Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

΄Οποιος δεν θέλει να έχει microstutters στα 4k και υψηλές επιδόσεις δεν έχει παρά να πάρει 2*TitanX@SLi.

My point precisely..Η να περιμενει Πασχάληδες και τροπικα νησια που θα ειναι πιο reasonably priced..

Βεβαια μιλάμε αυτη τη στιγμή για μια πολύ μικρη κατηγορία χρηστών.

Σε αυτη ανηκω και εγω και ξαναλέω οτι για τα χρήματα που εδωσα ακόμη και σε 4k είμαι υπερευχαριστημενος. Οι υποχωρήσεις μου είναι σε αυτα τα 3 games ενα σκαλι κατω οι υφές όλα τα αλλα ultra και problem solved.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

My point precisely..Η να περιμενει Πασχάληδες και τροπικα νησια που θα ειναι πιο reasonably priced..

Βεβαια μιλάμε αυτη τη στιγμή για μια πολύ μικρη κατηγορία χρηστών.

Σε αυτη ανηκω και εγω και ξαναλέω οτι για τα χρήματα που εδωσα ακόμη και σε 4k είμαι υπερευχαριστημενος. Οι υποχωρήσεις μου είναι σε αυτα τα 3 games ενα σκαλι κατω οι υφές όλα τα αλλα ultra και problem solved.

 

Να εύχεσαι να ΜΗΝ βγάλει η πράσινη κάρτα με 6 γίγα & GM200 στα 600 κατοστάρικα γιατί θα ζοριστεί πολύ να πουλήσει τις WCE οι κόκκινη από τον Ιούνιο και μετά. Ξέχνα τον Πασχάλη. Μέσα 2016 και θα είναι απλήρωτος μιας και αυτός θα έχει HBM. Μax framebuffer 32GB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι,ότι έχω παίξει μου έχει βγαλεί τρελό stutter εκτός από παιχνίδια που τρέχανε μόνο σε μια κάρτα.

Δεν ξέρω μπορεί να φταίει κ το sli πάντως προτιμώ χαμηλότερο frame rate αλλά καθόλου stutter

 

 

Τις έχω πουλήσει ήδη και αναμένω ημερομηνία κυκλοφορίας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εύχεσαι να ΜΗΝ βγάλει η πράσινη κάρτα με 6 γίγα & GM200 στα 600 κατοστάρικα γιατί θα ζοριστεί πολύ να πουλήσει τις WCE οι κόκκινη από τον Ιούνιο και μετά. Ξέχνα τον Πασχάλη. Μέσα 2016 και θα είναι απλήρωτος μιας και αυτός θα έχει HBM. Μax framebuffer 32GB...

Καλα η Nvidia έχει λύσεις για το ενδιάμεσο ούτως ή άλλως. . Αν δεν ήταν το 4k γοα μελλοντικά παιχνιδια ούτε που θα πέρναγε από το μυαλό μου ενα αλλο sli/xfire combo. Τοσο καλο vfm (ακόμη και σε 4k γοα τα σημερινα δεδομένα) ειναι το 970SLi για εμενα προσωπικα.. Αλλα ειναι μια συνήθεια που έγινε λατρεία η κωλοαναλυση στην TV. . :P

Γιατί να μην ευχομαι δηλαδή ρε φιλε εχω ποσοστά daamit και δεν το ξερα; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εύχεσαι να ΜΗΝ βγάλει η πράσινη κάρτα με 6 γίγα & GM200 στα 600 κατοστάρικα γιατί θα ζοριστεί πολύ να πουλήσει τις WCE η κόκκινη από τον Ιούνιο και μετά. Ξέχνα τον Πασχάλη. Μέσα 2016 και θα είναι απλήρωτος μιας και αυτός θα έχει HBM. Μax framebuffer 32GB...

Fixed :P

 

32GB ; Λολ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι,ότι έχω παίξει μου έχει βγαλεί τρελό stutter εκτός από παιχνίδια που τρέχανε μόνο σε μια κάρτα.

Δεν ξέρω μπορεί να φταίει κ το sli πάντως προτιμώ χαμηλότερο frame rate αλλά καθόλου stutter

 

 

Τις έχω πουλήσει ήδη και αναμένω ημερομηνία κυκλοφορίας.....

Κοίτα πρόβλημα με stutter εχω σε αυτα τα 3 παιχνιδια μόνο σε 4κ το εχω πει επανειλλημενα. Και αυτο λυνεται οπως ειπα στα 2.. Ξεχνα το ACU είναι νωρίς για 4κ με όλα ultra για ολα τα συστήματα. (Αντε κανα titan x sli να παιζει οπως πρέπει..)

Το γιατί είχες τρελλο stuttering σε ολα σχεδόν δεν ξερω.. Τα μάτια μου ομως τα εμπιστευομαι.. Εύχομαι ο Τιτάνας X να σου δώσει αυτο που θες αλλα φοβαμαι οτι ΕΝΑΣ τιτανας σε 4κ δεν φέρνει την ανοιξη.. Θες 2 χαρτια για sli ;)

Fixed :P

 

Grammar Nazi :P

 

P.s Καλά του κάνεις γιατί μας κράζει για ορθογραφία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με κάποιες θυσίες μπορείς και σε 4k με single Titan X αν κρίνω από το βίντεο που ανέβασε το DF. Πάντως το techpowerup ανέφερε coil whine πρόβλημα + πολύ βαβούρα από το cooler + πολύ υψηλές θερμοκρασίες.

