Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ξεχνάτε οτι με την πάροδο των ετών, πέφτει η απόδοση του τροφοδοτικου. Οπότε αν έχεις ένα 600αρι πενταετίας πχ, παίζει να μην ειναι τόσο πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ποιοι ειναι ας πουμε οι cpu που στο ελαχιστο απαιτουνται για ενα σωστο sli? Τωρα εχουμε εναν fx6300.

 

Και με τον πιο δυνατό επεξεργαστή που υπάρχει αυτή τη στιγμή αν πας σε mGPU με =/> performance GPU θα είσαι CPU bound. Για αυτό και καλό είναι για οτιδήποτε 2*970 να χρησιμοποιείται ανάλυση >1080p όπως και να' χει. Αν τώρα πας σε 2*970 με οθόνη 1080p σε πολλές περιπτώσεις απλά βάζεις DSR για παράδειγμα και έτσι πολεμάς πιο αποτελεσματικά οποιοδήποτε CPU bottleneck πλην των ελάχιστων επιδόσεων. FX6300 για 2*970; Θα αστειεύεσαι βέβαια..... :confused:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελουμε να κανουμε ενα συστημα με εναν φιλο και ρωταμε να δουμε τι πρεπει να αντικατασταθει και απο οτι φαινεται πρεπει να τα..σταξουμε! Αυτο με το 1080p δεν μου αρεσε..θα παει ακλαυτη η 1440p οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελουμε να κανουμε ενα συστημα με εναν φιλο και ρωταμε να δουμε τι πρεπει να αντικατασταθει και απο οτι φαινεται πρεπει να τα..σταξουμε! Αυτο με το 1080p δεν μου αρεσε..θα παει ακλαυτη η 1440p οθονη.

 

Mάλλον δεν κατάλαβες τι σου είπα για την ανάλυση. Από 1080 και πάνω είπα, όπου γιατί να πάει άκλαυτη η 1440 οθόνη; ΄Ισα ίσα που είναι ιδανικότερη από μια 1080.

 

Και ναι όχι μόνο θα τα στάξετε αλλά θα είναι και ΠΑΡΑ πολύ αμφίβολη επένδυση. Που ακριβώς ΔΕΝ σας φτάνουν οι επιδόσεις μιας μονής 970 για ανάλυση 1440p και θέλετε να πάτε σε mGPU;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry,οντως δεν καταλαβα καλα. Μια χαρα ειναι και τωρα για τα δικα μου γουστα. Αν ομως θελεις οπωσδηποτε 60fps στα 1440p σε καθε game στα ultra settings ε τοτε εισαι για δεσιμο οπως ο φιλος μου,αλλα δικα μου δεν ειναι τα χρηματα,εγω απλα παρεχω βοηθεια,προσπαθησα να τον μεταπεισω αλλα ματαια,τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry,οντως δεν καταλαβα καλα. Μια χαρα ειναι και τωρα για τα δικα μου γουστα. Αν ομως θελεις οπωσδηποτε 60fps στα 1440p σε καθε game στα ultra settings ε τοτε εισαι για δεσιμο οπως ο φιλος μου,αλλα δικα μου δεν ειναι τα χρηματα,εγω απλα παρεχω βοηθεια,προσπαθησα να τον μεταπεισω αλλα ματαια,τεσπα.

 

Μην προσπαθείς να τον μεταπείσεις δεν είναι και σωστό. Αν τον ενημέρωσες για τα αρνητικά έχει καλώς. Μετά απλά το παίζεις Πόντιος Πιλάτος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλο δηλαδη αντι για sli? Μια 980 ας πουμε? Και αυτο το προτεινα αλλα πρεπει να πουλησουμε την ηδη υπαρχουσα 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry,οντως δεν καταλαβα καλα. Μια χαρα ειναι και τωρα για τα δικα μου γουστα. Αν ομως θελεις οπωσδηποτε 60fps στα 1440p σε καθε game στα ultra settings ε τοτε εισαι για δεσιμο οπως ο φιλος μου,αλλα δικα μου δεν ειναι τα χρηματα,εγω απλα παρεχω βοηθεια,προσπαθησα να τον μεταπεισω αλλα ματαια,τεσπα.

Σαν κατοχος και 970 και 1440p monitor εχω να πω οτι γελανε και οι πετρες με το παραπανω :D

Τι αλλο δηλαδη αντι για sli? Μια 980 ας πουμε? Και αυτο το προτεινα αλλα πρεπει να πουλησουμε την ηδη υπαρχουσα 970.

Θα στο πω απλα και ευγενικα αν οντως δεν παιρνει απο λογια πες του να παει να παρε 2x 980 μπας και ξυπνησει απο τον εφιαλτη που βρισκεται :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατοχος και 970 και 1440p monitor εχω να πω οτι γελανε και οι πετρες με το παραπανω :D

Θα στο πω απλα και ευγενικα αν οντως δεν παιρνει απο λογια πες του να παει να παρε 2x 980 μπας και ξυπνησει απο τον εφιαλτη που βρισκεται :D

Με τι cpu δουλευεις την 970?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι τα ιδια 100φορες θα λεμε???Stock που εχει μεινει σε 1-2 μαγαζια ειναι .Οι καρτες αυτες εχουν αποσυρθει απο την αγορα αρα κακως τις αναφερεις ακομα.

Γιατί γίνεται απόσυρση και όχι μεγάλη ρίψη τιμών;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι λίγες 760 και 770 που έχουν μείνει είναι το στοκ που έχουν μερικά ακριβά μαγαζιά από τότε εξού και αυτές οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν ήθελα και οι retailers θα μπορούσαν να κάνουν κάποιες μειώσεις τιμών για να ξεφορτωθούν παλιές κάρτες,αλλά που...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...