Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναματαπήρα το msystems.

Υπάρχει ενημέρωση απο τη Gigabyte προς τους

διανομείς στην Ελλάδα ότι δεν δέχεται κάρτες πίσω.

Η Asus δεν έχει στείλει ακόμα ενημέρωση αρνητική ή θετική.

σκόπευες να την πας πίσω ; θα κινηθείς διαφορετικά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεσμεύομαι ρε γμτ, γιατί έχω παραγγείλει waterblock πριν

γίνει όλο αυτό. Είμαι σε διαδικασία ακύρωσης της παραγγελίας,

αν δεν τα καταφέρω, θα την κρατήσω. Ακόμα περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω ειχες αρχικα την 780,την πουλησες 270 και πηγες στην G1 970 την οποια και αυτη πουλησες 350 για να πας σε 980.Η χαρα της Nvidia δηλαδη :P

Και τώρα είναι σε αναμονή γιατί φοβάται να πάει σε 980...όχι τίποτα άλλο δεν έχει βγάλει και κάτι άλλο η NV ακόμα να πάει και εκει το παλικάρι. :P Πάντα φιλικά μιλάω, αλλά τόσες πολλές γκάφες μαζί πρώτη φορά βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν ξέρεις ποσό τις παίρνω και με πιο τροπο... Όποτε αν έκανα γκάφα το ξέρω μόνο εγώ φιλικά πάντα και εγώ το λέω :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν ξέρεις ποσό τις παίρνω και με πιο τροπο... Όποτε αν έκανα γκάφα το ξέρω μόνο εγώ φιλικά πάντα και εγώ το λέω :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Εννοείτε και συμφωνώ απόλυτα ότι μόνο εσύ ξέρεις. Ο λόγος που το επισημαίνω είναι για τον απλό καταναλωτή που τέτοιες τράμπες είναι απλά εις βάρος του πορτοφολιού του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα φιλαράκι τι λες γιαυτο απάντησα ετσι!! Συμφωνώ απόλυτα με αυτο που λες ομως οτι αν κανείς τέτοιες αλλαγές εισαι μέσα, όπως και να εχει!!

3 βασικα ερωτηματα ωστε να επιχειρησω να σωσω τα χρηματα που πας να δωσεις.

 

1.Tι πουλησες και ποσο?

 

2.Για gaming μονο την θελεις την 980?

 

3.Τι αναλυση παιζεις?

 

*Edit: Ακυρο το πρωτο ερωτημα, ειδα την αγγελια σου και ποσο την εδωσες τελικα την g1.

Παίζω 4k την θέλω μόνο για game mordor farcry cod bf και τέτοια έχω δυο μόνιτορ βασικά και1080 και 4κ όχι μαζί συνδεμένα ! η 970 έπαιζε καλα απλα ξενέρωσα με το όλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα φιλαράκι τι λες γιαυτο απάντησα ετσι!! Συμφωνώ απόλυτα με αυτο που λες ομως οτι αν κανείς τέτοιες αλλαγές εισαι μέσα, όπως και να εχει!!

 

Παίζω 4k την θέλω μόνο για game mordor farcry cod bf και τέτοια έχω δυο μόνιτορ βασικά και1080 και 4κ όχι μαζί συνδεμένα ! η 970 έπαιζε καλα απλα ξενέρωσα με το όλο θέμα

 

Η 970 τι συμπεριφορά είχε σε 4Κ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτω απο 30 έπαιζε έχω παίξει μόνο το ghost online όμως σε αυτη την οθόνη γιατι δεν την έχω πολύ καιρό σπίτι τώρα που την έχω δεν έχω κάρτα γιυτο λέω τι να κανω με θέμα κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτω απο 30 έπαιζε έχω παίξει μόνο το ghost online όμως σε αυτη την οθόνη γιατι δεν την έχω πολύ καιρό σπίτι τώρα που την έχω δεν έχω κάρτα γιυτο λέω τι να κανω με θέμα κάρτα

Αυτή τη στιγμή κατά τη γνώμη μου αναμονή. Να δούμε τι έχει να πει και η ΑΜD που τρολλάρει με τόσο χαρά τα κατορθώματα της ανταγωνίστριας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο ρωτάω εδώ παιδιά ευχαριστώ αν ήξερα ποσό θα κάνουν να βγάλουν κάρτα θα περίμενα αυτο το άγνωστο ειναι που δεν μαρεσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο ρωτάω εδώ παιδιά ευχαριστώ αν ήξερα ποσό θα κάνουν να βγάλουν κάρτα θα περίμενα αυτο το άγνωστο ειναι που δεν μαρεσει :)

 

Xωρίς να μπορώ να βάλω το χέρι μου στην φωτιά, αυτό που ακούγεται είναι για τέλη της άνοιξης. Απόλαυσε λοιπόν μέχρι τις φουσκοδεντριές την τωρινή σου καρτούλα και μετά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο ρωτάω εδώ παιδιά ευχαριστώ αν ήξερα ποσό θα κάνουν να βγάλουν κάρτα θα περίμενα αυτο το άγνωστο ειναι που δεν μαρεσει :)

 

Αν έχεις backup gpu για να παίζεις κανά game περίμενε για την r9 380x.Τώρα μονόδρομος είναι οι gtx 970/ gtx980 από πλευράς επιδόσεων.Αν και  για 4k το sli gtx 970 συμφέρει (περισσότερο από μία gtx 980,μια και με 100 ευρώ παραπάνω έχεις πολύ καλύτερες επιδόσεις) αυτήν την στιγμή τρομερά.Εγώ αν και δεν έχω την gtx 970 πιστεύω πως είναι μία κάρτα σκυλί (βάση πολλών revies).Απλά το μόνο κακό είναι ότι η nvidia έκρυψε τα πραγματικά specs της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο ρωτάω εδώ παιδιά ευχαριστώ αν ήξερα ποσό θα κάνουν να βγάλουν κάρτα θα περίμενα αυτο το άγνωστο ειναι που δεν μαρεσει :)

Ξενερωσες με την 970, το καταλαβαινω, ομως δεν κοιταξες τι γινεται με τις amd και ποτε ενδεχεται να βγει νεα σειρα.

 

Το 4Κ δεν ειναι ακομα μια αναλυση που μπορουν οι τωρινες gpu να κρατησουν ψηλα το framerate. Και στην 980 να πας 30αρια (και κατω) θα βλεπεις στα βαρια games που βγηκαν ή που θα βγουν.

 

Πιο φυσιολογικο θα ηταν να πας για αλλη μια 970 με οποιες μλκιες εχει ενα sli setup σε καποια games.

 

Τωρα πρεπει να περιμενεις την amd τι θα βγαλει-τι επιδοσεις θα εχει συγκριτικα με μια 980 και φυσικα ποσο θα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 4Κ θες 2*970/980 τουλάχιστον αν και κανονικά θες 3 για να πεις ότι είσαι άνετος.Όσοι περιμένετε τις νέες AMD, καλό καλοκαίρι, μέχρι τότε παίξτε pacman :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...