Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε δηλώνεις πλήρως ικανοποιημένος από την αγορά σου, συνεπώς να υποθέσω ότι η επόμενη αγορά σου σε κάρτα γραφικών δεν θα επηρεαστεί από αυτό το φιάσκο.

Η επομενη αγορα λογικα θα ειναι μετα απο 2 χρονια αρα μεχρι τοτε βλεπουμε :P Αλλωστε δεν νομιζω οτι γενικα η οποιαδηποτε εταιρια εχει ορεξη και να χαλασει την φημη/εικονα της και να ξανακανει πραγματα οπως αυτο που εγινε τωρα.

 

Αυτο πλακα πλακα ισως να επρεπε να πονεσει και τους Reviewers που δεν μπορεσαν να το πετυχουν,ειδικα καποια site που και υποτιθεται οτι στρεσαρουν και τις καρτες για Oc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε δηλώνεις πλήρως ικανοποιημένος από την αγορά σου, συνεπώς να υποθέσω ότι η επόμενη αγορά σου σε κάρτα γραφικών δεν θα επηρεαστεί από αυτό το φιάσκο.

Και εγω δηλωνω πληρως ικανοποιημενος και επομενη αγορα μου δεν θα επηρεαστεί καθολου απο αυτο, nvidia θα αγορασω και παλι εκτος αν αλλαξει δραματικα κατι.

 

Σε 1080p παιζω αν και εχω και 1600p monitor γιατι δεν μπορω χωρις 144hz, αν ηθελα να pusharw τη vram θα περιμενα τις 8gb εκδοσεις δεν θα αγοραζα την 4gb, επισης οταν θα υπαρχει 4k monitor με αυτα που ζηταω η 980 δεν θα κανει ουτε για tetris.. :P 

 

Ψυχολογικο ειναι το θεμα καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δηλωνω πληρως ικανοποιημενος και επομενη αγορα μου δεν θα επηρεαστεί καθολου απο αυτο, nvidia θα αγορασω και παλι εκτος αν αλλαξει δραματικα κατι.

 

Σε 1080p παιζω αν και εχω και 1600p monitor γιατι δεν μπορω χωρις 144hz, αν ηθελα να pusharw τη vram θα περιμενα τις 8gb εκδοσεις δεν θα αγοραζα την 4gb, επισης οταν θα υπαρχει 4k monitor με αυτα που ζηταω η 980 δεν θα κανει ουτε για tetris.. :P

 

Ψυχολογικο ειναι το θεμα καθαρα.

Ναι βεβαια στα περισσοτερα παιχνιδια ουτε τα μισα Fps δεν μπορεις να βγαλεις με αναλογες ρυθμισεις αλλα λεμε τωρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσοτερα game δεν εχουν καν ξεκλειδωτο framerate, αρα 100+ frames τα βλεπεις σπανιως και αν τα πιανει η gpu.

 

Θελεις sli που σε μερικα παιχνιδια επισης δεν θα παρεις και πολλα.

 

Οποτε τα πιανω τα 144 πχ σε κανενα cod black ops 2 κτλ τα χαιρομαι πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενοχλει να βγαλω το AA shadows και μερικα αλλα φιλτρα για να πετυχω το frame rate που θελω σε μερικα παιχνιδια, η 970 μια χαρα τα παει σε 1080p ετσι. Σε multiplayer μιλαω στα single player βολεύομαι και με 60 frames ok..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η VRAM ήδη max-άρεται στα τωρινά παιχνίδια σε 1440/1600P και δεν έχει κανένα πρόβλημα, δεν θα το ξαναπώ.Όποιος θέλει ας πιστέψει τις αρλούμπες που λένε διάφοροι στο διαδίκτυο που αναφέρουν πρόβλημα σε 4K με 8XMSAA λες και η 980 φυσάει σ' αυτές τις ρυθμίσεις.

 

4k με 8xMSAA? Με 8xMSAA?? Oυτε Tri-SLi 980 δεν πεταει σε τετοιες ρυθμισεις σε συγχρονα παιχνιδια.. Παμε παρακατω οταν ακουω τετοια, καταλαβαινω με τι εχω να κανω μην ασχολεισαι..

 

Προσπαθεις χωρις λογο να αποδειξεις το αυτονοητο psycho.

 

Η καρτα τωρα για πολλους εχει προβλημα. (Φυσικα και δεν εχει)Οπως αναφερθηκε και πιο πανω και συμφωνω και με αυτο, ειναι πλεον ψυχολογικο ολο το θεμα.

 

Εγω θα σας πω πηγαινετε παρ'τε την 980 στα 585 ευρω για 4Κ gaming με 8x msaa. Θα πεταει σιγουρα η gpu NOT..

 

Oποιος θελει refund φυσικα να παει να το διεκδικησει. Αλλα να παει να σκασει και επιπλεον χρηματα για την 980 οχι απλα δεν δινεις στην nvidia μαθημα αλλα την βοηθας ακομα περισσοτερο να μας κανει τα ιδια και στο μελλον.

