Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου έτυχε και μένα μια φορά με την MSI 970(Latest bios). Εσύ έχεις βάλει το τελευταίο bios ;

 

Ναι το τελευταίο bios εχω βαλει και στις δυο 980 και παρολαυτα μου το κανει αρκετές φορές. Βγαζω-βαζω DP καλωδιο τιποτα, ευτυχως τωρα αφηνω ανοιχτο παντα το teamviewer στα windows οποτε μπαινω απο αλλη συσκευη και τερματιζω τα προγραμματα μου κανονικα και μετα κανω reset. Είναι παντως πολυ σπαστικό αυτο το πράγμα, δεν είναι δυνατόν να μην μπορουν να το διορθώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι είναι η εξομάλυνση ορίων πολλαπλών καρέ με δειγματοληψία nvidia?Σε δύο παιχνίδια όπως hearthstone και league of legends μου το έχει ανενεργή.

 

edit:Μου είπε ένα παιδί να το ενεργοποιήσω απο τις ρυθμίσεις στον πίνακα ελέγχου της nvidia,να ρυθμίσω και τίποτα άλλο?

Επεξ/σία από kanadesu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα Σεπτέμβριο με χριστούγεννα. Χτύπα titan x. Μη περιμένεις.

 

Ναι, για να βγει το μικρο Pascal του χρόνου και να το πετσώνει για πλάκα στα 100 watt. Θα εχει χασει 1000 ευρω μεσα σε ενα χρονο :P

 

Δεν αξίζει να ρίχνεις λεφτά σε ακριβά GPU και ειδικα σε Titan X οταν θα πρεπει να σκασεις και αλλα λεφτα για custom ψυξης, bios με οτι συνεπάγεται αυτό.

 

Τα μικρα τα GPU δεν χανουν την αξια τους σε τετοιο βαθμο.

 

Θελετε να σας πω οτι τα Nvidia Gameworks sets ειναι βελτιστοποιημενα πανω στο Maxwell :-D !

Θελετε να σας πω οτι το GTX Titan Black ειναι πιο αργο στο Far Cry 4 απο το 970 gtx με ενεργοποιημενα αυτα τα sets!

Το ιδιο θα κανει η Nvidia με τα Pascal.

 

παραδειγμα

1. 2 χ 970 gtx φευγουν χαλαρα το 2016 στα 500 ευρω πακετο. Oποτε θα χασω μια 200αρου.

 

2. Εαν ειχα GTX Titan X θα φυγει ταβανι στα 500 ευρω με τον ερχομο των Pascals και της 980Ti (πολυ πιο νωρις). Θα εχεις χασει μια 800αρου

+ θορυβο

+ αρκετα μειωμενες επιδοσεις

 

Oι Τιτανες ειναι γι αυτους που τα εχουν και δεν τους ενδιαφερει η χασουρα.

Ειχα δοκιμασει Τιτανα και δεν προκειται να ακουμπισω ξανα.

 

Λυση: 980Τι με custom cooler να παιζει 1.300mhz+ χωρις πολλα πολλα στα 750-800 ευρω το συζηταμε. Λογικα εως τον Σεπτεμβριο θα εχει βγει.

Επεξ/σία από Titanomaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1100+ ευρώ δεν σκάω για GPU, ή θα πάω σε 980/990Ti όταν βγει(Αν αξίζει η έξτρα διαφορά επιδόσεων σε σχέση με την O'Ced 970) αλλιώς θα περιμένω τον Πασχάλη. Έλεγα να μην ξανασκάσω πολλά λεφτά για GPU αλλά το ROG το ζητάει.

 

Titanomaxos, η απλή Titan γενικά είναι κάτω από την 970.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1100+ ευρώ δεν σκάω για GPU, ή θα πάω σε 980/990Ti όταν βγει(Αν αξίζει η έξτρα διαφορά επιδόσεων σε σχέση με την O'Ced 970) αλλιώς θα περιμένω τον Πασχάλη. Έλεγα να μην ξανασκάσω πολλά λεφτά για GPU αλλά το ROG το ζητάει.

 

Titanomaxos, η απλή Titan γενικά είναι κάτω από την 970.

 

η 970gtx reference ειναι +35-40% ταχυτερη απο την 780Gtx με ενεργοποιημενα τα nvidia gameworks sets στο farc cry 4  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει κανεις καμια ιδεα στο περιπου,ποτε θα βγει ο pascal και ποσο θα στοιχιζει;

 

Τα γνωστα ρε παιδια εκτος εαν αλλαξει στην γνωστη στρατηγική της. Το Q2 2016 να σκάνε μύτη τα μικρά με 8gb σε δυο εκδόσεις στα 16nm finfet και τελος του χρονου τα μεγαλα! 

Επεξ/σία από Titanomaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...