Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι η ASUS σίγουρα έχει κάτι ανάλογο. Όταν γίνεται ουσιαστικά υπό την ευθύνη ενός προγράμματος και όχι από εμάς είναι ευπρόσδεκτο.

Όσοι είναι εξοικειωμένοι και γενικά ψάχνονται, το περνούν manually. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια μια απορια,ειμαι κατοχος μιας gtx 970 και στο Titanfall το usage της καρτας ειναι κανα 40% και το παιχνιδι κολλαει για κλασματα δευτερολεπτου,κατι σαν lag!!!εχω φτιαξει τις ρυθμισεις ambient occlussion και τα συναφη αλλα το gameplay ειναι απαραδεχτο.Ειναι και σε εσας ετσι?το υπολοιπο συστημα αποτελειται απο i7 4770k,gigabyte z87x dh3,16g ram corsair 1600,corsair tx 850w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια απορια,ειμαι κατοχος μιας gtx 970 και στο Titanfall το usage της καρτας ειναι κανα 40% και το παιχνιδι κολλαει για κλασματα δευτερολεπτου,κατι σαν lag!!!εχω φτιαξει τις ρυθμισεις ambient occlussion και τα συναφη αλλα το gameplay ειναι απαραδεχτο.Ειναι και σε εσας ετσι?το υπολοιπο συστημα αποτελειται απο i7 4770k,gigabyte z87x dh3,16g ram corsair 1600,corsair tx 850w

 

Επειδή μόνο αυτό το παιχνίδι παίζω, αν το anti-aliasing είναι στο 4ΧMSAA η κάρτα δουλεύει στα 40-50%, αν το βάλω στο 8Χ η κάρτα δουλεύει στο 98%!

Για το lag δεν έχω παρατηρήσει κάτι, στο κάνει συνέχεια ??

 

Ελπίζω να μην χρησιμοποιείς μκ5!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ξέρουμε κανένα νέο για 980ti (ημερομηνία κυκλοφορίας και τι επιδόσεις θα έχει σε σχέση με μία 980) γιατί εκεί στην amd δεν βλέπω να το παίρνουν απόφαση πότε θα βγάλουν νέες gpu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ξέρουμε κανένα νέο για 980ti (ημερομηνία κυκλοφορίας και τι επιδόσεις θα έχει σε σχέση με μία 980) γιατί εκεί στην amd δεν βλέπω να το παίρνουν απόφαση πότε θα βγάλουν νέες gpu?

Λοιπον επειδη το εχω ψαξει το θεμα,η 980ti μπορει να βγει οποιδηποτε στιγμη μεσα στον Μαιο και μεχρι μεσα Ιουνιου το πολυ.Απο επιδοσεις επειδη εχει 35% παραπανω πυρηνες απο την απλη 980,προβλεπω αναλογο αλμα και στις επιδοσεις και ακομα μεγαλυτερο σε υψολοτερες αναλυσεις λογω και παραπανω vram.Η nvidia το εχει ετοιμο το chip οποτε αναμενουμε....
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη το εχω ψαξει το θεμα,η 980ti μπορει να βγει οποιδηποτε στιγμη μεσα στον Μαιο και μεχρι μεσα Ιουνιου το πολυ.Απο επιδοσεις επειδη εχει 35% παραπανω πυρηνες απο την απλη 980,προβλεπω αναλογο αλμα και στις επιδοσεις και ακομα μεγαλυτερο σε υψολοτερες αναλυσεις λογω και παραπανω vram.Η nvidia το εχει ετοιμο το chip οποτε αναμενουμε....

Το εχεις ψαξει το θεμα????Κανενα Link δηλαδη δεν παιζει???ή δουλευεις μεσα στην Nvidia και δεν μπορεις να δωσεις παραπανω πληροφοριες?:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσω google ψαχνω δεν ειναι δυσκολο....Τα προσφατα φορουμ λενε οτι βγαινει τις επομενες εβδομαδες και οτι θα εχει επιδοσεις αναλογες της titan x καθως ειναι το ιδιο chip με μικροτερη vram.Επισης θα βγει και με non reference ψυξεις,οποτε θα εχει υψηλοτερα ρολογια απο titan x.Η τιμη της θα ειναι γυρω στα 650 δολαρια,προσωπικα πιστευω θα ερθει στα ελληνικα καταστηματα γυρω στα 700 με 750ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ για εκτιμησεις για περιπτωση αναλογη με 780ti και Titan μου κανουν τα παραπανω.

 

Περισσότερα νέα μετά το διάλειμμα στο: http://www.rumormillnews.com/ 

 

Πέρα από τα αστεία σε γενικές γραμμές δεν πέφτει έξω και είναι όντως τρομερά προβλέψιμο και χάρη στο ότι ξέρουμε τον πυρήνα και στην προϊστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει στιγμιαίο freeze για 1 sec σε παιχνίδια και μετά να συνεχίζει κανονικά; Δε θυμάμαι κάτι αντίστοιχο με την 780, βέβαια το παρατηρώ σε παιχνίδια που δεν είχα παίξει ποτέ με την παλιά κάρτα. Το msi εκείνη τη στιγμή δείχνει και μεγάλη πτώση στα ρολόγια και φυσικά, μετά επανέρχεται. Rings any bells;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...