Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω το Asus Rog Swift pg278q φιλε μου, πριν ειχα μια dell 2713HM δεν υπαρχει καμια επαφη, η πεντακαθαρη κινηση χωρις θολούρα, μου εκανε εντυπωση ακομα και στο browsing διαβαζα τα γραμματα ενω μετακινουνταν η σελιδα, το υπερβολικα χαμηλο input lag που νιωθεις το mouse να ακουει ακαριαια σαν προεκταση του χεριου σου μεσα στην οθονη, η απιστευτα smooth κινηση ειναι κατι που μου αλλαξε την εμπειρία μια για παντα και δεν προκειται να ξαναπαρω οθονη που να μην εχει αυτες τις τεχνολογιες στο μελλον , δηλαδη g-sync, ulmb και 144hz, ειναι TN πανελ αλλα ειναι 8bit και εχει ακριβως τα ιδια ζωντανα χρωματα (αλλωστε καλυπτει πληρως το srgb) με την IPS dell που είχα. Μονο οι γωνιες θεασης στον κατακορυφο αξονα πασχουν ελαφρως, στον οριζόντιο ειναι τελεια δεν εχω κανένα παράπονο. Την δουλευω με δυο 980 GTX SLI (προσεχως ερχεται και τρίτη 980) , τα fps μου στα games ειναι παντα ψηλα και ειναι απολαυση. Εαν δεν εχεις δυνατη καρτα γραφικων ομως δε θα στην προτεινα, γιατι οταν τα fps ειναι πανω απο 60 δειχνει τα δοντια της...πιο χαμηλα ειναι σα να παιζεις σε ενα κοινο 60hz μονιτορ απλα εχεις πιο καθαρη κινηση εαν ενεργοποιήσεις το ULMB.

 

post-195909-0-00582300-1428338379_thumb.gif

 

 

 

Επιβεβαιώνω τα παραπάνω , απλώς με την επισήμανση για τις κάρτες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ψήνεσαι και 'συ για ROG ;

Και εγω το ψηνω κ το ειχα ρωτησει πιο παλια αν θυμαστε αν αξιζει στο συστημα της υπογραφης...Εγω προσωπικα περιμενω να το βρω σε καμια καλη προσφορα για να την τσιμπησω και μελλοντικα μαλλον θα παρω σετακι 4790κ και αν εχω τα λεφτα μια δευτερη 970...Αλλα για την Acer αν δεν κανω λαθος εχει μεγαλο response time και να ειμαι ειλικρινης προτιμω να θυσιασω λιγη ποιοτητα χρωματων και τις γωνιες θεασης για καλυτερη ταχυτητα μιας κ δεν κουναω την οθονη κ δεν με απασχολει αυτο το θεμα κ ολο αυτο γιατι προσφατα ειδα απο κοντα την BenQ XL2720Z και ενταξει επαθα πλακα και τα χρωματα δεν ηταν τοσο τραγικα μιας κ τωρα εχω ips panel σιγουρα υστερουν αλλα μετα την εμπειρια μου με αυτην θεωρω καλυτερα να θυσιασω αυτα παρα την ταχυτητα της οθονης. Θεωρω η Rog θα ειναι καλυτερη απο την benq μιας κ εχει φουλ 8bit και σαφως πιο προηγμενη τεχνολογια + gsync και οτι αλλο προσφερει η εν λογω οθονη.

Και επειδη εχουμε βγει λιγο off topic η απορια μου ειναι για οσους παιζουν σε 1440p με 970 τι fps τους βγαζουν τα παιχνιδια εστω στα low σε αυτην την αναλυση??

Ps.Λετε να κανουμε κανενα group buy για την Rog?Παιζει τετοιο σκηνικο να παρουμε καλυτερη τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ηξερα οτι υπαρχει θεμα δεν το εψαξα οποτε ευχαριστω θα κανω ποστ εκει...Οποιος μπορει ας δωσει σε μερικα games bench σε fps Bf4 dying light cod far cry assassin εστω και στα Low σε 1440p.AAA οποιος εχει 970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια γρηγορη ερωτηση:

Με τον ι5 3570κ παντα se stock ρολογια υπαρχει περιπτωση για botleneck με την GTX 970?

Κομπλέ είσαι απλά κάποια games είναι λίγο απαιτητικά και επιβαρύνουν αρκετά την cpu.

 

Θέμα με μπουκάλι σε games δεν θα έχεις με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή σε stock speeds.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 επιλογη MSI 970GTX 4G Gaming

2 επιλογη Gigabyte 970GTX G1

η asus δεν λέει; βλέποντας φωτογραφίες της έχει τουλάχιστον προστασία στην πλάτη για τις θερμοκρασίες κάτι που δεν έχει η msi..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η asus δεν λέει; βλέποντας φωτογραφίες της έχει τουλάχιστον προστασία στην πλάτη για τις θερμοκρασίες κάτι που δεν έχει η msi..

Καλη ηταν η Asus στις αρχες που ηταν αρκετα φθηνοτερη απο Msi και G1,βεβαια απο αρκετους χρηστες ακουστηκαν παραπονα για αρκετες ελαττωματικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία με την Gigabyte G1 GTX 970 του κουμπάρου μου, που του κάνει περίεργα σε ορισμένα παιχνίδια (Fallout New Vegas etc), πήγα από το σπίτι του πρίν λίγες μέρες.

 

Η κάρτα του κάνει artifacts μέχρι και στο 3D logo της Nvidia στα 3D settings του Nvidia control panel. Το τρελό της υπόθεσης είναι ότι στα απαιτητικά παιχνίδια δεν του κάνει τίποτα.

 

Μιλήσαμε με το support του amazon UK και η κάρτα φεύγει αύριο πίσω για full refund. Άψογο το support τους για άλλη μιά φορά. Ούτε πολύ μπλα μπλά ούτε τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία με την Gigabyte G1 GTX 970 του κουμπάρου μου, που του κάνει περίεργα σε ορισμένα παιχνίδια (Fallout New Vegas etc), πήγα από το σπίτι του πρίν λίγες μέρες.

 

Η κάρτα του κάνει artifacts μέχρι και στο 3D logo της Nvidia στα 3D settings του Nvidia control panel. Το τρελό της υπόθεσης είναι ότι στα απαιτητικά παιχνίδια δεν του κάνει τίποτα.

 

Μιλήσαμε με το support του amazon UK και η κάρτα φεύγει αύριο πίσω για full refund. Άψογο το support τους για άλλη μιά φορά. Ούτε πολύ μπλα μπλά ούτε τίποτα.

απο περιεργεια θα βαλω το fallout να το δω και εγω μηπως ειναι θεμα οδηγων??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί, έγινε καθάρισμα με DDU και δοκιμάστηκαν σχεδόν όλοι οι drivers.

 

Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω πλέον ότι είναι θέμα παιχνιδιών. Eιδικά με τα artifacts στο logo της Nvidia. Σίγουρα υπάρχει αστοχία υλικού.

 

Του έβαλα μία AMD 6950 που μου περίσσευε για να περάσει και του τρέχουν όλα νεράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...