Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι έχω αποδείξει κατ' επανάληψη ότι είμαι παντελώς άσχετως τεχνολογικά και περίμενα να με διαφωτίσεις εσύ. Tα monitor timings έπρεπε να τα είχαν λύσει οι κατασκευαστές οθονών από την μετάβαση από τις CRT, δυστυχώς όμως δημιουργούν επί χρόνια flat panel displays πάνω στις βάσεις χρονισμών των CRT. Οι OLED δεν έχουν το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν είναι και εφικτή η μαζική παραγωγή τους σε μεγάλα μεγέθη με λογικό κόστος. Ναι μεν κερδίζεις όσων αφορά τους χρονισμούς, αλλά το TN panel παραμένει TN panel και ακριβώς όπως μια κουράδα όσο και να την ψεκάσεις ποτέ δεν θα μυρίζει λουλούδια.

 

Ελεύθερα όποιος θέλει να την αγοράσει και μαγκιά του, εγώ δεν έχω 7.5 κατοστάρικα για πέταμα.

 

Στο ενδιάμεσο κάντε κάτι χρήσιμο και δείτε αν λέει μπαρμπούτσαλα το παληκάρι εδώ: http://gamenab.net/2015/01/26/truth-about-the-g-sync-marketing-module-nvidia-using-vesa-adaptive-sync-technology-freesync/

 

Γιατί αν έχει δίκιο είναι πολύ μεγαλύτερο σκάνδαλο από ότι το memorygate.

 

 

 

 

 

Αν είναι όντως αλήθεια, τότε σοκ και δέος!!! Οι άνθρωποι δε παίζονται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

΄Ηθελα να πάρω μια 21:9 της LG για τη δουλειά για πολλαπλά παράθυρα. Το εγκατέλειψα τελικά γιατί θα υπήρχαν ασυμβατότητες με κάποια κομμάτια λογισμικού.

(Εντάξει είμαι και πολύ of topic ...τελευταίο )

 

Ναι το θυμάμαι που ψαχνόσουνα. Και επειδή εκείνη την εποχή την είχα ,σου είχα πει να προσέξεις τα revision. Kυκλοφορούσαν 2 rev με το ένα να έχει πολλά προβλήματα. Όπως πολυ εύστοχα σου είχε επισημαίνει και ο psycho η επιφανεία εργασίας της ήταν πολύ μικρή. Αυτός ήταν και ο λόγος που την έδωσα .

Φαντάσου την όμως στις 34 inch να δουλεύει βούτυρο (η περίπου ) με 40 fps λόγω g-free sync.

Στην προηγούμενη μου πήγαινε καλά με την gtx 690 αυτή δεν θα είναι ταμάμ με μια 970-290 ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο ενδιάμεσο κάντε κάτι χρήσιμο και δείτε αν λέει μπαρμπούτσαλα το παληκάρι εδώ: http://gamenab.net/2015/01/26/truth-about-the-g-sync-marketing-module-nvidia-using-vesa-adaptive-sync-technology-freesync/

 

Γιατί αν έχει δίκιο είναι πολύ μεγαλύτερο σκάνδαλο από ότι το memorygate.

 

o.O

 

woot....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν κατάλαβα καλά κι από τα 2 link (του Ailuros), όλη η ιστορία είναι από software/drivers ! Και το module που λεέι η nGreedia απλά ένας εύπεπτος τρόπος/requirement ώστε να δικαιολογηθεί το prenium στις τιμές σε monitors/και hardware....

 

unφακινbelievable...

 

Θα το παρακολουθήσω να δω που θα πάει το θέμα αυτό, αν και προβλέπω να το θάψει asap η nvidia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστειο ειναι οτι η amd  εχει ηδη ετοιμα κανα 20αρια μονιτορ να σκασουν μεχρι το καλοκαιρι :P.Αν και νομιζω πως το freesync θα μπορει να υποστηριχτει και απο nvidia καρτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λιγάκι. Ακριβώς αυτή είναι η έννοια και ο σκοπός του g-free sync. Να παίζεις ομαλότερα σε συγκεκριμένες αναλύσεις,hz, με λιγότερα frames-power των καρτών.

Και ναι σαν τεχνολογία ειναι καινούργια και ακριβή αλλά πιστεύω ότι τιμές θα ειναι προσιτές σε σύντομο χρονικό διάστημα ,τουλάχιστον από την μεριά του free sync και σίγουρα θα ακολουθήσει και η nvidia με το Gsync

Να ξεκαθαρισω κατι μονο αγαπητε.Το σχολιο μου ηταν γενικο και σε καμια περιπτωση δεν σου ειπα μην κανεις το ενα μην κανεις το αλλο αλιμονο.Και για την αναλυση των 2560x1440 ,καλη ωρα την δικια μου,λεγανε ολοι και πιο παλια(βλεπε U2711)ε ενταξυ μωρε θα πεσει η τιμη της ειδικα τωρα και με τα 4k που βγαζουν αλλα εγω βλεπω ακομα και τωρα οτι για να πας σε αυτη την αναλυση πρεπει να σκασεις 400 με 500ευρω ή να πας σε κορεατικη .

Οσον αφορα αυτο που λες οτι ειναι νεα τεχνολογια δεν διαφωνω καθολου αλλα για φαντασου δηλαδη οτι οπως ειπε ο Ailuros για την παραπανω Asus φοραει Tn panel.Δηλαδη αν ειχε Ips panel ποσο θα κοστιζε 1200ευρω???

Πιο πολυ επειδη ξερουν οτι τετοια προιοντα απευθυνονται σε μικρο κοινο τα κοστολογουν τοσο.Και οπως ειπα μου την δινει αφανταστα να σε περιοριζει να προτιμας μονο μια εταιρια λες και παιρνεις ποσοστα απο αυτους για να μην κοιτας και την αλλη.

Αλλωστε οπως εχουμε πει πολλες φορες αλλα και δει στα αντιστοιχα συγκεκριμενα θεματα για τα καινουργια παιχνιδια ειναι ολα τους ως τωρα Console ports,οποτε οσο περισσοτερα χρηματα χαλαει καποιος μονο κερδισμενος δεν βγαινει οσο νομιζει απο πλευρας αποδοσης και διαφορας.

Ακομα και το προσφατο Witcher 3 που υποτιθεται οτι θα το φτιαχνανε με κεντρικη πλατφορμα το Pc,βγαινουν τωρα και λενε οτι πανω στην πλατφορμα των κονσολων καθισαν να ασχοληθουν λογω χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...