Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωλήθηκε η δικιά μου σε καλή τιμη, τώρα τι κάνουμε; Msi gaming 980 στα 550 αξίζει; Η να περιμενω; Ειμαι με 4790κ hd 4600

 

Sent from my iPhone using Insomnia

3 βασικα ερωτηματα ωστε να επιχειρησω να σωσω τα χρηματα που πας να δωσεις.

 

1.Tι πουλησες και ποσο?  

 

2.Για gaming  μονο την θελεις την 980? 

 

3.Τι αναλυση παιζεις? 

 

*Edit: Ακυρο το πρωτο ερωτημα, ειδα την αγγελια σου και ποσο την εδωσες τελικα την g1. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι είναι το power saver του nvidia inspector κ πως το απενεργοποιώ? ?

<p>Εβαλες τον τελευταιο driver μετα απο καθαρο install?</p>

 

Ναι τους τελευταίους έχω φίλε μου. ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tmaestro εβαλες μεν τους τελευταιους drivers της Nvidia αλλα οχι με καθαρη εγκατασταση Windows....!!!

 

Μονο απο αυτο εισαι 3-4 frames κατω σε καθε game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλήθηκε η δικιά μου σε καλή τιμη, τώρα τι κάνουμε; Msi gaming 980 στα 550 αξίζει; Η να περιμενω; Ειμαι με 4790κ hd 4600

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Απο οτι βλεπω ειχες αρχικα την 780,την πουλησες 270 και πηγες στην G1 970 την οποια και αυτη πουλησες 350 για να πας σε 980.Η χαρα της Nvidia δηλαδη :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου πως το εκλεισες...??

 

Δε νομίζω οτι εχει να κάνει με το πρόβλημα σου. Το watch dogs είναι όντως σκατένιο παιχνίδι δε θα βασιζόμουν σε αυτό για να τεστάρω οτιδήποτε. Ακόμα και με fx8350/970 δεν έχω καν σταθερά frames στα 1080 (drops στα 40+ σε πολλές περιπτώσεις).

Όπως προείπαν άλλοι θέλεις cpu ή απλα να ρίξεις τα settings (αν και στο συγκεκριμένο κωλοπαίχνιδο ακόμα και low να τα βάλεις μπορεί να κολλάει)

 

Κατα τα άλλα το Inspector πρέπει να το έχεις βάλει ήδη αλλιώς δεν αφορά το θέμα σου. Είναι στο tray κάτω και το κλείνεις με δεξί κλίκ και έξοδο ώς συνήθως. Στο δεξί κλίκ έχει και το power management σαν επιλογή οπου πρέπει να μπείς και να ξετικάρεις την 970 αν μια στις χίλιες το έχεις installed/ενεργοποιημένο για κάποιο λόγο.

 

But still. Watch dogs. Απλά κακό game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερο το παλικαρι,τον παρακολουθω πολυ καιρο τωρα,λεει με απλα και κατανοητα λογια τι πραγματικα συμβαινει. Ευτυχως δηλαδη γιατι ορισμενοι κατοχοι προσπαθουσαν να μας πεισουν πως δεν τρεχει τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερο το παλικαρι,τον παρακολουθω πολυ καιρο τωρα,λεει με απλα και κατανοητα λογια τι πραγματικα συμβαινει. Ευτυχως δηλαδη γιατι ορισμενοι κατοχοι προσπαθουσαν να μας πεισουν πως δεν τρεχει τιποτα..

Τα παιδια σου λενε οτι και να την δωσεις την καρτα δεν υπαρχει αυτη την στιγμη κατι καλυτερο σε 1080p που παιζουν οι περισσοτεροι,μη σου πω και σε 1440p. Δηλαδη ποσες φορες πρεπει να το γραψουμε....

Το εχουν πει αρκετοι,εστω οτι την πουλας την καρτα οπως καποιοι αλλοι πχ στα 350ευρω.Τι θα παρεις σαν αλλη επιλογη καλυτερη???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδια σου λενε οτι και να την δωσεις την καρτα δεν υπαρχει αυτη την στιγμη κατι καλυτερο σε 1080p που παιζουν οι περισσοτεροι,μη σου πω και σε 1440p. Δηλαδη ποσες φορες πρεπει να το γραψουμε....

Το εχουν πει αρκετοι,εστω οτι την πουλας την καρτα οπως καποιοι αλλοι πχ στα 350ευρω.Τι θα παρεις σαν αλλη επιλογη καλυτερη???

Εχω να του δώσω μια 670, πολύ καλή περίπτωση, καταστρέφει ακομα κ τη 980, και όλα αυτά μονο 300έουρος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην το κουραζεται αλλο το θεμα οποιος καταλαβε καταλαβε.

