Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

 

Εγω παντως στα χρηματα της TitanX(1350περιπου μεχρι να δουμε αν θα κοστιζει λιγοτερο)ενα Omega Seamaster θα το χτυπαγα ανετα :P

 

damn, έβλεπα κάτι κομμάτια χθες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα η GTX Titan X με +35-40% αποδοση απο την GTX Titan Black με διπλασια μνημη δηλαδη 12GB απο 6GB στην ιδια καταναλωση και στα ιδια nm ειναι ενα ΘΑΥΜΑ Τεχνολογιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GeForce-GTX-TITAN-X-3DMark-EX.png

 

meh

 

Όπως είχα πει πολύ πριν βγει σε performance επίπεδο το 970/980 sli την πατάει για πλακα. Αυτή η κάρτα είναι καθαρά για αυτούς που θα την τρέξουν σε Sli και μονο για 4k. Πολύ το ζαλίσανε με τα 28nm, ώρα για κάτι καινούργιο(άμα ξεπεραστούν τα προβλήματα με yields για μαζική παραγωγή φυσικά).

 

Τουλάχιστον σε compute κάνει τίποτα για να δικαιολογεί την τιμή που θα έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα η GTX Titan X με +35-40% αποδοση απο την GTX Titan Black με διπλασια μνημη δηλαδη 12GB απο 6GB στην ιδια καταναλωση και στα ιδια nm ειναι ενα ΘΑΥΜΑ Τεχνολογιας. 

ακυρο ******** ειπα :P

 

Παντως αυτα τα αποτελεσματα μπορουσαμε να τα εχουμε πριν 2 χρονια.Αλλα δυστηχως ουτε αυτοι θα ειχαν κερδος,ουτε εμεις θα μπορουσαμε να τα πληρωσουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπαει η καρτα αν και για αλλα γουστα, κυριως 4Καδες...

 

Εχω βαλει μια MSI 970 gtx απο το SLI μου για πουλημα και μου στελνουν ghost users με 0 μηνυματα και με ρωτανε -

> ΦΙΛΕ, ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΑΡΤΟΥΛΑ  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GeForce-GTX-TITAN-X-3DMark-EX.png

 

meh

 

Όπως είχα πει πολύ πριν βγει σε performance επίπεδο το 970/980 sli την πατάει για πλακα. Αυτή η κάρτα είναι καθαρά για αυτούς που θα την τρέξουν σε Sli και μονο για 4k. Πολύ το ζαλίσανε με τα 28nm, ώρα για κάτι καινούργιο(άμα ξεπεραστούν τα προβλήματα με yields για μαζική παραγωγή φυσικά).

 

Τουλάχιστον σε compute κάνει τίποτα για να δικαιολογεί την τιμή που θα έχει;

Wow..μεγαλη διαφορα υπερ 980 sli εναντι 295×2.Δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαφορα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίθεση μ'εσένα εγώ δεν τρολλάρω. :)

 

Κάτσε να ανακοινωθούν ΟΛΕΣ οι λεπτομέρειες και μετά θα μου πεις εσύ ο ίδιος αν πράγματι αξίζει τα λεφτά της. Πέρα από αυτό εγώ σε αντίθεση με εσένα έχω μια σταλίτσα παραπάνω προσφοράς εδώ μέσα, οπότε μπορώ να υπαινιχτώ ότι πρόκειται για προιόν πολυτελείας με κακή σχέση τιμής/απόδοσης. Αν τυγχάνει να θίγει τα "συναισθήματα" κάποιας εταιρείας τα δέοντα και δύο ωά Μικράς Ασίας.  :P

Τα σπαει η καρτα αν και για αλλα γουστα, κυριως 4Καδες...

 

 

Με λιγότερες θυσίες πας στα 4k από τις σημερινές λύσεις.

meh

 

Όπως είχα πει πολύ πριν βγει σε performance επίπεδο το 970/980 sli την πατάει για πλακα. Αυτή η κάρτα είναι καθαρά για αυτούς που θα την τρέξουν σε Sli και μονο για 4k. Πολύ το ζαλίσανε με τα 28nm, ώρα για κάτι καινούργιο(άμα ξεπεραστούν τα προβλήματα με yields για μαζική παραγωγή φυσικά).

 

Τουλάχιστον σε compute κάνει τίποτα για να δικαιολογεί την τιμή που θα έχει;

 

Single precision only; για FP64 ας μην το συζητήσουμε καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...