Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 'παμε τόσες φορές, όποιος έχει έστω και λίγο μυαλό καταλαβαίνει, όποιοι θέλουν απλά να τρολάρουν συνεχίζουν.Τους πατάς ένα ignore και τελειώνει η ιστορία.

 

Κοίτα παραπάνω γράφεις ‘χωρίς πρόβλημα’ ‘κανένα πρόβλημα’ και σχετικά

Νταξ εσύ λες κανένα πρόβλημα

Δεν σημάνει ότι πρέπει να συμφωνήσουν οι υπόλοιποι

Γιατί όπως και να το κάνουμε υπάρχει πρόβλημα

 

Καλά μιλάμε αυτός είχε φάει πολύ κράξιμο τις πρώτες δυο μέρες…

Όπως και να έχει καλό θα είναι να ενεργοποιήσουν και το freesync, χωρίς module. Κοστίζει πολλά το module και σε laptops δεν έχουμε και χώρο για τα έξτρα τσιπάκια… οπότε σε κάποια στιγμή ευελπιστώ ότι θα το δώσουν για χρήση χωρίς πολλές πατέντες και fpga….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα παραπάνω γράφεις ‘χωρίς πρόβλημα’ ‘κανένα πρόβλημα’ και σχετικά

Νταξ εσύ λες κανένα πρόβλημα

Δεν σημάνει ότι πρέπει να συμφωνήσουν οι υπόλοιποι

Γιατί όπως και να το κάνουμε υπάρχει πρόβλημα

Με την εταιρεία ναι, με την κάρτα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εταιρεία ναι, με την κάρτα όχι.

 

με την κάρτα ρε συ psycho, είναι λογικό να μην έχουμε πρόβλημα αυτή τη στιγμή...

αλλά αν εγώ που την αγόρασα με προοπτική 3ετίας...χρειαστεί (δεν ξέρω αν θα..) να την αλλάξω στα 2...

είναι ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...και οικονομικό αλλά κυρίως έξτρα εργασιών κλπ που αφήνουν τις δουλειές μου 2-3 μέρες πίσω.

 

δεν ξέρω πως να το εξηγήσω...

αλλά θέλω να είμαι 101% ικανοποιημένος κ όσο το δυνατόν περισσότερο εξασφαλισμένοςμε τις αγορές μου....

είτε μιλάμε για κάρτα γραφικών, είτε για κούπες του καφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Psycho, στις εκπτώσεις της Black Friday, εγώ ήμουν με το δάχτυλο πάνω από το buy, για 2 970 "ΕΟΧ Black Edition" από τους Overclockers στις 259 λίρες η μία.

 

Αυτή τη στιγμή οι κάρτες θα ήταν στο αεροπλάνο για refund.

 

Το μόνο που με απέτρεψε να κάνω την αγορά, ήταν το ότι δεν κυκλοφόρησε το Witcher 3, ούτε ξέραμε τις απαιτήσεις του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως δεν υπάρχει πρόβλημα για εσένα, έτσι υπάρχει πρόβλημα για εμένα, όπως υπάρχει πρόβλημα και για όλους όσους διαμαρτύρονται για τις κάρτες, όχι μόνο για την εταιρία.

 

Εσένα η κάρτα ικανοποιεί τις προσδοκίες σου, εμένα πλέον όχι. Ούτε η κάρτα, ούτε η εταιρία. Η απόδοση της κάρτας όμως ίδια είναι για όλες τις περιπτώσεις και για όλους τους κατόχους της.

 

Έτσι όμως λειτουργεί η ψυχολογία και συμπεριφορά ενός καταναλωτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το ''δεν τους εμπιστεύομαι πλέον'' και άλλο ''η κάρτα έχει πρόβλημα''.Έχει τεράστια διαφορά, η κάρτα δουλεύει όπως ακριβώς βλέπαμε στα reviews πριν την αγοράσουμε, δεν άλλαξε τίποτα όσον αφορά το πως αποδίδει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μέλλον τι θέμα θα 'χεις ακριβώς που τώρα δεν έχεις ; Όταν θα κλατάρει η 970, θα κλατάρει και η 980.

 

δεν το πιστεύω...αλλά επειδή έχω κ τις δύο κάρτες θα τα πούμε σύντομα !!

 

έτσι κι αλλιώς, όποιος αγόρασε 980 κ όχι 970 θεωρείται μπούφος σε αυτό το φόρουμ...

αλλά δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα...

 

λογικά σε κανένα χρόνο από σήμερα, θα βγει κανένα πορτ πάλι...κ θα πέσει κλάμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ένα χρόνο από τώρα αποδίδει η 970 το αναμενόμενο(Που είναι ελαφρώς κάτω από μια 980) θα γυρίσεις στη σπηλιά σου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ένα χρόνο από τώρα αποδίδει η 970 το αναμενόμενο(Που είναι ελαφρώς κάτω από μια 980) θα γυρίσεις στη σπηλιά σου ;

 

οπωσδήποτε θα ανακαλέσω. 

 

αν δεν αποδίδει κ βγεις να κλάψεις, θα αγοράσεις τις τρεις 970 μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω 64ROPs, 2MB L2 cashe, με 224GB/s 4GB μνήμη. Γι'αυτό το λόγο αγόρασα 3 για 3-SLI.

 

Τα έχει? Όχι.

 

Για μένα η κάρτα έχει πρόβλημα και η εταιρία με εξαπάτησε.

 

Εσύ είδες τα benchmarks, είδες ότι η κάρτα είναι 10% κάτω από την 980. Αυτό αποδίδει στην πραγματικότητα και είσαι ευχαριστημένος.

 

Ούτε εγώ έχω άδικο, ούτε εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η VRAM ήδη max-άρεται στα τωρινά παιχνίδια σε 1440/1600P και δεν έχει κανένα πρόβλημα, δεν θα το ξαναπώ.Όποιος θέλει ας πιστέψει τις αρλούμπες που λένε διάφοροι στο διαδίκτυο που αναφέρουν πρόβλημα σε 4K με 8XMSAA λες και η 980 φυσάει σ' αυτές τις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το πιστεύω...αλλά επειδή έχω κ τις δύο κάρτες θα τα πούμε σύντομα !!

 

έτσι κι αλλιώς, όποιος αγόρασε 980 κ όχι 970 θεωρείται μπούφος σε αυτό το φόρουμ...

αλλά δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα...

 

λογικά σε κανένα χρόνο από σήμερα, θα βγει κανένα πορτ πάλι...κ θα πέσει κλάμα...

Ναι μονο σε αυτο το forum λεμε οτι δεν αξιζει, δεν ειναι κοινή λογική.. Κανε και καμια βόλτα σε αλλα forums να δεις, την 980 την προτείνουν ή μαλλον την προτειναν καθόλου??

Τυχαίο παράδειγμα http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_960_gaming_oc_review,19.html

Στην Ελλάδα η φθηνότερη 970 right now 360€,η φθηνότερη 980 585€,διαφορά στο Inquisition 5fps για 225€. Go figure...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...