 

Τα ειπαμε, τα ξαναειπαμε κουραστικο καταντησε πια.. Εχω ακουσει τοσες μακακιες μαζεμενες αυτο το χρονικο διαστημα που θυμηθηκα το ρητο "η βλακεια ειναι ανικητη". 

Αμαθεια/Ημιμαθεια + ψυχολογια μαζας = συνταγη για καταστροφη..Αλλα αυτο συμβαινει οταν δεν ξερεις που σου πανε τα 4 και θελεις οπωσδηποτε να εκφρασεις και εσυ την αποψη σου για ενα θεμα που δεν κατεεις πραμα που λενε και στην Κρητη. Opinions are like arseholes λεει μια παροιμια, everybody has one..

Αλλο διεκδικω τα δικαιωματα μου εφοσον θελω για το ξεκαθαρο θεμα της εξαπατησης, και αλλο προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι το προιον ειναι για πεταμα επειδη το ειπαν 1 εκατομμυριο προβατα στο internet..Ημαρτον πια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν λίγες μέρες έστησα υπολογιστή για τον κουμπάρο μου, το είχα αναφέρει μερικές σελίδες πίσω. Αυτός απλά έβαλε τα λεφτά, η σύνθεση ήταν αποκλειστικά δικιά μου.

 

Ουσιαστικά έφτιαξα τον υπολογιστή που θα έφτιαχνα αυτή τη στιγμή για μένα.

 

Η κάρτα γραφικών είναι η Gigabyte G1 970.

 

Ήταν επόμενο να  συζητήσουμε το όλο θέμα με το φιάσκο περι μνήμης, νιώθω και προσωπικά υπεύθυνος για το σύστημα του φίλου μου. Η πραγματικότητα είναι ότι φιάσκο, ξεφιάσκο, η 970 παραμένει η καλύτερη κάρτα σε αυτά τα λεφτά. Δεν έχει νόημα το refund αυτή τη στιγμή με κριτήριο την απόδοση της κάρτας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν λίγες μέρες έστησα υπολογιστή για τον κουμπάρο μου, το είχα αναφέρει μερικές σελίδες πίσω. Αυτός απλά έβαλε τα λεφτά, η σύνθεση ήταν αποκλειστικά δικιά μου.

 

Ουσιαστικά έφτιαξα τον υπολογιστή που θα έφτιαχνα αυτή τη στιγμή για μένα.

 

Η κάρτα γραφικών είναι η Gigabyte G1 970.

 

Ήταν επόμενο να  συζητήσουμε το όλο θέμα με το φιάσκο περι μνήμης, νιώθω και προσωπικά υπεύθυνος για το σύστημα του φίλου μου. Η πραγματικότητα είναι ότι φιάσκο, ξεφιάσκο, η 970 παραμένει η καλύτερη κάρτα σε αυτά τα λεφτά. Δεν έχει νόημα το refund αυτή τη στιγμή με κριτήριο την απόδοση της κάρτας.

Εκτως αν δουλευεις ή εχεις γνωστους μεσα στην Nvidia,καμια ευθυνη δεν εχεις για το ολο θεμα,αλλωστε παρουσιαστηκε πολυ πιο μετα απο οταν βγηκε η καρτα αρα που να το ξερεις ειδικα σε Best seller καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο νόημα που θα είχε το refund είναι να πάρουνε ένα καλό μάθημα και να πάμε όλοι στη κόκκινη. Το θέμα είναι με πόσα λεφτά θα μπορούμε να αποκτήσουμε μια 380; οεο; Αλλιώς κακά τα ψέματα απο θέμα επιδόσεων η κάρτα είναι Τέρας! Μακάρι να μας βγάλει ασπροπρόσωπους και σε 1440p σε νέους τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν λίγες μέρες έστησα υπολογιστή για τον κουμπάρο μου, το είχα αναφέρει μερικές σελίδες πίσω. Αυτός απλά έβαλε τα λεφτά, η σύνθεση ήταν αποκλειστικά δικιά μου.

 

Ουσιαστικά έφτιαξα τον υπολογιστή που θα έφτιαχνα αυτή τη στιγμή για μένα.

 

Η κάρτα γραφικών είναι η Gigabyte G1 970.

 

Ήταν επόμενο να  συζητήσουμε το όλο θέμα με το φιάσκο περι μνήμης, νιώθω και προσωπικά υπεύθυνος για το σύστημα του φίλου μου. Η πραγματικότητα είναι ότι φιάσκο, ξεφιάσκο, η 970 παραμένει η καλύτερη κάρτα σε αυτά τα λεφτά. Δεν έχει νόημα το refund αυτή τη στιγμή με κριτήριο την απόδοση της κάρτας.

Τώρα μιλάς σωστά, αλλά δεν φέρεις ευθύνη όχι γιατί πολύ απλά δεν το ήξερες.Ωστόσο, αφού η κάρτα δουλεύει απροβλημάτιστα και ακριβώς όπως αναφέρουν τα reviews, παραμένει η καλύτερη κάρτα στα λεφτά της ακόμα και μετά από όλη αυτή τη βαβούρα.

 

Να κράξουμε να κοροϊδέψουμε αλλά να λέμε και τα πράγματα όπως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...