Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά χρήματα - κακά games.  

 

Ισχύει, αλλά το 700άρι είτε για SLI 970 είτε για μια 980/990Ti δεν το γλιτώνεις σε μεγάλες αναλύσεις. Έστω αυτά τα 3-4 παιχνίδια που έχουν καλά γραφικά και είναι και καλά σαν παιχνίδια, θες να τα ευχαριστηθείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για sli θελω αλλο mobo , γιατι ειναι m-atx

 

 

ε νταξ απο τοτε που βγηκε η πρωτη τατιανα 1000αρικο+ ηταν ομως :/

 

ας ελπισουμε να ειναι στην τιμη που λες οι καινουριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ το σκεφτόμουν για sli αλλά με αυτά που βλέπω από games και στην ανάλυση που παίζω, δεν το χρειάζομαι.

Όσοι έχετε πάει σε 1440p + ανάλυση και θέλετε ultra +AA  πχ στο GΤΑ Vκαι στο Witcher 3 το sli ή η Τατιάνα είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, έδινες ένα 1000άρικο και λίγους μήνες μπροστά βγήκε μια 970 με λιγότερα από τα μισά λεφτά και την αφήνει πίσω. Βέβαια η Titan ακόμα είναι power και έχει ψωμιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που νοιώθουν σίγουρα κορόιδα κάπου μέσα τους με αυτά που πλήρωσαν  (φυσικά και δεν θα το παραδεχτούν ο κόσμος να γυρίσει) είναι οι 780/780ti-ακηδες την στιγμή που βγήκε η 970 με τα χρήματα που στοίχιζε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που νοιώθουν σίγουρα κορόιδα κάπου μέσα τους με αυτά που πλήρωσαν  (φυσικά και δεν θα το παραδεχτούν ο κόσμος να γυρίσει) είναι οι 780/780ti-ακηδες την στιγμή που βγήκε η 970 με τα χρήματα που στοίχιζε. 

Αυτοί που αγόρασαν την 780ΤΙ έχουν την ίδια ταχύτητα με την 970 αλλά ένα χρόνο πριν (με 550 ευρώ που την αγόρασα εγώ πχ). Για εμάς η 970 είναι "welcome to last year"

5567ce06a953fadeb4884cce451040351fa4bab0

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό το κακό έχουν οι καινούργιες γενιές. Βγάζουν μικρότερους πυρήνες με μικρότερο κόστος, χαμηλότερη κατανάλωση και τουλάχιστον ισάξιες επιδόσεις. Και σαν να μην έφτανε αυτό κότσαρε και ένα 512MB γρήγορης μνήμης παραπάνω για να σας εκνευρίσει  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε δεύτερη γενιά(μπορεί και τρίτη) αγορά gpu για να βλέπεις και τι γίνεται στις αγορές. Όποιος βιάζεται -πληρώνει και δεν το λέω για να το παίξω υπεράνω ή τίποτα τέτοιο, την έχω πάθει και εγώ στο παρελθόν, με κάθε καινούρια γενιά gpu που έτρεχα να αγοράσω.

 

Και ναι, η 970 είναι μια 780 σε πολύ καλύτερη τιμή + 1gb vram( ή 512 αργά και 512 γρήγορα, όπως προτιμάτε) οπότε θα απαντήσω και εγώ με meme.

 

 

post-250036-0-89848900-1429609181_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με το Pascal έτσι θα γίνει, θα βγει η αντίστοιχη 970 - Πασχάλης και η Τατιάνα Χ θα τρώει τη σκόνη της.

 

Κυρίως ότι δώσουν τα επερχόμενα πρωτόκολλα κατασκευής. Τα ALUs θα έχουν μικρές διαφορές σε σχέση με τον ΚΑΙΦΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν αποκλείεται. Αν και αν ισχύει σημαίνει ότι έχει λόγους η πράσινη να έχει πάρα πολύ αυτοπεποίθηση και να μην περιμένει τις κυκλοφορίες του αντιπάλου (όπως θα περίμενα) να αντιδράσει.  Φήμες είναι και όχι από κάποια αξιόπιστη πηγή οπότε σηκώνω τους ώμους απορημένος και αιωρούμαι προς το ηλιοβασίλεμα :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...