Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Για 980 γραφει παραπανω η οποια εχει 4gb Vram.Δεν καταλαβαινω τι εννοεις.

να πω την αλήθεια ουτε εγώ

 

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να μοντάρω το BIOS της gtx 970 G1 gaming, μπας και καταφέρω να μηδενίσω τις ταχύτητες των ανεμιστήρων της;

Maxwell tweak 2 φίλε μου το έκανα εγω μια χαρά τα δουλεύει!! Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α, είσαι και 'συ από αυτούς που θέλουν ''ακατέβατα'' 60FPS ;

Να σου πω την αληθεια αμα συνηθισεις το smooth των 60 fps δυσκολα το αλλαζεις.Ειδικα σε fps παιχνιδια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα μεγάλη διαφορά εγω σε με dsr 970 Msi εχω με 4790κ 16 Ραμ , θέλω να παίξω σε μια 144 hz και αν αξίζει να παω σε μια τέτοια παρά το 1440

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SSAA είναι ουσιαστικά το DSR, σε κάποιες περιπτώσεις βλέπεις τα αποτέλεσματα της native DSR ανάλυσης ή έστω πολύ κοντά σ' αυτή, στις περισσότερες δεν ισχύει όμως. Απλά έχεις καλή εξομάλυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο,δεν είδα κατι που να κανει τρελή διαφορά παίζω cod mordor bf κτλ. Δεν ξέρω αν σε κάποιο αλλο κανει διαφορά μεγάλη ! Νομίζω πως δεν αξίζει να ειναι ανοιχτό μια χαρά κάνουν την δουλειά τα settings του παιχνιδιού ! Αν κανω λάθος ας διορθωθώ ! Αν εχει κάποιος με 970 γνώμη για 144 hz θα ήταν ευπρόσδεκτη σε αυτά τα παιχνίδια που παίζω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο,δεν είδα κατι που να κανει τρελή διαφορά παίζω cod mordor bf κτλ. Δεν ξέρω αν σε κάποιο αλλο κανει διαφορά μεγάλη ! Νομίζω πως δεν αξίζει να ειναι ανοιχτό μια χαρά κάνουν την δουλειά τα settings του παιχνιδιού ! Αν κανω λάθος ας διορθωθώ ! Αν εχει κάποιος με 970 γνώμη για 144 hz θα ήταν ευπρόσδεκτη σε αυτά τα παιχνίδια που παίζω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Οσοι εχουνε πανελ 144hz λενε οτι υπαρχει διαφορα ακομα και με 60 fps να πιανεις.

Βεβαια για να δεις το φως το αληθινο στα 144hz θες διπλες καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι δηλαδή καταδικασμενοι είμαστε :) Αν βγει dx 12 και μπορει να ενωθεί η Ραμ μόνο τότε θα παρω αλλη μια 970 και οθόνη μαζι ! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά !

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 144hz εχουν διαφορετικη αισθηση ακομα και να μην μεταφραζονται σε frames στην οθονη σου.

 

 

Στα πιο πολλα games(πλεον) αλλωστε, ακομα και με sli, δεν μπορεις να πιασεις 100+ frames ή γενικα ειναι 60fps capped το ιδιο το παιχνιδι, οποτε μπαλες..

 

Γενικα στα βαρια games τυπου, Unity κτλ μην περιμενεις να δεις τιποτα 120 frames. Απλα δεν υπαρχει περιπτωση. Παρ'ολα αυτα το refresh rate στα 144 hz στο δινει σαν επιλογη και στα in game settings, οποτε βλεπεις μια διαφορα εκει. 

 

Σε games οπως Dragon ball, Borderlands κτλ, εκει και με single 970 τα βλεπεις τα 100+ frames.

 

*Οσοι εχετε 144hz monitor καταλαβαινετε οτι δυσκολα πατε προς τα πισω. Η smooth-ιλα αυτη ειναι αλλη φαση και γινεται αντιληπτη ακομα και στην κινηση του mouse και των παραθυρων στο desktop κτλ.

