Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και λίγα λες 

Μπορεί σε κανα πλαίσιο να τη δεις και κανα 1500αρι......

Κοίτα εγώ λέω για εξωτερικό. Άμα έχει 999$ αμερική,ευρώπη κανά 1130€. Άμα έχει 1350$ 1400€+ στην ευρώπη. 

Θα δούμε αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.techpowerup.com/gpudb/2632/geforce-gtx-titan-x.html

 

 

$999

 

1089Mhz boost

 

 

 

Με WC και ξεκλειδωμενο BIOS μπορεί να φτάσει έως κ ~1400MHz  :o

 

 

 

 

update:

 

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-titan-x-official/

 

GeForce-GTX-Titan-X-GPUz.jpg

 

~18.000 Firestrike stock

 

 

"The card can be overclocked to 1400-1500 MHz with ease"

 

*faints....

 

 

 

900x900px-LL-ed2a9e78_benches1.PNG

Επεξ/σία από Big Boss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος να δω τη θερμική συμπεριφορά τόσο της κάρτας της nVidia, όσο και της ΑΤΙ.

Αναρωτιέμαι αν θα χτυπάει κόφτη μετά απο λίγες ώρες και τι θερμοκρασίες θα αναπτύσσει κάτω απο heavy load.

 

 

Γενικα για Ευρωπη μιλησε οχι συγκεκριμενα για την Μπανανια μας.

Καλά, ας καταρρεύσουν κατι μπανανίες σαν τη δίκη μας και θα σου πω εγώ που θα πανε κατι ¨αναπτυγμενα¨ κράτη σαν τη Γερμανία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος να δω τη θερμική συμπεριφορά τόσο της κάρτας της nVidia, όσο και της ΑΤΙ.

Αναρωτιέμαι αν θα χτυπάει κόφτη μετά απο λίγες ώρες και τι θερμοκρασίες θα αναπτύσσει κάτω απο heavy load.

 

 

 

Καλά, ας καταρρεύσουν κατι μπανανίες σαν τη δίκη μας και θα σου πω εγώ που θα πανε κατι ¨αναπτυγμενα¨ κράτη σαν τη Γερμανία!

Ας περιμενουμε να την δουμε την κυρια σε πολλα benchmarks και εκει θα βγαλουμε τα συμπερασματα μας. 

 

Για το τελευταιο που λες, αν δεν ακολουθησουν και αλλα κρατη που εξαρτωνται επισης απο την Γερμανια (οικονομικως) μια χαρα καταρρεουμε και ολα συνεχιζουν ως εχουν στην Ευρωπη. Καλη η επανασταση αλλα θελεις και συμμαχους..  ;)

 

Back to topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250MHz στον πυρηνα αλλα δεν δινει πολυ στις μνημες απο οτι φαινεται σε o/c.. Οτι περιμεναμε περιπου με βαση τα φημολογουμενα specs.. Ειχα καποιες κρυφες ελπιδες για κατι παραπανω απο αυτο που αναμεναμε, αλλα τελικα ειναι κατι λιγο παρακατω απο οτι φαινεται..

Και δεν βλεπω να σκαλαρει καλυτερα σε 4k απο οτι σε 1440p που με ενδιεφερε απο μια πρωτη ματια.. Next.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το παραπάνω benchmark στο SoM

 

Μπορεί να είναι και λόγο VRAM,4GB δεν είνα ιαρκετά για ultra textures σε 4κ ανάλυση.

 

 

edit:

guru review 

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_titan_x_review.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μια γρήγορη ματιά στο Guru...τπτ μη αναμενόμενο, νομίζω.

 

Ένα 30-35% στο μ.ο. πάνω από μια stock 980 (με ότι ποστιές μπορεί να έχουν κάνει με release οδηγούς).

 

Καλό σαν νούμερο, αλλά εσώρουχο δεν βρέχεις.

 

Σύγκριση με παιγνίδια όπου το SLI/CF δεν τραβάει (για λόγους οδηγών), είναι λίγο άτοπη νομίζω. Το ίδιο και η "επιλεκτική" παράθεση των Ζ και 295 στα γραφήματα με επίσης επιλεκτική χρήση του Mantle (χώρια τις εκδόσεις των οδηγών στην κάθε περίπτωση...γνωστές ποστιές...τις κάνουν όλοι).

 

Ζεστούλα και αυτή η κάρτα...θα υπάρξουν υποθέτω οι γνωστές ανακοινώσεις για waterblocks + modded BIOS (@voltage, TDP κλπ) όπου θα σίγουρα θα δείξει "μεγάλα" πράγματα (ήδη, το πρόχειρο pc που έκαναν έδωσε κάποια δείγματα, αλλά φυσικά όχι αναλογική αύξηση).

 

Σε προσωπικό επίπεδο, "καλή η γκόμενα", αλλά μέχρι εκεί.

 

Όσοι τα σκάσουν, καλοφάγωτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...