Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω σε nvidia θα ξαναπαω οτι και να γινει αλλα η απαντηση ειναι απαραδεκτη, σαν να μας λεει να λετε και ευχαριστω που δεν ηταν 3gb, lol ο τυπος απλα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω σε nvidia θα ξαναπαω οτι και να γινει αλλα η απαντηση ειναι απαραδεκτη, σαν να μας λεει να λετε και ευχαριστω που δεν ηταν 3gb, lol ο τυπος απλα.. :P

Καλα ναι αυτα τα εγω δεν ξαναπαω στην ταδε εταιρια/υλοποιηση τα εχουμε ακουσει ουκ ολιγες φορες,και ας ξαναβγει στο μελλον μια αντιστοιχη 970(χωρις αυτη την φορα το θεμα με Vram)στην τιμη που ειχε και θα δεις ποσοι θα αγορασουν με κλειστα ματια :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας διορθώσουν καλύτερα τα λογότυπα στις συσκευασίες των 970 όλων των εταιρειών και ας βάλουν "3.5 GB vram high performance video card, with a possibility of reaching up to 4 GB of vram" ;). Έτσι και ο κόσμος δεν θα παραπλανείται και θα ξέρει ότι πρόκειται για κάρτα της τύχης, που όταν είναι στα καλά της θα χτυπάει και 4 GB vram έτσι για το καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν ειμαι fanboy αγοραζω οτι με συμφερει απλα με την nvidia ειμαι 100% ικανοποιημενος οσες φορες αγορασα, amd απο την αλλη το αναποδο οποτε αν δεν τα κανουν τοσο πολυ μανταρα μπορω να θυσιασω καποια αποδοση για να παρω nvidia. Αυτο που λεω ακουγεται σαν να ειμαι fanboy βασικα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο λογος που το ειπα δεν ειναι τα Vram issues γιατι ουτως η αλλως δεν εχω προβλημα προς το παρον και στην αναλυση που παιζω 1080p.Η ανακοινωση του Jen-Hsun με φρικαρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και η επισημη ανακοινωση απο το αφεντικο για την 970 http://blogs.nvidia.com/blog/2015/02/24/gtx-970/.Δυστηχως ομως δεν μπορω να πω οτι θα πεισει κοσμο.

http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/page-456?do=findComment&comment=53827505

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας διορθώσουν καλύτερα τα λογότυπα στις συσκευασίες των 970 όλων των εταιρειών και ας βάλουν "3.5 GB vram high performance video card, with a possibility of reaching up to 4 GB of vram" ;). Έτσι και ο κόσμος δεν θα παραπλανείται και θα ξέρει ότι πρόκειται για κάρτα της τύχης, που όταν είναι στα καλά της θα χτυπάει και 4 GB vram έτσι για το καλό.

ναι γιατί η 970 έχει την δύναμή λες εσύ να μπορεί να παίξει τίτλους οι οποίοι θέλουν στάνταρ 3,5gb μνήμη. παντός με τα κακογραμενα κονσολοπαιχνιδα που μας πασάρουν είναι μέχρι R9 285 κ gtx 960. Και πολύ τους πέφτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατί η 970 έχει την δύναμή λες εσύ να μπορεί να παίξει τίτλους οι οποίοι θέλουν στάνταρ 3,5gb μνήμη. παντός με τα κακογραμενα κονσολοπαιχνιδα που μας πασάρουν είναι μέχρι R9 285 κ gtx 960. Και πολύ τους πέφτουν.

Ειναι μεχρι να αρχισουν να το καταλαβουν αυτο οι περισσοτεροι οι οποιοι νομιζουν οτι στα περισσοτερα κονσολοπαιχνιδα που παιζουμε δεν υπαρχει εμφανης διαφορα μεταξυ High και Very high ή Ultra οπως νομιζουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μεχρι να αρχισουν να το καταλαβουν αυτο οι περισσοτεροι οι οποιοι νομιζουν οτι στα περισσοτερα κονσολοπαιχνιδα που παιζουμε δεν υπαρχει εμφανης διαφορα μεταξυ High και Very high ή Ultra οπως νομιζουν .

έχουν άχρηστα εφέ που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα των φυσικών εφέ που βλέπει το μάτι στο πραγματικό περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μεχρι να αρχισουν να το καταλαβουν αυτο οι περισσοτεροι οι οποιοι νομιζουν οτι στα περισσοτερα κονσολοπαιχνιδα που παιζουμε δεν υπαρχει εμφανης διαφορα μεταξυ High και Very high ή Ultra οπως νομιζουν .

 

Βλάσφημε!!!

 

low end:

 

GeForce 750/750Ti

5 SMMs

up to 86.4 GB/s

1 GB

 

mainstream:

 

GeForce 960

8 SMMs

112 GB/s

2 GB

 

performance:

 

GeForce 970

13 SMMs

224 196 GB/s

4  3.5 GB

 

GeForce 980

16 SMMs

224 GB/s

4 GB

 

high end:

 

GeForce whatever (coming soon to clear your bank account...)

24 SMMs

336 GB/s

6 GB

 

Δείτε με ποιά λογική αυξάνεται η ποσότητα της μνήμης και το εύρος σε αναλογία με την ποσότητα των clusters.

 

Να υπενθυμίσω ότι η 970 έχει "μόνο" 3.5GB γρήγορης μνήμης με εύρος στα 196 GB/s.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος διαβαζει digital foundry ξερει ποση διαφορα εχουν και ποσο αξιζει τεχνικα το καθε game:

 

http://www.eurogamer.net/?topic=digital_foundry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...