Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η 980τι ή οπώς αλλιώς θα λέγεται θα έχει μόνο 6GB vram τα οποία δεν θα είναι αρκετά για 4κ ανάλυση

 

 

Αδελφε με το καλο να σου ερθει η καρτα σου και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να την χαρεις οσο παει, αλλα προσεχε λιγο τι λες.. Και εμεις 4k αναλυση εχουμε και παιζουμε.. Ακους εκει μικρος ενας 6Gb framebuffer για 4k.. Εαν τον τιγκαρεις στα δειγματα MSAA/SSAA (που δεν θα μπορεις να το κανεις εξ αρχης γιατι πολυ απλα δεν θα μπορεις να παιξεις με αρκετα fps) τοτε παιζει να πλησιασει καπου εκει στα απαιτητικα παιχνιδια..

Εχει μαλλιασει η γλωσσα μας να λεμε οτι αλλο πραγμα ειναι το δεσμευω vram και αλλο την χρησιμοποιω πραγματικα.. Και 12Gb μπορει αν βρει να δεσμευσει ενα παιχνιδι αυτο τι σημαινει οτι θα χρησιμοποιει τοσο; 

Εκτος και αν θεωρεις ολες τις τωρινες και κυριως μελλοντικες high end καρτες γραφικων με 6Gb απο AMD/NVIDIA ανικανες να παιξουν σε 4k, και οτι μονο ο Τιτανας θα μπορει να το κανει..

Και βεβαια τιθεται και το ερωτημα του ποσο fillrate διαθεσιμο θα εχει ο Τιτανας σε κανα 6μηνο το πολυ, οταν θα υπαρχουν SLi συστηματα που για τα ιδια λεφτα θα τον κομματιαζουν σε επιδοσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου περασαν τα windows τον 347,90.Παντου εχω artifacts λελ

ξεκινά την απεγκατάσταση, τον καθαρισμό υπολειμμάτων και την καθαρή εγκατάσταση απ την αρχή.

Και βάλε και χειροκίνητη Αναζήτηση στα windows. up date.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα εκανα ηδη με το που το πηρα χαμπαρι.Χθες το βραδυ εγινε μονη της.Για καποιον λογο ειναι "σημαντικη" και εχω να μπαινουν αυτοματα αυτες και μπηκε χθες και το ειδα σημερα .Απλα το εγραψα εδω ως προειδοποιηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε θα κυκλοφορησει η gtx960ti? Ειχα την εντυπωση οτι θα βγει μεσα στο μαρτιο αλλα μαλλον δν.... και δν μπορω να βρω καπου release date.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω μια απορία σχετικά με την GTX 970 και το The Witcher 3, έμαθα ότι τον Μάιο που θα βγει το παιχνίδι με κάθε αγορά αυτής της κάρτα θα παίρνεις δώρο και το παιχνίδι, αυτό ισχύει μόνο για όταν αγοράσεις την κάρτα τότε η απλά όταν το παιχνίδι βγει όποιος έχει αυτή την κάρτα θα πάρει κάποιο κωδικό για να το κατεβάσει? Γιατί έχω ακούσει και τις δύο περιπτώσεις και απλά δεν ξέρω τη ισχύει τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Msystems σου δινουν λογικα τον κωδικο εκεινη την στιγμη αν τον εχουν αλλιως σου στελνουν Email.

 

Και από 'τι κατάλαβα μόνο αυτό το κατάστημα δίνει κουπόνι τώρα, κρίμα γιατί βλέπω ότι έχει 15-20 ευρώ τα μεταφορικά :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε θα κυκλοφορησει η gtx960ti? Ειχα την εντυπωση οτι θα βγει μεσα στο μαρτιο αλλα μαλλον δν.... και δν μπορω να βρω καπου release date.

ευχαριστω

η οποια θα κοστιζει σιγουρα καμμια 300αρα και βαλε και σε αυτη την τιμη παιρνεις r9290.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οποια θα κοστιζει σιγουρα καμμια 300αρα και βαλε και σε αυτη την τιμη παιρνεις r9290.....

 

Δεν υπάρχει για την ώρα κάτι άλλο προγραμματισμένο εκτός την 960 μέχρι την μελλοντική 16FinFET oικογένεια GeForces. H 960Τi υπήρξε μέχρι τώρα μόνο στην καλπάζουσα φαντασία κάποιων υπερ-αισιόδοξων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει για την ώρα κάτι άλλο προγραμματισμένο εκτός την 960 μέχρι την μελλοντική 16FinFET oικογένεια GeForces. H 960Τi υπήρξε μέχρι τώρα μόνο στην καλπάζουσα φαντασία κάποιων υπερ-αισιόδοξων.

και την 960 με τα 4GB ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και την 960 με τα 4GB ram

 

Δεν πωλούνται ακόμα στην Ελλάδα αλλά υπάρχουν ήδη στο εξωτερικό. Μόνο αν εννοείς ότι δεν είναι πρωτοβουλία της NV αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...