 

Αν χτυπάει τώρα 85+ βαθμούς το καλοκαίρι τι θα παίξει; Ξέρουμε αν βγούν custom λύσεις για την Titan X;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάποιες θυσίες μπορείς και σε 4k με single Titan X αν κρίνω από το βίντεο που ανέβασε το DF. Πάντως το techpowerup ανέφερε coil whine πρόβλημα + πολύ βαβούρα από το cooler + πολύ υψηλές θερμοκρασίες.

 

Αν χτυπάει τώρα 85+ βαθμούς το καλοκαίρι τι θα παίξει; Ξέρουμε αν βγούν custom λύσεις για την Titan X;

 

Περάσανε 2 GTX Titan απο τα χερια μου, το καλοκαίρι θα ειναι για κλωτσιές (base clock actual speed) ή θα κανει πολυ μα πολυ θορυβο (οχι οσο η ηλεκτρική σκουπα 290Χ reference). Αυτα τα 1.150mhz που βλεπω actual gameplay σε λιγο δεν θα υπαρχει...

 

Θελει αναγκάστηκα αλλο cooler για να βγαλει την δυναμη στο δρομο οπως και αλλο bios, αφηστε τι λενε τα review.

 

Για 4Κ πας σε GM200 καρφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=CpmuXd52Ce0Μεκάποιες θυσίες μπορείς και σε 4k με single Titan X αν κρίνω από το βίντεο που ανέβασε το DF. Πάντως το techpowerup ανέφερε coil whine πρόβλημα + πολύ βαβούρα από το cooler + πολύ υψηλές θερμοκρασίες.Αν χτυπάει τώρα 85+ βαθμούς το καλοκαίρι τι θα παίξει; Ξέρουμε αν βγούν custom λύσεις για την Titan X;

Σε αρκετές περιπτώσεις θα χρειαστουν υποχωρήσεις απο 970 o/c /980 SLi.. Το οτι ειναι τέρας το ξερουμε όλοι σαν single λυση.. Σαν επένδυση για καποιον που εχει ηδη τετοιο SLi δεν την βλέπω. . Πολλα τα λεφτά για να εισαι κατω απο sli που στοίχιζει πιο λίγο απο ενα Τιτανα.. Καθαρα niche market

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ εδώ και μήνες έλεγα να περιμένουν κάνα 35-άρι πάνω από την 980 αλλά οι συνήθεις ύποπτοι επιμένανε ότι θα είναι παραπάνω, όπως επίσης είχα υπερτονίσει αρκετές φορές ότι ΔΕΝ θα έχει αρκετές FP64 μονάδες. ....

 

Yap, I heard it here first !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grammar Nazi :P

 

P.s Καλά του κάνεις γιατί μας κράζει για ορθογραφία :P

 

Και δεν θα με δεις να ενίσταμαι. ΄Ισα ίσα.

Καλα η Nvidia έχει λύσεις για το ενδιάμεσο ούτως ή άλλως. . Αν δεν ήταν το 4k γοα μελλοντικά παιχνιδια ούτε που θα πέρναγε από το μυαλό μου ενα αλλο sli/xfire combo. Τοσο καλο vfm (ακόμη και σε 4k γοα τα σημερινα δεδομένα) ειναι το 970SLi για εμενα προσωπικα.. Αλλα ειναι μια συνήθεια που έγινε λατρεία η κωλοαναλυση στην TV. . :P

Γιατί να μην ευχομαι δηλαδή ρε φιλε εχω ποσοστά daamit και δεν το ξερα; :D

 

Τρόπος του λέγειν. Υποθετικά πάντα έτσι και βγάλουν μια 990Ti/6GB στα $599 θα είναι η πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό που θα πουλάνε φθηνότερα από την AMD. ΔΕΝ υπάρχει ωστόσο περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο γιατί nGREEDIA είναι αυτή και αν μπορεί να πουλήσει και $9999 το κομμάτι θα το κάνει ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χτες βασικά..Τον έχω ποστάρει στο γνωστό νήμα.

 

Πάντως επειδή με ψήνει άσχημα το νέο Asus MG279Q(IPS/144Hz/1440P) και από ότι λένε θα υποστηρίξει(Όχι επίσημα αλλά η AMD είπε πως δεν θα έχει blacklist/whitelist για τo FreeSync) FreeSync μιας και θα έχει DP1.2a(Variable-Refresh-Rate), θα πρέπει να μεταβώ στη κόκκινη.


Και δεν θα με δεις να ενίσταμαι. ΄Ισα ίσα.


 

Τρόπος του λέγειν. Υποθετικά πάντα έτσι και βγάλουν μια 990Ti/6GB στα $599 θα είναι η πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό που θα πουλάνε φθηνότερα από την AMD. ΔΕΝ υπάρχει ωστόσο περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο γιατί nGREEDIA είναι αυτή και αν μπορεί να πουλήσει και $9999 το κομμάτι θα το κάνει ;)

Γύρω στα 650 ευρώ θα έχει πιστεύω το GM200/6GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...