Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι θα είναι GM200 και θα έχει 6GB VRAM το ξέρεις και χωρίς να στο πει κάποιος. Για την ημερομηνία κυκλοφορίας δεν ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Δεν έχω ιδέα. Πάντως αν έχει συγγένεια με την εταιρεία μπισκότων πες του ότι είναι χάλια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Square Enix Reveals WITCH CHAPTER 0 [cry] – DX12 Tech Demo From The Developers of Agni’s Philosophy

 

Furthermore, this tech demo was made possible by using NVIDIA GeForce GTX TITAN X-4-way SLI PC. Yeap, you read that right. The monstrous rig that was used was equipped with 4 Titan X      

 

Δηλαδή για να δούμε γραφικά της προκοπής σαν τα παρακάτω θέλουμε 4 Titan X..Μάλιστα..

 

 

(Ελληνικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τα ειδες τα γραφικά της προκοπής ???

 

υπερβολικο fog για αλλη μια φορα, λαθος σκιες με τον φωτισμο, και υπερβολικη θολούρα !!!

 

τωρα γιατι για ολα αυτα χρειάζονται 4 μεγαλες gpu για να μας το παρουσιάσει ετσι ελπιζω να καταλαβαίνετε τον λογο !!!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, με 4690k και gtx 970 τα far cry 4 και dragon age inquisition ειναι unplayable με τοσο stuttering και η καρτα φτανει μονο μεχρι 80% gpu usage ακομα και στο forum της nvidia εχει θεμα με 160 σελιδες....ακομα και clean  windows instalation εκανα αλλα τιποτα... Μην μου πειτε πως φταινε τα παιχνιδια γιατι με τετοιο stutter δεν παιζοντε, τα 30 fps  κονσολας ειναι πολυ καλυτερα σε φιλο που επαιξα... τραγικα πραγματα....να την στειλω για κανα 300? ποτε βγενουν η καινουργιες amd?  

 

εχω και τα δυο παιχνιδια , επαιζαν σαν νερακι με την ιδια καρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως οταν παίζεις βαζεις Vsync?  Γιατι μονο τοτε, most of time, πανε οι κάρτες 60-80%..

Και ανάλογα το παιχνίδι μπορεί και πιο χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το εχω ανοιχτο. Ξερω οτι η gpu usage αλλαζει απο παιχνιδι σε παιχνιδι για αυτο ροταω ποσο εχεται στο dragon age..  αλλαξα τα ram frequency απο το bios σε 1600 mhz και το dragon age εγεινε playable αλλα ακομα 70-80% usage η 970... και παιζει αρκετα καλα αλλα εμενα με πειραζει που δεν εχω αυτην την extra 20% αποδοση να τρεχει νερακι το game..Ειναι γνωστο προβλημα αυτο αφου εχει και σχετικο θεμα στο φορουμ της nvidia και αυτην κλασικα δεν κανει τιποτα.... Με βλεπω να  παιρνω amd :/ btw  υπαρχει περιπτωση να εχει bottleneck με ι5 4690κ ? γιατι στο nvidia experience εκει που σου λεει για διαφορες λειτουργιες οπως streaming πρεπει να εχεις ενα επεξεργαστη καλυτερο απο ι3, καλυτερη καρτα απο την χ καρτα κτλπ...Ενω σε ολα τα αλλα λεει οτι ειμαι ενταξει στον cpu λεει πως θελω καλυτερο... και λεει i3 or better εγω με i5... 


http://www.3dmark.com/3dm/6828855   το physics score ειναι αρκετα χαμηλο λετε να ειναι bottleneck?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τα ειδες τα γραφικά της προκοπής ???

 

υπερβολικο fog για αλλη μια φορα, λαθος σκιες με τον φωτισμο, και υπερβολικη θολούρα !!!

 

τωρα γιατι για ολα αυτα χρειάζονται 4 μεγαλες gpu για να μας το παρουσιάσει ετσι ελπιζω να καταλαβαίνετε τον λογο !!!  

Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από ένα βιντεο στο YouTube είμαι σίγουρος ότι αν το έβλεπες στον υπολογιστή σου θα είχες άλλη γνώμη

 

 

οχι δεν το εχω ανοιχτο. Ξερω οτι η gpu usage αλλαζει απο παιχνιδι σε παιχνιδι για αυτο ροταω ποσο εχεται στο dragon age..  αλλαξα τα ram frequency απο το bios σε 1600 mhz και το dragon age εγεινε playable αλλα ακομα 70-80% usage η 970... και παιζει αρκετα καλα αλλα εμενα με πειραζει που δεν εχω αυτην την extra 20% αποδοση να τρεχει νερακι το game..Ειναι γνωστο προβλημα αυτο αφου εχει και σχετικο θεμα στο φορουμ της nvidia και αυτην κλασικα δεν κανει τιποτα.... Με βλεπω να  παιρνω amd :/ btw  υπαρχει περιπτωση να εχει bottleneck με ι5 4690κ ? γιατι στο nvidia experience εκει που σου λεει για διαφορες λειτουργιες οπως streaming πρεπει να εχεις ενα επεξεργαστη καλυτερο απο ι3, καλυτερη καρτα απο την χ καρτα κτλπ...Ενω σε ολα τα αλλα λεει οτι ειμαι ενταξει στον cpu λεει πως θελω καλυτερο... και λεει i3 or better εγω με i5... 

http://www.3dmark.com/3dm/6828855   το physics score ειναι αρκετα χαμηλο λετε να ειναι bottleneck?

