Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει ενα 3 way στο e-shop

 

http://www.e-shop.gr/evga-pro-sli-bridge-3-way-2-way-p-PER.519126

 

ζητα και στις αγγελιες μηπως εχει κανεις και δεν το χρειαζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι ενω η asus gtx970 πωλειται σε πανω απο 20 καταστηματα στην Ελλαδα η αντιστοιχη gtx970 της msi μονο σε 5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι ενω η asus gtx970 πωλειται σε πανω απο 20 καταστηματα στην Ελλαδα η αντιστοιχη gtx970 της msi μονο σε 5?

Θεμα πολιτικων των μαγαζιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα σε αυτη την αγγελια https://www.aggeliopolis.gr/dimos_thessalonikis/yliko_perifereiaka/NVidia_SLI_Bridge___ASUS_11979320.htm και πηρα τηλεφωνο και το παλικαρι μου ειπε ειναι ακομα διαθεσιμο, αλλα τωρα κοιτώντας και αυτο που μου εδειξες στο eshop βλεπω εχει δυο φυσες σε καθε καρτα. Αρα μηπως χρειαζομαι δυο τετοια bridge απο αυτα που πουλαει το παλικαρι για να δουλεψουν οι δυο καρτες? επίσης αυτο απο το eshop φοβαμαι να το παρω μηπως τυχον δεν ταιριαζει η αποσταση μεταξυ των δυο καρτων στην μητρική μου, ενω το αλλο που βρηκα ειναι flexible.

 

εχει ενα 3 way στο e-shop

 

http://www.e-shop.gr/evga-pro-sli-bridge-3-way-2-way-p-PER.519126

 

ζητα και στις αγγελιες μηπως εχει κανεις και δεν το χρειαζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα σε αυτη την αγγελια https://www.aggeliopolis.gr/dimos_thessalonikis/yliko_perifereiaka/NVidia_SLI_Bridge___ASUS_11979320.htm και πηρα τηλεφωνο και το παλικαρι μου ειπε ειναι ακομα διαθεσιμο, αλλα τωρα κοιτώντας και αυτο που μου εδειξες στο eshop βλεπω εχει δυο φυσες σε καθε καρτα. Αρα μηπως χρειαζομαι δυο τετοια bridge απο αυτα που πουλαει το παλικαρι για να δουλεψουν οι δυο καρτες? επίσης αυτο απο το eshop φοβαμαι να το παρω μηπως τυχον δεν ταιριαζει η αποσταση μεταξυ των δυο καρτων στην μητρική μου, ενω το αλλο που βρηκα ειναι flexible.

για 2 way sli χρειαζεσαι ενα bridge αλλα για 3 και πανω θελεισ 4 αν θυμαμαι καλα.τα παιδια ας με διορθωσουν αν κανω λαθος.παντως δν νομιζω να εχεισ θεμα με το flexibility και τις αποστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Titan θα βγει; Ή τσάμπα περιμένω ; Άμα είναι να πάρω μια 980.

 

Προτιμώ να περιμένεις παρά να κλαις τα λεφτά για μια 980 τόσο σύντομα. Σε τελική ανάλυση αν δεν σου κάνουν οι λύσεις με GM200 μπορείς πάντα να πάρεις οτιδήποτε άλλο. Η τελευταία φορά που είχα ρωτήσει άκουσα για ανακοίνωση τον Μάρτιο αλλά δεν έχω ιδέα αν πρόκειται για GeForce.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για vray-premiere και gaming σε ανάλυση 1920x1200. Έλεγα για titan γιατί έχει αρκετή δύναμη στο fp64.

Gaming παντως σε αυτη την αναλυση σιγουρα δεν χρειαζεσαι titanZ(αν λεγεται ετσι η καρτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανένα λόγο δεν χρειάζεται η τατιάνα 2.0 για 1200p gaming. Εκτος και άμα καίγεσαι να τα τρέχεις όλα σε 120/144 fps που κάτι μου λέει επειδή ασχολείσαι με premiere τα TN panel τα βλέπεις και αλλάζεις δρόμο. Τώρα άμα έλεγες για 1440p/2160p θα μου ακουγόταν πιο λογικό να πας για τατιάνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για vray-premiere και gaming σε ανάλυση 1920x1200. Έλεγα για titan γιατί έχει αρκετή δύναμη στο fp64.

Φιλε μου επειδη κι εγω δουλευω πολυ vray, να σου πω οτι ειναι καλυτερο να εχεις δυο καρτες π.χ. δυο 970 αντι μια τιταν και να  εχεις την μια και στο active shade mode ωστε να βλεπεις σε πραγματικο χρονο το τελικο αποτελεσμα την ωρα που σχεδιάζεις. Επισης για το τελικο render Μπορουν να χρησιμοποιηθουν και οι δυο καρτες μαζι, οπου λογικα θα ξεπερνανε σε calculations την μια titan. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...