Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Με DP εχω το πρωτο monitor και dvi το δευτερο, το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι σπανια χανει το σημα η πρωτη οθονη και πρεπει να αλλαξω profiles για να επανελθει, αυτο οταν το αφησω το pc αρκετα αν και τα εχω βγαλει ολα τα stand by. Οκ δεν ειναι τιποτα ενα κουμπι παταω και σπανια γινεται απλα το αναφερω.

κι εγώ έτσι είμαι, αν βάλω όμως και το 2ο σε DP υπάρχει πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, για να σας κρατάω updated μίλησα με Msystems και ο τεχνικός ήταν πολύ ευγενικός. Μου είπε να πάω τη κάρτα απο εκει, να τους δώσω και το βιντεάκι και θα την στείλουν στο προμηθευτή. Η διαδικασία θα κρατήσει 5-7 εργάσιμες και σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα γίνεται αντικατάσταση επιτόπου. Αύριο θα τη πάω και θα δούμε αν όλα αυτά ισχύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες δεν είναι πρόβλημα. Υπάρχουν άτομα που έχουν πιο χοντρό πρόβλημα απο μένα και ναι φταίει η κάρτα.

Ενταξει να μην το αναφερω καν οταν αναφερθηκε DP?? Δεν ξερω για εμενα προβλημα ειναι απο τη στιγμη που η προηγουμενη δεν το εκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε πως καλά έκανες! Δεν είπα το αντίθετο. Η αλήθεια είναι πως η πράσινη τα έκανε λίγο μπ@@@@λο γενικά. 

 

Edit: Και με το δεύτερο HDMI που αγόρασα σήμερα δεν υπήρχε κανένα θέμα οπότε το πρόβλημα περιορίζεται αποκλειστικά σε displayport συνδέσεις. Το λέω γι' αυτούς που θα αγοράσουν στο μέλλον 970/980 (Και μη πέσετε να με φάτε αυτοί που δεν έχετε θέμα), να ελέγξουν όλα τα displayports της κάρτα ακόμα και αν πρόκειτε να χρησιμοποιήσουν HDMI/DVI γιατί τη στιγμή που θα το χρειαστούν θα παιδεύονται σαν εμένα και ένα πολύ μεγάλο ποσοστό κατόχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν παιζονται με τιποτα οι τυποι.Εγω ουτε εχω την καρτα και ουτε με ενδιαφερει,ουτε μπηκα ποτε στον κοπο να δω αν πραγματικα εχει επιπτωση στις επιδοσεις οταν η χρηση της μνημης ξεπερναει τα 3.5GB,απο αυτα που γραφουν οι χρηστες εδω μεσα και λενε οτι δεν υπαρχει θεμα τους πιστευω.Κανα δυο φιλοι μου που με ρωτησαν για καρτα και διναν μεχρι 400€,τους προτεινα 970.Αλλα ρε παιδια,να λεει ο τυπας οτι αντι να ειστε ευχαριστημενοι που εφηύραμε τροπο να κανουμε την καρτα 4GB αντι 3 οπως επρεπε ακουμε και παραπονα,λεει τους καταναλωτες αχαριστους δλδ,πραγματικα ειναι για μεγαλη μουντζα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν παιζονται με τιποτα οι τυποι.Εγω ουτε εχω την καρτα και ουτε με ενδιαφερει,ουτε μπηκα ποτε στον κοπο να δω αν πραγματικα εχει επιπτωση στις επιδοσεις οταν η χρηση της μνημης ξεπερναει τα 3.5GB,απο αυτα που γραφουν οι χρηστες εδω μεσα και λενε οτι δεν υπαρχει θεμα τους πιστευω.Κανα δυο φιλοι μου που με ρωτησαν για καρτα και διναν μεχρι 400€,τους προτεινα 970.Αλλα ρε παιδια,να λεει ο τυπας οτι αντι να ειστε ευχαριστημενοι που εφηύραμε τροπο να κανουμε την καρτα 4GB αντι 3 οπως επρεπε ακουμε και παραπονα,λεει τους καταναλωτες αχαριστους δλδ,πραγματικα ειναι για μεγαλη μουντζα.

