Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα βρισκω το SLi με 970 μια πρωτης ταξεως λυση για αναλυσεις =<1440/1600p. 

Τρεχοντας το στα 1522/8000, μπορω να παιξω με σχετικη ανεση μαλλον τα παντα σε αυτες τις αναλυσεις.

Τωρα το 4k ειναι αλλο θεμα. Ναι παιζω ακομη και εδω καλα στην συντριπτικη πλειοψηφια, αλλα κανεις δεν μπορει να μου εγγυηθει τιποτα ουτε για το memory bandwidth σε τετοια αναλυση,ουτε αν θα ειμαι fillrate bound πολυ πιο πριν αναλογιστω αυτο το θεμα.. 

Αλλα αν αναλογιστω τι λεφτα εχω δωσει και τι επιδοσεις εχω στα περισσοτερα παιχνιδια στις αναλυσεις που παιζω, δεν μπορω να εχω παραπονο. Θα ημουν αχαριστος αν ειχα με βαση παντα τις δικες μου gaming εμπειριες και το αρκετα μεγαλο παρελθον μου με mgpu λυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και η κλασσικη απορια του gamer...Αγορασα την 960 ssc απο eshop τη τριτη...Να στειλω email στην evga μηοως παρω κωδικο ή μπα???

 

εννοείται πως στέλνεις αφού έχεις μόνο να κερδίσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γρήγορη απάντηση έλαβα αλλά αυτό που περίμενα. "το πρόγραμμα τρέχει μέσω της Nvidia και η evga δεν έχει σχέση με αυτό, απλά το προμοταρει με τις κάρτες της (?!?!?!). Το μόνο που έχω να κάνω είναι να επικοινωνήσω με το eshop και να το ζητήσω."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχω προλαβει να παιξω, εχθες μονο overclock δοκιμασα για να ειμαι ετοιμος. :P

Σημερα θα τρεξω bf4 και thief να δω πως παει, θα ενημερωσω.

 

***

Μιλησα μολις με eshop, το καταστημα τους δεν ανηκει στη προωθητικη ενεργεια μου ειπαν οποτε ακυρο...Anyway, θα μιλησω με θειο.

Επεξ/σία από Zapee995
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...