Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως έλεγε ο CEO τότε στην ανακοίνωση..''And this one is insane, this one is insane'' για την 970.Να γύρναγες το χρόνο πίσω τώρα να του την έφερνες καπέλο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και εμενα σε max αλλα 16gb ram και gtx980 στην αρχη που ειναι μεσα στο κτιριο που κανεις και καλα καποιο training για να βγεις εξω ειναι καρφωμενο και με vsync στα 60fps αλλα οταν με βγαζει στον εξω κοσμο το παιχνιδι δεν παει καθολου καλα.

Φτανει και 30 fps και το ανωτερο ειναι 50 αλλα οταν κοιταζω τριγυρο μου φαινεται οτι δεν παει ομαλα αλλα το fps ειναι κανονικο.

Μηπως επειδη εχω FX?

Κατι ακουστηκε οτι με hardware amd το παιχνιδι εχει θεματα.

Αληθευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο dying light παίζεις καλά δηλαδή ; εγώ με 8gb και 970 g1 έχω κολλήματα σε μερικά σημεία που γεμίζει η ram κάποιες φορές πάνω από 7gb ( φτάνει και 7200-7600 )

δεν το εχω παιξει ακομα...σε assassin unity που ειναι το πιο βαρυ που εχω δοκιμασει η ραμ μου δεν γεμιζει παντως θα το checkaro παντως...

88% μου φτανει η ram sto Unity....μηπως πρεπει να παω σε 16?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τι νέο υπάρχει σχετικά με την 960Ti. Θα βγει; Και αν ναι υπάρχει κάποια φήμη σχετικά με το πότε;

Πιστεψε με ειναι αρκετα απασχολημενη η Nvidia με το να μπαλωσει το χαος με τις 970 που μαλλον θα αργησει προς το παρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι. Σε 970 με θύρες dvi, mini hdmi και display ports ποια είναι η καλύτερη σύνδεση όταν στην άλλη άκρη έχουμε hdmi; έχω βάλει hdmi to hdmi και στο τέλος adaptor σε dvi είναι καλά; το ότι έχω ήχο είναι φυσιολογικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπαλωνεται ουτε καλυπτεται αυτο που εγινε οτι και να κανουν. Ισα ισα εκνευριζουν πιο πολυ τους κατοχους των 970 οταν βγαινουν και λενε ψεμα πανω στο ψεμα.

 

Ειναι πολυ τυχεροι που η amd δεν εχει να προσφερει αυτη την στιγμη κατι πιο αξιολογο απο την 970 στα χρηματα που στοιχιζει μια 970.Θα ειχαν παθει ακομη μεγαλυτερη ζημια απο αυτη που ηδη εχουν παθει. Ο κοσμος δισταζει πιο πολυ για αυτο τον λογο πιστευω και δεν τους τις φερνει στο κεφαλι για να παει προς την κοκκινη μερια.

 

Και εγω ειμαι ενας απο αυτους αν και γενικα δεν το πολυψηνω να ξαναπαω σε amd κυριως λογω του support/drivers και συμπεριφορας της nvidia στα games, και φυσικα λογω της συνεργασιας που εχει με πολλους devs και publishers  εναντι της amd που δεν τα πηγαινει και τοσο καλα. Δεν ψαχνω να βρω απο που γινεται/αν γινεται σαμποταζ στην amd ή ποιος φταιει και αν... Βλεπω οτι σε καποια games οι nvidia τρεχουν απροβληματιστα και αν οχι σε μια εβδομαδα το πολυ εχεις drivers σε καποιο πιθανο prob σε game. Κατι αναλογο δεν γινεται στην amd.

 

Δεν θα πω για physx που εχουν 2 games τον χρονο, ουτε τα HBAO και nvidia DOF TXAA/ ΜFAA και τα λοιπα ψευτο- features της nvidia. Αυτα δεν με ενδιαφερουν. Μετοχος σε καμια εταιρεια δεν ειμαι, ουτε πρασινος ουτε κοκκινος, δεν μου αρεσει να με εξαπατουν αλλα δεν μου αρεσει επισης η τεμπελια της amd να βγαζει drivers..

 

 

Με τα πολλα μενω ως εχει στην 970 και βλεπουμε... Για την ωρα δεν εχω θεμα ουτε θα εχω πιστευω σε καποιο game καθως μου περισευει η ram που θα χρειαζεται για να δουλεψουν τα 4Gb vram, αν ποτε χρειαστουν..  :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...