Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν προβλέπεται καμία άλλη κυκλοφορία για την ώρα.

 

Την 960Ti την περιμένουμε τον Μάρτιο, όπως παλαιότερα έχεις αναφέρει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνωρίζει κανεις απο overclock σε g1 gigabyte?έβαλα +150 τον επεξεργαστη +500 τις μνήμες και 110% το power limit και όταν μπαίνω να παίξω τα παιχνίδια κολλάνε και στην οθόνη εμφανιζοντε γραμμες οριζόντιες..μήπως ηταν υπερβολικο αυτό π εκανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις μνήμες τις ανέβασες πολύ απότομα, όπως και το +150 σε core. Δοκίμασε +100/+250 που είναι πιο λογικό.

 

Εγώ πχ τις μνήμες τις έχω +450, πάνω από +480 μου βγάζουν θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός είναι ο πιο legit τρόπος να ανοίξω τα fans έστω και 10-20%; 

Το speedfan δε φαίνεται να ψήνεται και το afterburner απο όσο ξέρω δεν αποκρίνεται πάντα. Πέρα απο αυτά δεν βλέπω κάτι απο επίσημο nvidia software όπως ήταν με το catalyst ας πούμε.

 

με custom fan curve με το msi afterburner ποτέ δεν είχα πρόβλημα προσωπικά, πολύ καλό εργαλείο και για o/c. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανεις απο overclock σε g1 gigabyte?έβαλα +150 τον επεξεργαστη +500 τις μνήμες και 110% το power limit και όταν μπαίνω να παίξω τα παιχνίδια κολλάνε και στην οθόνη εμφανιζοντε γραμμες οριζόντιες..μήπως ηταν υπερβολικο αυτό π εκανα?

Ναι ήταν δεν τρώνε όλες οι g1 το ίδιο oc..Ανεβάζεις σιγά σιγά και τρέχεις κάποιο πρόγραμμα που στρεσάρει την GPU κοιτάς και θερμοκρασίες και αν δεις artifacts κατεβάζεις διάβασε και κανέναν αναλυτικότερο οδηγό στο net χαμός γίνεται.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικιά μου g1 πάνω απο 300 στην Ραμ πετάει αρτιφακτς και γενικά κολλάει απλά δεν ξέρω αν την έχω σωστά συνδεμένη στο ρεύμα, το τροφοδοτικό μου βγάζει δυο καλώδια για την κάρτα εγώ χρησιμοποιώ το ένα με αντάπτορα θα κερδίσω κατι αν βάλω και το αλλο;επίσης κάνει έναν θόρυβο σαν να τρίζει όχι όπως κάνει το coil wine

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικιά μου g1 πάνω απο 300 στην Ραμ πετάει αρτιφακτς και γενικά κολλάει απλά δεν ξέρω αν την έχω σωστά συνδεμένη στο ρεύμα, το τροφοδοτικό μου βγάζει δυο καλώδια για την κάρτα εγώ χρησιμοποιώ το ένα με αντάπτορα θα κερδίσω κατι αν βάλω και το αλλο; <br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Οι δικιά μου g1 πάνω απο 300 στην Ραμ πετάει αρτιφακτς και γενικά κολλάει απλά δεν ξέρω αν την έχω σωστά συνδεμένη στο ρεύμα, το τροφοδοτικό μου βγάζει δυο καλώδια για την κάρτα εγώ χρησιμοποιώ το ένα με αντάπτορα θα κερδίσω κατι αν βάλω και το αλλο; <br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μωρέ γιατί να βάλεις δύο καλώδια ρεύματος? Φτάνει και το ένα  :P

 

  • A 6 pin PEG connector can deliver 75W of 12V power to the graphics card.
  • An 8 pin PEG connector can deliver 150W of 12V power to the graphics card.
  • Additionally, the PCI express slot itself can deliver 75W of power to the graphics card.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...