Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια οποιος περιμενει 60αρια καρφωτα παντου σε 4k, πλαναται πλανην οικτραν.. Χωρις πολλα πολλα.. 

Ο καθεις εχει την φιλοσοφια του, για το τι θεωρει οτι ειναι playable και ανεκτη υποχωρηση/παραχωρηση οταν δεν μπορει να παιξει επαρκως ενα παιχνιδι.

Προσωπικα προτιμω χιλιες φορες τα ~30fps@4k στο AC:U για αυτο που βλεπω, εστω και αν μπορω να το παιξω σε 1440p ας πουμε πολυ πιο ανετα..

Αλλα δεν μπορω να πω στον αλλο, γιατι θεωρεις απαραδεκτο να παιζεις στα 30fps, αν η gaming κοσμοθεωρια του λεει 60αρια ακατεβατα σε ολα τα παιχνιδια. 

Δοξα τω θεω κονσολες δεν ειμαστε εχουμε ενα σωρο settings να παραμετροποιουμε καθε φορα για να το φερνουμε στα μετρα μας το παιχνιδι και να βρισκουμε την δικη μας χρυση τομη καθε φορα.

Αλλα μην πεφτουμε ξαναλεω στην λομπα και πιστεψουμε οταν αυτη η αναλυση θα ειναι playable παντου με μεγαλα fps.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με sli titan ομως το 60αρι θα το χεις χαλαρα καρφωμενο.

Σε Ac Unity και Crysis 3 με τιποτα 60 fps σταθερο...

 

Το SLI εχει σκοπο να σε κλειδωσει στα 60/30 fps και οχι να εχεις average 60/30 αλλα min/avg/max 60/30 fps χωρις tearing αλλα και stutter εκτος εαν το engine ειναι χάλια που εχει και σε single τοτε......

Επεξ/σία από Titanomaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4k

 

σχέδον ότι παιχνίδι έχω παίξει μέχρι τώρα μου έχει βγάλει stuttering μόλις ξεπερνάει τα 3500MB

Ryse,SoM,Dying Light,DAI,ACU,FC4 

 

 

με sli off δεν έχουν θέματα αλλά τα frame rates είναι χαμηλά.

Για το sli δεν εχω γνωμη για τις 970 και πως τα πανε, αφου παιζω με single για την ωρα και θα το σκεφτω αν καποια στιγμη κουμπωσω και δευτερη. Πιθανοτατα οχι.

 

Σε τετοια αναλυση (4K) λογικο ειναι να μην πιανεις πανω απο 30 σε single gpu. Stuttering δεν εχω σε κανενα απο αυτα, ακομα και σε 4Κ. Μην θεοποιείς την Titan X. Ουτε αυτη νομιζω θα τα παει καλυτερα σε τοσο υψηλες αναλυσεις και με καλο framerate. Iσως σε sli.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάση τω ώμα specs και ένα καλό OC η Titan x θα είναι ~40-50% πιο γρήγoρη από μια 970 και το πιο σημαντικό θα έχει 3.4 φορές περισσότερη VRAM.

 

 

Επίσης φήμες λένε ότι το double precision θα είναι gimped όπως στις gforce κάρτες άρα αποκλείεται να έχει πάνω από $1000.

 

όπως και να έχει θα μάθουμε τη Τρίτη που βγαίνουν τα reviews.

 

 

Πιο αργή από Titan Z δεν παίζει να είναι πάντως.Κάπου το είχε πει η nvidia ότι θα είναι πιο γρήγορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την θελεις για 4Κ εγω νομιζω πως δεν θα φτασει η μια Tατιανα. Μιλαμε και για καλα frames οχι τιποτα 30αρια, και σε απαιτητικα games πχ Witcher 3 και οτι ειναι να βγει πιο μετα. Θα την δουμε την κυρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή του υψους ή του βαθους!

 

Σαν και αυτο δεν παιζει τιποτα αλλο στην αγορα -> http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-077-AC&groupid=17&catid=1851

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...