειναι στους 50c+. 

 

ουτε εχω τρεξει καποιο game ουτε τιποτα.  

 

εκδωση καρτας: asus strx 970 με drivers 347.88

 

ιο για μινινγκ δεν εχω, σκαναρισα το pc με: 360, avast, και malwarebytes. 

 

ουτε εχω απλα την καρτα βαλμένη επανω στην μητρική οστε να σκεβρώνει το pcb της. την εχω βαλει, και την εχω στερεώσει σε ευθεία γραμμη. 

τι λετε να παιζει ?

Άμα στα παιχνίδια σε φτάνει 90c+ τα vrm, ανεβάζεις τις στροφές του ανεμιστήρα της κάρτας,εάν δεν θες, βάζεις thermal paste στα vrm αντί για αυτοκόλλητα ή βάζεις καλύτερα αυτοκόλλητα εσύ.Ή την στέλνεις πίσω. Δεν ξέρω και πόσο φτάνουν οι άλλες κάρτες 970. Ψάξε στο google να δεις που κυμαίνονται η θερμοκρασίες της κάρτας γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...