Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το προβλημα με το black screen στα windows μηπως ξερεις κανεις αν το φτιαξανε στους τελευταιους drivers?γιατι εχω βαρεθει να ανοιγω το pc μου στην 2η-3η προσπαθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μερικα βιντεο.Σε ενα ειδα αυτο https://www.youtube.com/watch?v=zqZJIoYX2QE.Ανεννοεις αυτο δεν ειναι stuttering ειναι Microstuttering.Το παθαινει και εμενα σε ολα τα παιχνιδια που και που και πρεπει να κανω restart το pc.Αν εννοεις κατι αλλο γραψε λαθος για το σχολιο.

Παντως σε μερικα αλλα βιντεακια που ειδα ετρεχε μια χαρα με παρομοιο συστημα με εμενα (i5 + 970)

oxι δεν εννοώ αυτό

κανονικό stutering είναι 

π.χ τρέχει 60fps,99% usage και μόλις γυρνάω τη κάμερα πέφτει στο 40,50,60,80%(ανάλογα)  και το frame rate πέφτει στο 30 για παράδειγμα για ένα δευτερόλεπτο και μετά ξανανεβαίνει

 

στο 90% της ανάλυσης δεν το παθαίνει.

 

 

edit:

cpu είναι 3930K στα 4.5Ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxι δεν εννοώ αυτό

κανονικό stutering είναι 

π.χ τρέχει 60fps,99% usage και μόλις γυρνάω τη κάμερα πέφτει στο 40,50,60,80%(ανάλογα)  και το frame rate πέφτει στο 30 για παράδειγμα για ένα δευτερόλεπτο και μετά ξανανεβαίνει

 

στο 90% της ανάλυσης δεν το παθαίνει.

 

 

edit:

cpu είναι 3930K στα 4.5Ghz

 

Εχω τετοιο φαινομενο και δεν ειναι θεμα μνημης.... μιας και δεν την ρουφαει ολη... Μ@λ@κισμενο engine... 

Το gpu load σε SLI δεν ειναι σωστο.... το ιδιο και σε μονη καρτα.

 

Σε πολυ μικροτερη αναλυση απο σενα εχω θεμα....

 

Γενικα το Ryse εχει θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έκλεισα το motion blur k temporal aa και τώρα είναι αρκετά καλύτερα.Έβαλα επίσης και δύο commands στο system.cfg(r_windowedfullscreen=1,sys_highrestimer=1)

Κολλάει που και που αλλά μπορείς να παίξεις άνετα τώρα.

 

 

Το μόνο θέμα τώρα είναι ότι η πάνω κάρτα γραφικών βαράει κάτι 75+αρια όταν παίζω(η κάτω είναι κάτω από 70) με αποτέλεσμα η cpu φτάνει κάτι 65+αρια και γενικώς όλο το δωμάτιο να είναι φούρνος.

Τώρα που έιναι χειμώνας εντάξει είμαστε αλλά το καλοκαίρι δε θα μπορώ ούτε να το ανόιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το μόνο θέμα τώρα είναι ότι η πάνω κάρτα γραφικών βαράει κάτι 75+αρια όταν παίζω(η κάτω είναι κάτω από 70) με αποτέλεσμα η cpu φτάνει κάτι 65+αρια και γενικώς όλο το δωμάτιο να είναι φούρνος.

Τώρα που έιναι χειμώνας εντάξει είμαστε αλλά το καλοκαίρι δε θα μπορώ ούτε να το ανόιξω.

 

 

 

εισαι γκρινιαρης!  Που να πας σε ΑΤΙ....Θα τις πεταξεις απο τον παραθυρο!

 

CrossFire η χαρα του Gamer  :-D  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέει κάτι αυτό, ειδικά όταν πάμε τόσο πίσω.

 

Και εγώ 2 6950 είχα και η εμπειρία ήταν σχεδόν αψεγάδιαστη, με ελάχιστες εξαιρέσεις κάποια παιχνίδια που δεν υποστηρίζαν SLI/Crossfire.

 

Δεν πιστεύω ότι σήμερα από άποψη drivers και mGPU support υπερτερεί ιδιαίτερα η μία εταιρία της άλλης.

 

Αλλά οι 970/980 είναι ευκολότερες σε mGPU κυρίως λόγω πολύ χαμηλότερης κατανάλωσης και θερμοκρασιών σε σύγκριση με τις αντίστοιχες AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να εισαι με αυτούς τους drivers?? Ειδικα με τους τελευταίους που κανανε πολλα παιχνίδια smooth experience, θα έπρεπε να ειχες αλλαξει.. χθες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...