Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλη μια ιδιαιτεροτητα των fps ειναι οτι ειναι 100% προτιμοτερο να παιζονται με mouse,keyboard,ολα τα αλλα games ειναι μια χαρα και με gamepad,ορισμενα πχ fifa το θελουν οπωσδηποτε.

 

Για αυτο εκοψα τα fps και ησυχασα..τα βαρεθηκα αλλωστε,μονοτονια ή γεραματα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά τα προβλήματα του κουμπάρου μου με την Gigabyte GTX 970 δεν σταμάτησαν με την απενεργοποίηση του RivaTuneStatisticServer.

 

Στα παιχνίδια Portal 2 και Fallout New Vegas του κάνει περίεργα προβλήματα. Αυτή τη φορά μου έστειλε screenshot από το New Vegas, όπου η εικόνα είναι ένας αχταρμάς. Σαν πρόβλημα driver Μου φαίνεται και όχι hardware, αλλά ίσως κάποιος από εδώ να ξέρει καλύτερα.

 

Για αρχή του σύστησα απεγκατάσταση driver, καθαρισμό του Registry και καθαρή επανεγκατάσταση.

 

2015-03-15_00015_zpsycpls2ie.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομιζω πως θα πατε για αλλη gpu panther. Δεν μοιαζει να ειναι προβλημα απο τους drivers ή γενικα software. Δοκιμαστε την καρτα και σε αλλο συστημα και αν δειτε τα ιδια, επιστροφη .

 

Αυτο το κανει μονο στα συγκεκριμενα games; Γιατι υποψιαζομαι κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται απο το transistor count/die size και το ποσο ενεργοβορα λυση θα ειναι.. Εαν φτανει σε αυτα τα clocks παντως θα εχει πολυ καλες επιδοσεις.. Δυσκολακι το βλεπω..

die size δεν ξέρουμε ακριβώς αλλά θα είναι 250w με 8 δισ τρανσιστορες κ 3072 cuda cores,96ROPs

πρέπει να είναι πάνω 600mm^2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παίξει πάρα πολλά παιχνίδια και πολλές ώρες:

 

Μetro 2033 και LL, Witcher 2, Shadow Warrior, Wolfenstein New Order κλπ κλπ.

 

Του βγάζει μέχρι στιγμής πρόβλημα μόνο σε αυτά τα 2...

 

Update: Η επανεγκατάσταση driver δεν άλλαξε τίποτα. Θα στείλει τις screenshots στην Gigabyte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, vanilla τα παίζει όλα. Ούτε overclock σε CPU, GPU ούτε τίποτα.  Θερμοκρασίες ΟΚ, Benchmarks OK, Furmark OK.

 

Το πρόβλημα τουλάχιστον μέχρι στιγμής είναι σε Portal 2 και Fallout New Vegas.

 

Ίσως να χρειάζεται BIOS update, δέν ξέρω. Ας δούμε τί θα πεί η Gigabyte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

die size δεν ξέρουμε ακριβώς αλλά θα είναι 250w με 8 δισ τρανσιστορες κ 3072 cuda cores,96ROPs

πρέπει να είναι πάνω 600mm^2

Ναι τα ξερω τα rumoured specs.. Για αυτο ειπα και δυσκολακι αν ισχυουν αυτα σε αυτα τα nm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, vanilla τα παίζει όλα. Ούτε overclock σε CPU, GPU ούτε τίποτα.  Θερμοκρασίες ΟΚ, Benchmarks OK, Furmark OK.

 

Το πρόβλημα τουλάχιστον μέχρι στιγμής είναι σε Portal 2 και Fallout New Vegas.

 

Ίσως να χρειάζεται BIOS update, δέν ξέρω. Ας δούμε τί θα πεί η Gigabyte.

 

3d mark 2011 extreme τρεξατε ? Να δειτε για artifacts ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμαστε να κλειδωσετε τα frames στα 60 πχ στα games που σας κανει τα artifacts.

 

Δοκιμαστε τη και σε αλλο συστημα. Μονο ετσι μπορεις να εισαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το V-Sync προσθέτει input lag, και δεν κάνει για FPS MP παιχνίδι(BF4 π.χ.). Το G-Sync από την άλλη, το μειώνει αρκετά αλλά και πάλι έχει, βέβαια δεν έχω παίξει με G-Sync monitor να δω αν όντως ενοχλεί ή αν είναι τόσο μικρή η αίσθηση που δεν σε νοιάζει.

Δεν έχω δεί πουθενά Input lag και παίζω πάντα με vsync τα FPS, εντός αυτών και το BF4, περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, για την κάρτα θα περιμένουμε απάντηση από Gigabyte. Ότι τέστ είχαμε να κάνουμε το κάναμε.

 

Η κάρτα βγάζει random πρόβλημα σε Portal 2 και Fallout New Vegas. Πουθενά αλλού (για την ώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...