Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανε καθαρή εγκατάσταση με DDU ; Κάτι μου λέει ότι η κάρτα είναι κομπλέ και απλά φταίνε είτε οι οδηγοί, είτε τα παιχνίδια. Μια άλλη δοκιμή που θα μπορούσε να κάνει, είναι να βάλει παλιότερα οδηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά εσύ δεν το καταλαβαίνεις, είσαι λιγότερο ευαίσθητος σε τέτοια θέματα.

 

Δεν είναι μόνο αυτό. ΚΑΝΕΝΑ σύστημα δεν είναι ποτέ ίδιο τόσο από πλευράς hw όσο και λογισμικό. Μπορεί άνετα στο δικό του σύστημα να είναι λιγότερο αισθητό το φαινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ενας παιζει με 50 ms aveg input lag και 20 ms responce time και του φταιει το vsync τοτε μαλλον δεν ξερει τι του φταίει...

 

http://videocardz.com/55136/nvidia-geforce-gtx-titan-x-specifications

 

The card is clocked at 1002 MHz, with boost clock of 1089 MHz. TITAN X is the second GeForce card (after TITAN Z) to arrive with 12GB frame buffer. The memory will run at 1753 MHz (7 GHz effective). 

 

TITAN X overclocks rather easily to 1200 MHz (1280 MHz boost). The memory will run at 2000 MHz (8GHz effective), but make sure to check the reviews on Tuesday, which modules are these samples using. As far as I know, TITAN X may ship with Hynix, Samsung and Elpida memory. I will either update this post or make another if I know more.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε καθαρή εγκατάσταση με DDU ; Κάτι μου λέει ότι η κάρτα είναι κομπλέ και απλά φταίνε είτε οι οδηγοί, είτε τα παιχνίδια. Μια άλλη δοκιμή που θα μπορούσε να κάνει, είναι να βάλει παλιότερα οδηγό.

 

Αυτό σκέφτομαι να δοκιμάσουμε ώς τελευταία δοκιμή: Να βάλουμε παλιότερο driver.

 

Η απεγκατάσταση-επανεγκατάσταση ήταν:

 

-unnistall graphic drivers, 3d vision drivers, hd audio drivers, physx, Geforce Experience

-reboot

-Ccleaner και καθαρισμός registry

-reboot

- installation μόνο των graphic drivers, HD audio drivers και physx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panther εαν σας το κανει μονο σε δυο παιχνιδια μυριζει conflict παρα προβλημα καρτας. Τωρα τι conflict.. Αναλογα.. Μπορει να ειναι κανα σπανιο bug με συγκεκριμενη καρτα ηχου, με gfx driver, με κανα ssd ή απλα καποιο θεμα με κακο update/installation του παιχνιδιου ή του dx..

Και εγω αυτα θα δοκιμαζα παντως αν επρεπε οπωσδηποτε να παιξω αυτα τα παιχνιδια.. Δεν θα ανησυχουσα παντως αν μου παιζει την συντριπτικη πλειοψηφια και μαλιστα απαιτητικων παιχνιδιων και stress tests χωρις θεμα.

 

Φανταζομαι οτι mod και λοιπα εχει αφαιρεσει απο το παιχνιδι ή δεν εχει βαλει καθολου ετσι;

Αλλο ενα που σκεφτηκα τωρα.. Ας τσεκαρει το file system/cache integrity αν ειναι installed απο Steam..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σκέφτομαι να δοκιμάσουμε ώς τελευταία δοκιμή: Να βάλουμε παλιότερο driver.

 

Η απεγκατάσταση-επανεγκατάσταση ήταν:

 

-unnistall graphic drivers, 3d vision drivers, hd audio drivers, physx, Geforce Experience

-reboot

-Ccleaner και καθαρισμός registry

-reboot

- installation μόνο των graphic drivers, HD audio drivers και physx.

Όχι έτσι, να κατεβάσει το DDU και να κάνει τον καθαρισμό από safe mode(Μόλις το τρέξεις σε πάει κατευθείαν στο safe mode ή αν έχεις Win8+ σε πάει στο Advanced Startup όπου θα ξεκινήσεις από 'κει την ασφαλή λειτουργία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορω να τσεκαρω με καποιο προγραμμα ή οτιδηποτε αν η gigabyte 970g1 συγκεκριμενα λειτουργει οπως θα επρεπε να λειτουργει στο συστημα μου;

δεν εχω καποιο συγκεκριμενο θεμα απλα θελω να τσεκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι έτσι, να κατεβάσει το DDU και να κάνει τον καθαρισμό από safe mode(Μόλις το τρέξεις σε πάει κατευθείαν στο safe mode ή αν έχεις Win8+ σε πάει στο Advanced Startup όπου θα ξεκινήσεις από 'κει την ασφαλή λειτουργία).

 

Να το δούμε και έτσι, αν και δεν πιστεύω να αλλάξει κάτι. Όλο και όλο 2 graphic drivers πέρασαν από αυτό το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...