Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

q9550 στα 3,4 ghz..8 giga ..και gtx 970 1920x1200!!μηπως φταει που δεν εκανα φορματ που αλαξα καρτα γραφικων..??


Τι σύστημα έχεις? Μήπως ενεργοποίησες κανένα DSR?

τι ειναι το dsr??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O Q9550 φταίει, δεν κάνει για 970.

μονο στο watch dogs το κανει αυτο..στα υπολοιπα τρεχει κανονικα ρολοι...!!αν εφταιγε ο cpu θα ειχα προβλημα σε ολα τα game λογικα...!!??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Watch_Dogs είναι το πιο CPU bound από αυτά που έγραψες.

Ετσι ακριβως. Ανοιξε το gpuz, ανοιξε το watch dogs παιξε λιγο και μετα δες την καρτελα sensors στο gpuz. Λογικα το gpu usage θα ειναι γυρω στο 50%
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Watch_Dogs είναι το πιο CPU bound από αυτά που έγραψες.

ααα μαλιστα...!!βασικα παζει λες κ ειναι κλειδωμενο στα 30 frames....αλα δεν λαγκαρει καθολου..αυτο μ κανει εντυπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίας και δε με πολυνοιάζει το vram issue μπήκα και γω στο club με μια 970 msi 4g. Περιέργως οι θερμοκρασίες είναι πολύ παραπάνω απο ότι περίμενα.

 

Κάπου 43 idle, 53 με browsing και κάνα stream, 57-60 σε light games τύπου lol και είδα και 69 σε maxaρισμένο watch dogs.

Αυτά με δύο οθόνες συνδεδεμένες, διαφορετικών αναλύσεων. Παρόλο που σε μια οποιαδήποτε κάρτα αυτό θα ήταν οκ, σύμφωνα με τα benchmarks και σύμφωνα και με φίλους με ίδια setup αυτές οι θερμοκρασίες είναι υπερβολικές για αυτή την κάρτα.

 

Υπάρχει κάνα γνωστό issue ή καμία ιδέα για το τί να δώ; Έχω το τελευταίο vbios και φυσικά πριν την βάλω έβγαλα τα πάντα με ddu.

Το κουτί έχει καλό cable management, 2xfront in, 2xside out και 1xrear out, αλλα ακόμα και με βγαλμένο το Panel δεν αλλάζει κάτι.

 

Thanks

~30c idle & 2 οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ακριβως. Ανοιξε το gpuz, ανοιξε το watch dogs παιξε λιγο και μετα δες την καρτελα sensors στο gpuz. Λογικα το gpu usage θα ειναι γυρω στο 50%

ωραια θα το δοκιμασω φιλε μου!αν βγω απο το παιχνιδι θα κρατησει τις επιδοσεις to gpu-z?πριν ειχα μια gtx580 kai επαιζα το watch dogs με 35-40 frames...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια θα το δοκιμασω φιλε μου!αν βγω απο το παιχνιδι θα κρατησει τις επιδοσεις to gpu-z?πριν ειχα μια gtx580 kai επαιζα το watch dogs με 35-40 frames...

Ναι καταγραφει κανονικα. Απλα τσεκαρε το κουτακι που λεει να συνεχισει να καταγραφει και στο backgroung. Το ιδιο κανει και το msi afterburner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ενεργοποιημένο V-Sync ; Δεν θυμάμαι αν έχει θέμα με triple-buffering το WD, αλλά νομίζω ήταν κομπλέ.

oxi ανενεργο ειναι φιλε μου...δεν ξερω τι να πω..θα κανω τωρα το τεστ..με gpu-z

to δοκιμασα κ εφτασε το gpu load ως 96 %! αλα δεν ηταν παντα εκει....πηγαινε 75%...50% 90%

Ναι καταγραφει κανονικα. Απλα τσεκαρε το κουτακι που λεει να συνεχισει να καταγραφει και στο backgroung. Το ιδιο κανει και το msi afterburner

to δοκιμασα κ εφτασε το gpu load ως 96 %! αλα δεν ηταν παντα εκει....πηγαινε 75%...50% 90%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...