Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οντως ειναι αρκετα υψηλες αλλα και παλι δεν νομιζω να ειναι εκει το θεμα..  σιγουρα δεν νομιζεις να ειναι θεμα γενικα της καρτας ?αφου εχουν και αλλα ατομα το ιδιο προβλημα. Ευχαριστω για την βωηθεια παντος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

....πουλα την καρτα να ηρεμήσεις και παρε AMD να βρεις την υγειά σου!   :-D

 

H 970gtx δεν εχει κανενα θεμα, ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ! 

 

Ψαξου σε ολα τα αλλα!

 

Εαν θες βοήθεια γράψε αναλυτικά

1.το συστημα σου,

2.τα sets του παιχνιδιου και

3. το εαν ειναι αγορασμενο ή απο τον θειο,

4. με τι patch εισαι,

5. τι drivers φορας και 

6. δωσε μερικα screens να δουμε το προβλημα στο gpu usage και τα fps!

Επεξ/σία από Titanomaxos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ειναι αρκετα υψηλες αλλα και παλι δεν νομιζω να ειναι εκει το θεμα..  σιγουρα δεν νομιζεις να ειναι θεμα γενικα της καρτας ?αφου εχουν και αλλα ατομα το ιδιο προβλημα. Ευχαριστω για την βωηθεια παντος 

εβαλα 1080p και στοκ το cpu sto DAI ,και εξακολουθου το gpu usage να μην κατεβαινει απο το 99% :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα 1080p και στοκ το cpu sto DAI ,και εξακολουθου το gpu usage να μην κατεβαινει απο το 99% :(

χαχαχα τώρα είδα το σύστημα της υπογραφής και παρά λίγο να φτύσω τον καφέ.. :D 3.5 + 05 λέει... χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 gb ram dual channel,msi gtx 970,i5 4690k, thermaltake 630 w,msi h97,samsung ssd 250 gb,wd 1 tb, asus dvd player αυτο ειναι το πισι....Μακαρι να βρω ακρη γιατι δεν πολυ γουσταρω την amd αλλα αν οντως εχει θεμα η καρτα δεν θελω να ρισκαρω παλι με nvidia. Ναι αυθεντικο το game με ολα τα updates στα ultra εχω δοκιμασει και στα αλλα settings αλλα τιποτα... το κανει και σε αλλα games..να screenshot : http://prntscr.com/70ofec bot troll? τι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 gb ram dual channel,msi gtx 970,i5 4690k, thermaltake 630 w,msi h97,samsung ssd 250 gb,wd 1 tb, asus dvd player αυτο ειναι το πισι....Μακαρι να βρω ακρη γιατι δεν πολυ γουσταρω την amd αλλα αν οντως εχει θεμα η καρτα δεν θελω να ρισκαρω παλι με nvidia. Ναι αυθεντικο το game με ολα τα updates στα ultra εχω δοκιμασει και στα αλλα settings αλλα τιποτα... το κανει και σε αλλα games..να screenshot : http://prntscr.com/70ofec bot troll? τι ειναι αυτο?

 

τα games δεν τα τρεχεις fullscreen ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

full screen τα τρεχω αλλα δεν μου ειπες λες να εχω καποιον ιο?

 

Όταν είσαι στα windows σε desktop mode το GPU και CPU usage ειναι στο μηδεν ?

 

Ειδικά εαν εχεις περάσει παιχνίδια απο το θειο και δεν έχεις προσέξει την πυγή τότε υπάρχουν bots απο hackers που τραβάνε gpu και cpu usage για mining.

Kανε ενα ελεγχο με task manager για cpu και GPU-Z για το  gpu usage.

 

Eαν συμβαινει κατι τετοιο ειναι λογικο να σου κανιβαλιζει την gaming εμπειρία! 

 

Κανε ένα format στην τελική και περνά τελευταίους nvidia drivers.

 

Σε κατάσταση ηρεμίας  βλέπεις κάτι τέτοιο : cpu load και gpu load στο μηδεν !

image.jpg

Επεξ/σία από Titanomaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μία διευκρίνηση παρακαλώ, βλέποντας το τεστ του φίλου πιο πίσω είπα να το κάνω και εγώ, για κοιτάξτε λίγο στο  :

 

Memory 3.072 MB

Core clock 540 MHz

Memory bus clock 3.505 MHz

 

:confused:   :confused:

 

http://www.3dmark.com/3dm11/9764157

 

Είναι φυσιολογικό αυτό ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μία διευκρίνηση παρακαλώ, βλέποντας το τεστ του φίλου πιο πίσω είπα να το κάνω και εγώ, για κοιτάξτε λίγο στο  :

 

Memory 3.072 MB

Core clock 540 MHz

Memory bus clock 3.505 MHz

 

:confused:   :confused:

 

http://www.3dmark.com/3dm11/9764157

 

Είναι φυσιολογικό αυτό ????

 

Μην τα κοιτας αυτα...

 

Μια χαρα εισαι, gpu score 16.622+ και physics score εισαι ΟΚ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μην τα κοιτας αυτα...

 

Μια χαρα εισαι, gpu score 16.622+ και physics score εισαι ΟΚ.

 

Oκ, τρόμαξα να σου πω την αλήθεια,,,

Βγάζει 16.000 score η 970? :o εμένα γιατι είναι κοντα στα 12.000?Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει 16.000 score η 970? :o εμένα γιατι είναι κοντα στα 12.000?Sent from my iPad using Insomnia

 

1. Μιλαμε για GRAPHICS SCORE 

2. Μιλαμε για το 3D MARK 2011 Performance.

 

Δωσε screen να δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, χθες έγινε κάτι περίεργο. Η κάρτα μου, Gigabyte gtx 970 G1. Eνώ έπαιζα far cry 4 έγινε κάτι περίεργο, παρατήρησα ασυνήθιστα υψηλές θερμοκρασίες με το si afterburner και το riva tuner,  σε full load 75c περίπου ενώ πριν απ' ότι  θυμόμουν ήταν γύρω στους 65c, ψάχνοντας να βρω τι φταίει έβαλα των υπολογιστή σε sleep και ξάπλωσα το κουτί και το άνοιξα να δω εάν δουλεύαν και οι 3 ανεμιστήρες, όλα κάλα. Μετά μην ξέροντας τι άλλο να κοιτάξω πάτησα στο after burner το κουμπί reset, (υπόψιν η κάρτα ήταν με default ρολόγια χωρίς  φορτωμένο  κάποιο overclock profile) Βάζω μετά το far cry  πάλι  και η θερμοκρασίες επανήλθαν στα φυσιολογικά 65c περίπου. Καμία ιδέα τι παίχτηκε, πρέπει να ανησυχω; Και σήμερα που κοίταξα μια χαρά  οι θερμοκρασίες.

Κάτι άλλο που με έχει μπερδέψει είναι ποιο είναι το default  boost clock της κάρτα. Εγώ αυτό που βλέπω στην κάρτα μου και στο site της gigabyte είναι 1354. Κάποιος έγραψε στο thread ότι το boost clock μπορεί να πάει αυτόματα χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι και 1380 εάν κρίνει η κάρτα ότι μπορεί να πάει, στην δικιά μου περίπτωση για να πάει 1380 πρέπει από το gigabyte oc guru να τικάρω την επιλογή OC που έχει, όταν είναι τικαρισμένη η "default" πάει μέχρι  1354. Έχω καταλάβει κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...