Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1350 ευρώ στο mysystems....

 

και 20 ημέρες παραγγελία 

 

τώρα ξεφύγαμε πολύ.....

Αν πας σε τοσα λεφτα καλυτερα να πας σε 980 sli και πιο τουμπανο θα εισαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες μηπως υπαρχει πουθενα πληροφορια για gtx960ti ? οχι τιποτ'αλλο να γελασουμε λιγο

τπτ ακομα...αλλα να σ πω την αληθεια δεν νμζ να αξιζει κιολας,στα 230 η 960 αν παιξει στα 300 η 960ti δεν συμφερει πας σε 970 με λιγα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μηπως υπαρχει πουθενα πληροφορια για gtx960ti ? οχι τιποτ'αλλο να γελασουμε λιγο

Ετσι οπως πανε τα πραγματα,πρωτα θα ανακοινωσει η Amd τις νεες καρτες γραφικων και μετα ισως να ακουσουμε για 960ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας σε τοσα λεφτα καλυτερα να πας σε 980 sli και πιο τουμπανο θα εισαι...

ναι αλλά θα έχεις μόνο 4gb vram τα οποία αποδεδειγμένα δεν φτάνουν για 4k ανάλυση+ όλα τα προβλήματα που βγάζει το sli.

 

 

 

για εμένα:

καλύτερ ομαλό 30fps,χωρίς stuttering παρά 60 με συνεχόμενα κολλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το SoM χρησιμοποιεί ~7GB VRAM σε 4κ ανάλυση με Ultra textures.

40-50fps με όλα στα ultra σε έναν titan

 

Με high textures οι 970 που είχα μου έβγαζαν αρκετό stuttering και πολλά fps drops.Με ultra textures ήταν τελείως unplayable.

Μονο με ultra textures + hd texture pack συνεβαινε το stuttering παροτι απο fps δεν υπηρχε θεμα κανενα. Ποτε μα ποτε δεν ειχα θεμα με high αντιθετως το παιχνιδι πηγαινε παρα πολυ καλα σε 4k με high textures και ολα τα αλλα cranked up χωρις το παραμικρο κολλημα.

1350 ευρώ στο mysystems....

 

και 20 ημέρες παραγγελία

 

τώρα ξεφύγαμε πολύ.....

Ξεφευγεις πολυ.. Τουλαχιστον περιμενε να πεσουν λιγο οι εξωφρενικες τιμες στα 1100-1200.. Ακου 1350 ffs.. (και msystems που εχει σχετικα λογικες τιμες)

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι οφείλειται στον οδηγό ;

Τωρα θα ξαναβαλω τον 347.52 για να σιγουρευτω,αλλα δεν εχω αλλαξει τιποτα αλλο τις τελευταιες δυο μερες

 

ο driver φταιει αλλα αποτι βλεπω δεν το κανει σε ολα τα παιχνιδια.Στο borderlands the pre-sequel,nba 2k15 και assassin's greed unity.Αποτι καταλαβα δηλαδη σε οτι δεν εχω κανει update πανω απο μηνα.Οποτε ισως φταινε και τα δυο.

Shadow of mordor και Dragon age inquisition που εκανα πριν 2 ημερες update ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκανε εντύπωση quadro κάρτα και έβαλα το link

 

Αφού έχει τόσο λίγες FP64 μονάδες ο πυρήνας είναι αυτονόητο. Αν και οι περιπτώσεις που οι κάτοχοι Quadro χρειάζονται double precision είναι σπάνιες, για όσες τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν και έχουν ήδη μια Κ6000 καλό είναι να αποφύγουν την Μ6000 μέρχι τον Πασχάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το FAR CRY 4 με το stutter fix κολπακι παιζει βουτυρο σε με VSYNC ON σε SLI 970 GTX (1.500/8.000). 

Βεβαια υπαρχουν περιπτωσεις που το χανεις το 60αρι αντιθετα με το MORDOR που ποτε δεν ξεκολλαγε απο τα 60 fps butter! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...