 

To oνειρικο αυτη την στιγμη ειναι ενα 27αρι g-sync 1440p ips 144 hz monitor. Η Acer νομιζω εβγαλε προσφατα ενα ή συντομα θα το βγαλει. Να δουμε και τιμουλες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετά από τόσα χρόνια που κυκλοφορείται στα fora ακόμα πιστεύετε σε ηλίθια παραμυθάκια του τύπου των 60fps. Η ποιότητα και όχι η ποσότητα των καρέ μετράει το απαυτό το τράγιο μου πια....



To oνειρικο αυτη την στιγμη ειναι ενα 27αρι g-sync 1440p ips 144 hz monitor. Η Acer νομιζω εβγαλε προσφατα ενα ή συντομα θα το βγαλει. Να δουμε και τιμουλες..

 

Πες μου τι panel έχει να σου πω πόσο ονειρικό μπορεί να είναι στα αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η Asus θα βγάλει τέλος Μαρτίου 120/IPS/1440P, όλα τα άλλα είναι με ΤΝ panel :P

 

Εκεί να δω τιμή...αν και το ξαναείπαμε....από την εποχή των CRT περάσανε τόσα χρόνια και μια οθόνη της προκοπής δεν καταφέρανε να βγάλουν ακόμα. Το πρόβλημα με τα timings που έρχεται να διορθώσουν λύσεις από το gsync είναι επειδή οι φωστήρες δημιουργήσανε τις πρώτες TFT με δεδομένα CRT και όλα αυτά μας μείνανε κατσικωμένα για χρόνια. Τόση σημασία δίνουν πια οι κατασκευαστές οθονών....

Για το Shield-κάτι που ανακοινώσανε χθες:

 

 

 

How do they get 3GB on 64-bit bus?

 

https://forum.beyond3d.com/posts/1828759/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η Asus θα βγάλει τέλος Μαρτίου 120/IPS/1440P, όλα τα άλλα είναι με ΤΝ panel :P

 

Acer Predator XB270HU - 144hz / IPS or ΑΗVA / G-SYNC

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm

 

15 Μαρτιου παραλαβες, με τιμη απο 800+ ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 144hz εχουν διαφορετικη αισθηση ακομα και να μην μεταφραζονται σε frames στην οθονη σου.

 

 

Στα πιο πολλα games(πλεον) αλλωστε, ακομα και με sli, δεν μπορεις να πιασεις 100+ frames ή γενικα ειναι 60fps capped το ιδιο το παιχνιδι, οποτε μπαλες..

 

Γενικα στα βαρια games τυπου, Unity κτλ μην περιμενεις να δεις τιποτα 120 frames. Απλα δεν υπαρχει περιπτωση. Παρ'ολα αυτα το refresh rate στα 144 hz στο δινει σαν επιλογη και στα in game settings, οποτε βλεπεις μια διαφορα εκει. 

 

Σε games οπως Dragon ball, Borderlands κτλ, εκει και με single 970 τα βλεπεις τα 100+ frames.

 

*Οσοι εχετε 144hz monitor καταλαβαινετε οτι δυσκολα πατε προς τα πισω. Η smooth-ιλα αυτη ειναι αλλη φαση και γινεται αντιληπτη ακομα και στην κινηση του mouse και των παραθυρων στο desktop κτλ.

 

To oνειρικο αυτη την στιγμη ειναι ενα 27αρι g-sync 1440p ips 144 hz monitor. Η Acer νομιζω εβγαλε προσφατα ενα ή συντομα θα το βγαλει. Να δουμε και τιμουλες..

Το ονειρικο στο να μας φανε τα λεφτα θες να πεις.Τι να το κανω να δωσω πχ 800ευρω για το παραπανω Acer οταν τα παιχνιδια που παιζουμε ειναι αθλια Console ports... Θες μηπως να σου θυμησω Dying Light,Unity και Lords of the fallen? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...