Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μια ερωτηση,εχω παρατηρησει οτι καποιες φορες σε καποια παιχνιδια.οπως titanfall,heroes and generals κ.α τι usage της καρτας ειναι τραγικα μικρο 40% και τα frames παρομοιως.κανω κατι λαθος?εχω i7 4770k stock,16g ram 1600 psu corsair tx 850watt.το τροφοδιτικο ειναι 3ετιας.δεν το κανει συνεχεια,δηλαδη σε ενα μαπ δουλευει κομπλε σε καποιο αλλο υπολειτουργει.Τι γινεται?εχω περασει τους τελευταθους drivers με ddu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση,εχω παρατηρησει οτι καποιες φορες σε καποια παιχνιδια.οπως titanfall,heroes and generals κ.α τι usage της καρτας ειναι τραγικα μικρο 40% και τα frames παρομοιως.κανω κατι λαθος?εχω i7 4770k stock,16g ram 1600 psu corsair tx 850watt.το τροφοδιτικο ειναι 3ετιας.δεν το κανει συνεχεια,δηλαδη σε ενα μαπ δουλευει κομπλε σε καποιο αλλο υπολειτουργει.Τι γινεται?εχω περασει τους τελευταθους drivers με ddu

Θεμα παιχνιδιου + driver.Το παθαινω στο μισο μαπ του dying light

Δοκιμασε τους 347.25 drivers.Πιο καλοι για εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,κανονικα.Η πλακα ειναι οτι δε γινεται συνεχεια.1/5 φορες το κανει με ιδια settings

 

Mε ανησυχεί ιδιαίτερα αυτή η σποραδική εμφάνιση του φαινομένου. Βεβαιώσου σε παρακαλώ ότι για κάποιο λόγο δεν υπερθερμαίνεται όταν στο κάνει η κάρτα γραφικών ή κάποιο άλλο κομμάτι του PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι που παιζω και τα δυο games που προαναφερθηκαν, δεν εχω κανενα θεμα με gpu usage. Κολλημενος στα 97-99%  ειμαι  στα συγκεκριμενα games,  με την cpu/gpu σε stock speeds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θερμοκρασιες του επεξεργαστη ειναι 53 βαθμοι και της καρτας κατω απο 60.Να ρωτησω κατι που μπορει να ειναι ασχετο?παιζει ρολο καθολου το ιντερνετ?Παντως με τους προηγουμενους drivers δεν θυμαμαι να ειχα τετοιο θεμα η δεν ετυχε να προσεξω κατι.

Μακαρι να ειναι θεμα οδηγων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν η Titan X ειναι τοσο φιμωμένη οπως το GTX Titan οπου στα default χτυπαγε tdp limit και έριχνε ρολόγια κλαφτα Χαράλαμπε.

 

3d mark firestrike performance

2χ980 gtx στα 1500/8000 -> 30.000+ gpu score αξια 1.100-1.150 ευρω

2χ970 gtx στα 1500/8000 -> 26.000+ gpu score αξια 700-750 ευρω

Gtx Titan X ? 

 

3d mark firestrike Extreme

2χ980 gtx στα 1500/8000 -> 13.600+ gpu score αξια 1.100-1.150 ευρω

2χ970 gtx στα 1500/8000 -> 12.000+ gpu score αξια 700-750 ευρω

Gtx Titan X ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κατιτίς παραπάνω λογικά από διπλή 980 και με μεγαλύτερο κόστος απόκτησης.

 

Μην ξεχνάμε το γεγονός οτι το sli δεν δουλεύει παντού, χωρίς προβλήματα και με την ίδια απόδοση παντού. Οπότε ΤίταναςΧ > SLI 980.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...