Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

By the way το frequency της οθόνης μου το κατεβάζει στα 59Mhz ενώ είναι 60 κανονικά. Δεν έχω πειράξει κάποια ρυθμιση σε καμία απο τις δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

ακόμα να πειστείς ότι είναι πρόβλημα της GTX970? :P

 

στο PC του αδερφού σου (που δεν έχει την 970) πάλι 59hz είναι και ΔΕΝ έχει πρόβλημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πειστεί οτι είναι η 970. Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω μέχρι να επικοινωνήσω αύριο με Msystems είναι αν όντως είναι faulty hardware (δλδ RMA) ή κάποιο άλλο θέμα. Γιατί αν είναι θέμα bios ή driver τζάμπα θα τη στέλνω και θα περιμένω δυο εβδομάδες. Γνωρίζει κανείς για RMA απο Gigabyte; Και πως να το χειριστώ με το Msystems;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μερικοι ειπαν οτι μετα απο rma η δευτερη που τους ηρθε ηταν μια χαρα.Δεν ξερω τι παιζει :D

το θέμα είναι ότι η 970 με το DP δεν τα πάει καλά, πολλά προβληματικά κομμάτια (κι η δικιά μου) και δεν ξέρουμε πόσα ακόμα μιας και οι περισσότεροι χρησιμοποιούν DVI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nvidia 76% - AMD 24% - GPU marketshare Q4 2014

 

Πόσο θα επηρεαστεί αυτό το ποσοστό άραγε από το φιάσκο με την GTX 970 ; Πάντως η διαφορά είναι τεράστια και κάτι πρέπει να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την "καινούργια" γενιά να είναι ουσιαστικά μόνο rebrands (+Fiji) δε το βλέπω να μειώνεται σημαντικά αυτή η διαφορά.

 

Anyway κάπως πιο ontopic: το Amazon επέστρεψε 20% της τιμής της gtx970 σε έναν πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock: Δεν ήξερα ότι είναι τόσο μεγάλη η διαφορά νόμιζα είναι κάπου στο 60-40 υπέρ της πράσινης.

Αν δεις το link φαινεται πως η διαφορα για ολο τον χρονο ειναι 65%-35%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι οπως εχουμε πει πολλες φορες,τις παιρνει τις εταιριες και κανουν οτι κανουν ειτε αυτες τις λενε Intel ειτε Nvidia. Επισης εγω δεν καταλαβαινω στα παραπανω που καποιοι κυνηγανε δικαστικα την Nvidia για ποιο λογο κυνηγανε και την Gigabyte η οποια απλα ακολουθει οτι οδηγιες παιρνει απο την Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι η 970 με το DP δεν τα πάει καλά, πολλά προβληματικά κομμάτια (κι η δικιά μου) και δεν ξέρουμε πόσα ακόμα μιας και οι περισσότεροι χρησιμοποιούν DVI

Με DP εχω το πρωτο monitor και dvi το δευτερο, το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι σπανια χανει το σημα η πρωτη οθονη και πρεπει να αλλαξω profiles για να επανελθει, αυτο οταν το αφησω το pc αρκετα αν και τα εχω βγαλει ολα τα stand by. Οκ δεν ειναι τιποτα ενα κουμπι παταω και σπανια γινεται απλα το αναφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με DP εχω το πρωτο monitor και dvi το δευτερο, το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι σπανια χανει το σημα η πρωτη οθονη και πρεπει να αλλαξω profiles για να επανελθει, αυτο οταν το αφησω το pc αρκετα αν και τα εχω βγαλει ολα τα stand by. Οκ δεν ειναι τιποτα ενα κουμπι παταω και σπανια γινεται απλα το αναφερω.

Αυτό που λες δεν είναι πρόβλημα. Υπάρχουν άτομα που έχουν πιο χοντρό πρόβλημα απο μένα και ναι φταίει η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...