Να έχεις bottleneck από τον i5 4690k αποκλείεται αυτό είναι το μόνο σίγουρο  αλλά από την άλλη δεν είναι και πολύ φυσιολογικά αυτά που περιγράφεις  στο 3DMark όντως είσαι λίγο κάτω , δες αν τρέχει μια εφαρμογή στο προσκήνιο που χρησιμοποιεί πόρους από τον επεξεργαστή σου    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το εχω ανοιχτο. Ξερω οτι η gpu usage αλλαζει απο παιχνιδι σε παιχνιδι για αυτο ροταω ποσο εχεται στο dragon age..  αλλαξα τα ram frequency απο το bios σε 1600 mhz και το dragon age εγεινε playable αλλα ακομα 70-80% usage η 970... και παιζει αρκετα καλα αλλα εμενα με πειραζει που δεν εχω αυτην την extra 20% αποδοση να τρεχει νερακι το game..Ειναι γνωστο προβλημα αυτο αφου εχει και σχετικο θεμα στο φορουμ της nvidia και αυτην κλασικα δεν κανει τιποτα.... Με βλεπω να  παιρνω amd :/ btw  υπαρχει περιπτωση να εχει bottleneck με ι5 4690κ ? γιατι στο nvidia experience εκει που σου λεει για διαφορες λειτουργιες οπως streaming πρεπει να εχεις ενα επεξεργαστη καλυτερο απο ι3, καλυτερη καρτα απο την χ καρτα κτλπ...Ενω σε ολα τα αλλα λεει οτι ειμαι ενταξει στον cpu λεει πως θελω καλυτερο... και λεει i3 or better εγω με i5... 

http://www.3dmark.com/3dm/6828855   το physics score ειναι αρκετα χαμηλο λετε να ειναι bottleneck?

 

Χωρις  vsync θα πρεπει να ειναι καρφωμενο το gpu usage 98-99%.... 

 

δωσε μας ενα screen ρε ανθρωπε και πες ακριβώς τι sets βαζεις απο το καθε game.

 

Και τα δυο παιχνιδια παιζουν απροβληματιστα σε μενα ειτε 970gtx ειτε SLI 970 gtx.

 

Σου εδωσα και screens που δεν υπαρχει κανενα προβλημα

 

Το 3d mark score σου ειναι χαμηλο παντως (6.800 physics score)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του cpu ειναι σχετικά υψηλές θερμοκρασίες, αν και δεν θα προκαλει αυτο το προβλημα πιστεύω. Καλοκαίρι έρχεται,80αρια θα εχεις οποτε βάλε στο πρόγραμμα μια custom ψυκτρουλα και ανεβασε τον λιγο. 

 Δεν ξερω τι αλλο μπορεί να ειναι, εχεις βαλει στο control panel η καρτα στο παιχνίδι αυτο να είναι σε perfomance mode? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το εχω ανοιχτο. Ξερω οτι η gpu usage αλλαζει απο παιχνιδι σε παιχνιδι για αυτο ροταω ποσο εχεται στο dragon age..  αλλαξα τα ram frequency απο το bios σε 1600 mhz και το dragon age εγεινε playable αλλα ακομα 70-80% usage η 970... και παιζει αρκετα καλα αλλα εμενα με πειραζει που δεν εχω αυτην την extra 20% αποδοση να τρεχει νερακι το game..Ειναι γνωστο προβλημα αυτο αφου εχει και σχετικο θεμα στο φορουμ της nvidia και αυτην κλασικα δεν κανει τιποτα.... Με βλεπω να  παιρνω amd :/ btw  υπαρχει περιπτωση να εχει bottleneck με ι5 4690κ ? γιατι στο nvidia experience εκει που σου λεει για διαφορες λειτουργιες οπως streaming πρεπει να εχεις ενα επεξεργαστη καλυτερο απο ι3, καλυτερη καρτα απο την χ καρτα κτλπ...Ενω σε ολα τα αλλα λεει οτι ειμαι ενταξει στον cpu λεει πως θελω καλυτερο... και λεει i3 or better εγω με i5... 

http://www.3dmark.com/3dm/6828855   το physics score ειναι αρκετα χαμηλο λετε να ειναι bottleneck?

Έχεις βάλει custom bios;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...