Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι γιατι με 360 δεν θα εχω επιλογες μετα. Φανταζομαι πιστωτικο θα μου δωσουν και οχι χρηματα. Οποτε στο ηδη τσιμπημενο στις τιμες πλαισιο θα μεινω χωρις καρτα.

Στη περιπτωση μου που δεν με ενδιαφερει το 4Κ η τα εξειδικευμενα γραφικα και απλα παιζω full τα παντα με καλυπτει η msi.

Η καρτα ανταποκρινεται σε αυτα για τα οποια την αγορασαμε.

 

Αν προκυψει τιποτα με την msi και μας δωσει κανα προγραμμα επιστροφης και αγορα της 980 σε δελεαστικη τιμη ισως να αλλαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρισμένη σε 2 partition είναι η VRAM, σε 3.5 και 0.5, οπότε αυτός που έγραψε την μπαρούφα με τα 3.23 δεν ξέρει τι του γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί πιστεύω ότι η 970 άμα της δοθεί ένας τίτλος που θέλει πραγματικά 3+ γιγα με ανάλογες απαιτήσεις gpu θα της μπατοναρει ο δίσκος με το πλατό;

 

εμένα πάντως όταν την πιέζω. πρώτα θα μου μείνει από δύναμη στην gpu Και μετά από μνήμη.

 

 

οπότε δεν υπάρξει πρόβλημα για μένα με το θέμα 3,5gb + 0,5gb !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κολοκυθιά θα παίξουμε τώρα ;

 

Οπότε δηλώνεις πλήρως ικανοποιημένος από την αγορά σου, συνεπώς να υποθέσω ότι η επόμενη αγορά σου σε κάρτα γραφικών δεν θα επηρεαστεί από αυτό το φιάσκο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ένας που έχει πιάσει τι ακριβώς συνέβη.

Προχώρα άφοβα, η κάρτα δουλεύει άψογα.Εκτός και αν θες να περιμένεις μπας και έρθει και προς τα 'δω η πτώση της 290Χ, οι οδηγοί της AMD είναι μια χαρά για SingleGPU.

Εχεμ...Η 290/x απο τοτε που βγηκε εχει θεμα που χανει τον οδηγο και τον κανε επανακτηση σε μερικα συστηματα οταν τρεχει εφαρμογη dx11.ΕΙναι και ενας λογος που εβγαλε το mantle πιο νωρις η amd

 

 

Εγώ γιατί πιστεύω ότι η 970 άμα της δοθεί ένας τίτλος που θέλει πραγματικά 3+ γιγα με ανάλογες απαιτήσεις gpu θα της μπατοναρει ο δίσκος με το πλατό;

 

εμένα πάντως όταν την πιέζω. πρώτα θα μου μείνει από δύναμη στην gpu Και μετά από μνήμη.

 

 

οπότε δεν υπάρξει πρόβλημα για μένα με το θέμα 3,5gb + 0,5gb !

 

 

Στην μνημη δεν φορτωνει μονο το παιχνιδι.Σε πραγματικο χρονο 300-400mb ειναι των windows και απο τον driver,και κανα 2gb ειναι του παιχνιδιου ανα πασα στιγμη.Τα υπολοιπα ειναι cached και απλα τα βλεπεις επειδη δεν εχουν πατηθει απο πανω.Αν βγει παιχνιδι που θα θελει 4gb μονο του,τοτε θα εχουμε nvidia x60/amd x60  με 6gb hbm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx παίδες, περιμένω λίγο ακόμα αμα είναι και παω για 970.. Btw ξέρετε τι γίνετε με coil whine στην strix? γιατί ενας λόγος που παω σε αυτήν είναι ο λιγοστός θόρυβος που ξέρω πως κάνει.

 

<CALayer: 0x17494680>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα απο την αρχή , υπάρχει περίπτωση ελληνικό κατάστημα να δεχτεί refund λόγω της όλης ιστορίας? Πολύ  :eek:  το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What??? Για τις μαύρες οθονες αναφέρεσαι?? Εχει φτιάχτει αυτο απο τις πρώτες βδομάδες που βγήκε, και αν εννοείς καποιο αλλο πρόβλημα, ειχα πολλους μηνες την R9 290 και δεν ειχα το παραμικρό προβλημα ούτε με drivers και φυσικά ούτε με τα games.. Τοτε ειχα real 4Gb :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρασαρισμα παιχνιδιων με dx11 ,πρασινη οθονη στα βιντεο,reboots ,μπλε οθονες κτλ.Δεν ειπα ειναι σε ολους.Αλλα υπαρχουν σε ολους τους drivers 14,xx (η ea εχει ακομα ως καλυτερη εκδοση drivers για bf4 τους 13,12).

 

Για refund οσο δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση δεν βλεπω να παιρνετε.Πιστευω μονο αν βγαλει η εκαστοτε εταιρια ανακοινωση (msi,asus,gigabyte κτλ) αλλα δεν νομιζω και παλι.Αλλωστε την χασουρα θα την εχουν οι εταιριες αν επιστραφει το προιον και οχι η nvidia.Και δεν νομιζω ο εργαστης να πληρωσει το σχεδιο του αρχιτεκτονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθεις χωρις λογο να αποδειξεις το αυτονοητο psycho.

 

Η καρτα τωρα για πολλους εχει προβλημα. (Φυσικα και δεν εχει)Οπως αναφερθηκε και πιο πανω και συμφωνω και με αυτο, ειναι πλεον ψυχολογικο ολο το θεμα.

 

Εγω θα σας πω πηγαινετε παρ'τε την 980 στα 585 ευρω για 4Κ gaming με 8x msaa. Θα πεταει σιγουρα η gpu NOT..

 

Oποιος θελει refund φυσικα να παει να το διεκδικησει. Αλλα να παει να σκασει και επιπλεον χρηματα για την 980 οχι απλα δεν δινεις στην nvidia μαθημα αλλα την βοηθας ακομα περισσοτερο να μας κανει τα ιδια και στο μελλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...