 

Ακριβως αυτο σου λεει.Αντικειμενικα εγω προσωπικα επειδη δεν θελω να θεωρω τον εαυτο μου θυμα κανενος την απομενη φορα θα αγορασω AMD.Τουλαχιστον παιζει να την κρατησω και ιπερισσοτερα χρονια.Μεσα σε 3 χρονια περασα απο 7 καρτες γραφικων ΝVIDIA. 560-570-580-670-680-770-970 οποτε δεν υπαρχει λογος μετα απο αυτο που διαβασα να υποστηριζω σαν καταναλωτης αυτους που με κοροιδευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο σου λεει.Αντικειμενικα εγω προσωπικα επειδη δεν θελω να θεωρω τον εαυτο μου θυμα κανενος την απομενη φορα θα αγορασω AMD.Τουλαχιστον παιζει να την κρατησω και ιπερισσοτερα χρονια.Μεσα σε 3 χρονια περασα απο 7 καρτες γραφικων ΝVIDIA. 560-570-580-670-680-770-970 οποτε δεν υπαρχει λογος μετα απο αυτο που διαβασα να υποστηριζω σαν καταναλωτης αυτους που με κοροιδευουν.

 

Συγγνώμη αλλά τόσα χρόνια ΤΩΡΑ αισθάνθηκες μόνο ότι σε "κοροιδεύει"; ΄Εχει τσαπουνίσει τόσες τσατσαριές στην καριέρα του που είναι άνω ποταμών. Αποκορύφωμα όταν παρουσίασε στον τύπο το "Fermi" το οποίο δεν ήταν καν λειτουργικό πρωτότυπο αλλά μαιμού με ξυλόβιδες.

 

Τι το΄θελε και το άνοιγε το ρημάδι του αφού αντί για καλύτερα τα κάνει χειρότερα απορώ.

 

Το τι θα πάρεις σαν καταναλωτής είναι δικό σου θέμα, απλά μάλλον τόσα χρόνια δεν έχετε καταλάβει τι σημαίνει ακριβώς NVIDIA.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μονο να κάνουν καλή δουλειά από την αντίπερα όχθη όταν θα θέλω να αντικαταστήσω την 970. Δύσκολα θα ξαναπάω Nvidia(εκτος άμα failαρει η AMD άσχημα). Την απάντηση του μπορείς να την κανεις summarize σε "sorry we got caught, won't happen again ;)"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε update στα Windows 7:

 

nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA GeForce GTX 970

 
Download size: 265.3 MB
 
You may need to restart your computer for this update to take effect.
 
Update type: Optional
 
nVidia Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware software update released in February, 2015

 

 
 
Δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμη.
 
Γνωρίζει κάποιος μήπως λύνει κάποιο πρόβλημα, π.χ. αυτό με το refresh rate μέσω του DisplayPort;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά τόσα χρόνια ΤΩΡΑ αισθάνθηκες μόνο ότι σε "κοροιδεύει"; ΄Εχει τσαπουνίσει τόσες τσατσαριές στην καριέρα του που είναι άνω ποταμών. Αποκορύφωμα όταν παρουσίασε στον τύπο το "Fermi" το οποίο δεν ήταν καν λειτουργικό πρωτότυπο αλλά μαιμού με ξυλόβιδες.

 

Τι το΄θελε και το άνοιγε το ρημάδι του αφού αντί για καλύτερα τα κάνει χειρότερα απορώ.

 

Το τι θα πάρεις σαν καταναλωτής είναι δικό σου θέμα, απλά μάλλον τόσα χρόνια δεν έχετε καταλάβει τι σημαίνει ακριβώς NVIDIA.

 

 

Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι…

Εντωμεταξύ τεχνολογικά το παρακάτω δεν ισχύει:

 

our software engineers can keep less frequently used data in the 512MB segment

άντε να ισχύει για μια δυο περιπτώσεις nv supported games

αλλά στο 99,999% δε παίζει να ισχύει, ή αν ισχύει ας το αποδείξουν – το πώς ξεχωρίζουν τα less frequently και πως τα διαχειρίζονται …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή λέει "Released: Yesterday", σκέφτηκα μήπως είναι κάτι φρέσκο.

Οι drivers στο WU συνήθως είναι αρκετά παλιότεροι μιας και η M$ τους ανεβάσει με το πάσο της, μόνο αν είσαι σε δοκιμαστική έκδοση Windows(Windows 10 TP etc) θα σε ενδιαφέρει αυτό που θα βγει μέσω WU(Γιατί θα 'χει WDDM 2.0/DX12).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...