Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναί, δυστυχώς δεν έχουν την ίδια κάρτα στόκ για να του την αλλάξουν, και δεν δέχονται αντικατάσταση με παραπλήσια κάρτα.

 

Οπότε αναγκαστικά refund και αγορά από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η asus δεν λέει; βλέποντας φωτογραφίες της έχει τουλάχιστον προστασία στην πλάτη για τις θερμοκρασίες κάτι που δεν έχει η msi..

Το backplate είναι (υποτίθεται) για rigidity και looks τίποτα παραπάνω .Αν ντε και καλά θές backplate ,http://www.coldzero.eu/gtx900-series/1876-coldzero-backplate-msi-gtx-970-gaming-1.html

 

Απ'την άλλη msi vs gigabyte ,στην μία (msi) παίρνεις το 0db mode που σβήνουν οι ανεμιστήρες κάτω απο τους 65 νόμιζω ,οπότε οταν κάνεις browsing στο internet ή ελαφρύ gaming δεν ακούγεται τίποτα .Στην άλλη τώρα (gigabyte) έχεις ίσως το καλύτερο cooler το οποίο μεταφράζεται σε πολύ καλες θερμοκρασίες σε full load και παρόλο που δεν έχει το 0db mode ,κάνει λιγότερο θόρυβο στο full load απ'τις άλλες που έχουν (το οποίο θα βλέπεις λογικά περισσότερο ,καθώς αν πάρεις 970 για να παίζεις lol και όχι κάποιο ΑΑΑ στο τέρμα ,μάλλον λάθος επιλογή κάρτας κάνεις και πετάς λεφτά ).Το αρνητικό είναι βέβαια οτι η gigabyte είναι τεράστια οπότε πρέπει να έχει και αντίστοιχο κουτί να την χωρέσεις .Προσωπικά ,είχα την 970 g1 και πλέον την 980 g1 και μπορώ να σου πώ πως και οι 2 κάρτες ήταν άψογες ,απόλυτα δροσερές ,κάνουν τρελό OC και παρόλο που δεν έχουν το 0db ,δεν πρόκειται να καταλάβεις θόρυβο ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογως τι θελει να κανει,αν ειναι ικανοποιημενος με την αποδοση της gpu του.Αν μπορει να κανει υπομονη να πεσουν οι τιμες(χλωμο) ή να περιμενει για την νεα σειρα της κοκκινης...και πολλα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάρτα αυτή τη στιγμή, την πήρε την 780 ο αδερφός μου και είμαι με του i7. Μπορώ να περιμένω 1-2 μήνες, αλλά έχει νόημα; Αναμένονται σύντομα καινούριες nvidia/amd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amd ναι ερχεται η νεα σειρα 3χχ οπου οπως λεγεται θα ειναι δυνατες.Για nvidia βγηκε η 9χχ σειρα οπου ειναι πολυ δυνατη και αυτη.Αν δν μπορεις να περιμενεις τσιμπα μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάρτα αυτή τη στιγμή, την πήρε την 780 ο αδερφός μου και είμαι με του i7. Μπορώ να περιμένω 1-2 μήνες, αλλά έχει νόημα; Αναμένονται σύντομα καινούριες nvidia/amd;

 

Toν Ιούνιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάρτα αυτή τη στιγμή, την πήρε την 780 ο αδερφός μου και είμαι με του i7. Μπορώ να περιμένω 1-2 μήνες, αλλά έχει νόημα; Αναμένονται σύντομα καινούριες nvidia/amd;

Ο μονος λογος που αξιζει να περιμενεις ειναι σε βελτιωση της ισοτιμιας-τιμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...