Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

πειτε ενα προγραμμα για να δω τι ακριβως κραταει την καρτα μου στο 33% usage συνεχως..

Τι προγράμματα ,παιχνίδια εγκατέστησες προσφάτως ;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες μας και τι τροφοδοτικό έχεις ή το ανέφερες και μου διέφυγε;

Αστα να πάνε, turbo-X, ριξε μια ματια στο θέμα του οποιου ειχα βαλει το λινκ στο πρώτο μου ποστ, έχω γράψει αρκετες πληροφορίες. Απ' οτι λένε εκει στο θέμα, μαλλον τροφοδοτικο είναι. Ευχαριστώ για το ενδιαφερον, να 'σαι καλά. Για πες μου και εσυ την γνωμη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

πειτε ενα προγραμμα για να δω τι ακριβως κραταει την καρτα μου στο 33% usage συνεχως..

 

δεν υπαρχει κατι τετοιο. Πρεπει να βρεις τι ιο κολλησες και κανει bitcoin mining απο πισω. 

 

νομιζω δεν ειναι η καταλληλη ενοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

πειτε ενα προγραμμα για να δω τι ακριβως κραταει την καρτα μου στο 33% usage συνεχως..

εαν εχεις κανεις οc ειναι προβλημα με τους drivers...βαλε τους τελευταιους drivers και δες εαν το κανει(υπαρχει και changelog οπου αναγραφεται το συγκεκριμενο προβλημα,και λυνεται με τους 350.12.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πάνε, turbo-X, ριξε μια ματια στο θέμα του οποιου ειχα βαλει το λινκ στο πρώτο μου ποστ, έχω γράψει αρκετες πληροφορίες. Απ' οτι λένε εκει στο θέμα, μαλλον τροφοδοτικο είναι. Ευχαριστώ για το ενδιαφερον, να 'σαι καλά. Για πες μου και εσυ την γνωμη σου.

 

Δώσε 50-60 ευρώ και πάρε ένα τροφοδοτικό καλό να ησυχάσει το κεφάλι σου από πολλές απόψεις. Και η πηγή του προβλήματός σου να μην είναι μόνο καλό θα σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παραγγελία για την 970 G1 μόλις έφυγε, εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης Πέμπτη 30/04!

Με την κάρτα της υπογραφής μου δεν έμεινα ευχαριστημένος μπορώ να πω, γα να δούμε, θα δω διαφορά στο παιχνίδι που παίζω με αυτή (titanfall???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 290X πας σε 970 και περιμένεις να δεις διαφορά ;

Δεν έγινε γι΄αυτόν το λόγω η αλλαγή, είχα κάποια θεματάκια με την 290χ.....

Απλά επειδή το παιχνίδι είναι nvidia based, ελπίζω να δω μια μικρή διαφορά..

Στα ίδια επίπεδα δεν είναι η 970 με 290χ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινε γι΄αυτόν το λόγω η αλλαγή, είχα κάποια θεματάκια με την 290χ.....

Απλά επειδή το παιχνίδι είναι nvidia based, ελπίζω να δω μια μικρή διαφορά..

Στα ίδια επίπεδα δεν είναι η 970 με 290χ??

 

μην κανεις την αλλαγη. πεταμενα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην κανεις την αλλαγη. πεταμενα χρηματα.

 

Ξαναλέω ότι είχα θέματα με την 290χ, έφυγε η κάρτα και Πέμπτη (θεωρητικά) παραλαμβάνω την g1!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινε γι΄αυτόν το λόγω η αλλαγή, είχα κάποια θεματάκια με την 290χ.....

Απλά επειδή το παιχνίδι είναι nvidia based, ελπίζω να δω μια μικρή διαφορά..

Στα ίδια επίπεδα δεν είναι η 970 με 290χ??

Στα ιδια επιπεδα ειναι ναι και με την 970 να κερδιζει σε επιδοσεις ειδικα σε nvidia optimized παιχνιδια.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παραγγελία για την 970 G1 μόλις έφυγε, εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης Πέμπτη 30/04!

Με την κάρτα της υπογραφής μου δεν έμεινα ευχαριστημένος μπορώ να πω, γα να δούμε, θα δω διαφορά στο παιχνίδι που παίζω με αυτή (titanfall???

Αν και καθυστερημένη η αγορά της, λιγότερο με εντυπωσίασε η απόδοση της 970 και πολύ περισσότερο η χαμηλή θερμοκρασία και η απουσία θορύβου (δε μιλάω καν για ρεύματα) σε σχέση με την προηγούμενή μου κάρτα, την 780 που και ζεστή ήταν και σαν αεροπλάνο σε απογείωση έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν πήγες από 580 ή 680 σε 970 να δεις την διαφορά. Από την 290 μην περιμένεις να δεις διαφορές στο performance. Είναι πολύ κοντά, απλά τα περισσότερα games συνήθως είναι περισσότερο friendly προς την Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν πήγες από 580 ή 680 σε 970 να δεις την διαφορά. Από την 290 μην περιμένεις να δεις διαφορές στο performance. Είναι πολύ κοντά, απλά τα περισσότερα games συνήθως είναι περισσότερο friendly προς την Nvidia.

 

970/980/290/780 είναι λίγο πολύ στην ίδια γειτονιά επιδόσεων. Οι 290/780 έχουν άλλη σχέση επιδόσεων/κατανάλωσης μιας και ανήκουν στην ίδια γενιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...