 

Μακαρι να αγορασουν ολοι 980gtx ωστε να τα τσεπωσει η πρασινη ή ακομα καλυτερα να παρουν AMD προιοντα που εχουν μεγαλη αναγκη απο ρευστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδια σου λενε οτι και να την δωσεις την καρτα δεν υπαρχει αυτη την στιγμη κατι καλυτερο σε 1080p που παιζουν οι περισσοτεροι,μη σου πω και σε 1440p. Δηλαδη ποσες φορες πρεπει να το γραψουμε....

Το εχουν πει αρκετοι,εστω οτι την πουλας την καρτα οπως καποιοι αλλοι πχ στα 350ευρω.Τι θα παρεις σαν αλλη επιλογη καλυτερη???

Συμφωνω αλλα υπαρχουν και αυτοι που δεν την εχουν, οπως εγω, αλλα σκοπευαν να την αγορασουν, οπως εγω και τωρα απλα θα περινενουν τις νεες amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω αλλα υπαρχουν και αυτοι που δεν την εχουν, οπως εγω, αλλα σκοπευαν να την αγορασουν, οπως εγω και τωρα απλα θα περινενουν τις νεες amd.

Και μετα τις νεες amd τι? Θα περιμενεις τις νεες nvidia επειδη σε 4 μηνες(απο οταν βγουν οι amd)θα βγαλουν νεα μοντελα πιο καλα απο τις ιδιες amd στην ιδια τιμη Η θα περιμενεις τις πιο νεες amd επειδη 4 μηνες αφοτου βγαλει η nvidia καρτες τις οποιες θα περιμενεις ηδη 4 μηνες αλλα δεν θα τις παρεις επειδη ειναι nvidia τις οποιες θα περιμενεις ηδη 4 μηνες απο τοτε που θα περιμενεις αλλους 4 μηνες για τις amd αλλα ηταν εκτος budget ?

 

(σωστο χρονολογικα :D)

 

Οι νεες amd εκτος απο την 380x που θα ειναι γομαρι και θα εχει νεο τσιπακι κατα 95% αυτην που θα παει απεναντι στην 970 θα ειναι μια 290x rebranded.(δηλαδη 5-10% διαφορα).Οποτε ειτε παρεις τωρα 970/290x ειτε σε 4 μηνες διαφορα δεν θα δεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω αλλα υπαρχουν και αυτοι που δεν την εχουν, οπως εγω, αλλα σκοπευαν να την αγορασουν, οπως εγω και τωρα απλα θα περινενουν τις νεες amd.

 

Το παληκάρι στο video δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ που να μην είχε ειπωθεί σε όλες τις μορφές και τόνους σε αυτή την ενότητα. Το τι ήθελες να καταλάβεις εσύ από την ενότητα εδώ, το τι καινούργιο κατάλαβες από το video που δεν το βλέπει κανείς και το ότι δεν είσαι καν ιδιοκτήτης μιας 970 μας αφήνει παγερά αδιάφορους και ούτε αποτελεί στοιχείο σοβαρής συζήτησης εδώ.

 

Πίσω στο θέμα παρακαλώ και αυτό ισχύει για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ακριβώς η υγιής συζήτηση για την σειρά καρτών του θέματος είναι offtopic και πρέπει να διαγραφεί; Που θα συζητήσω με κάποιον αν αυτή η σειρά είναι vfm και για ποιούς λόγους; Τι είδους αστείο είναι αυτό;

 

"Πίσω στο θέμα"

 

Αν η 970 δεν είναι θέμα στη σειρά 900 της nvidia τότε ποιό είναι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναματαπήρα το msystems.

Υπάρχει ενημέρωση απο τη Gigabyte προς τους

διανομείς στην Ελλάδα ότι δεν δέχεται κάρτες πίσω.

Η Asus δεν έχει στείλει ακόμα ενημέρωση αρνητική ή θετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναματαπήρα το msystems.

Υπάρχει ενημέρωση απο τη Gigabyte προς τους

διανομείς στην Ελλάδα ότι δεν δέχεται κάρτες πίσω.

Η Asus δεν έχει στείλει ακόμα ενημέρωση αρνητική ή θετική.

 

Που σημαίνει δεύτερη και πολύ μεγαλύτερη πατάτα εκ μέρους της NV από την αρχική λανθασμένη αναφορά προδιαγραφών. Πρώτα βγαίνει αντιπρόσωπός τους και λέει ότι θα γίνουν επιστροφές και όπου δεν γίνουν θα μεσολαβήσει ο ίδιος (στο GeForce forum), μετά η σημείωση αυτή εξαφανίζεται ως δια μαγείας και οι επιστροφές τελικά δεν γίνονται.

 

Καλό θα είναι ειδικά οι υπάλληλοι των εταιρειών να είναι εξαιρετικά προσεκτικοί σε ότι υπόσχονται. Σε τέτοιες περιπτώσεις εκτίθονται και οι ίδιοι και η εταιρεία που αντιπροσωπεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...