Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λιγάκι. Ακριβώς αυτή είναι η έννοια και ο σκοπός του g-free sync. Να παίζεις ομαλότερα σε συγκεκριμένες αναλύσεις,hz, με λιγότερα frames-power των καρτών.

Και ναι σαν τεχνολογία ειναι καινούργια και ακριβή αλλά πιστεύω ότι τιμές θα ειναι προσιτές σε σύντομο χρονικό διάστημα ,τουλάχιστον από την μεριά του free sync και σίγουρα θα ακολουθήσει και η nvidia με το Gsync

 

Ναι έχω αποδείξει κατ' επανάληψη ότι είμαι παντελώς άσχετως τεχνολογικά και περίμενα να με διαφωτίσεις εσύ. Tα monitor timings έπρεπε να τα είχαν λύσει οι κατασκευαστές οθονών από την μετάβαση από τις CRT, δυστυχώς όμως δημιουργούν επί χρόνια flat panel displays πάνω στις βάσεις χρονισμών των CRT. Οι OLED δεν έχουν το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν είναι και εφικτή η μαζική παραγωγή τους σε μεγάλα μεγέθη με λογικό κόστος. Ναι μεν κερδίζεις όσων αφορά τους χρονισμούς, αλλά το TN panel παραμένει TN panel και ακριβώς όπως μια κουράδα όσο και να την ψεκάσεις ποτέ δεν θα μυρίζει λουλούδια.

 

Ελεύθερα όποιος θέλει να την αγοράσει και μαγκιά του, εγώ δεν έχω 7.5 κατοστάρικα για πέταμα.

 

Στο ενδιάμεσο κάντε κάτι χρήσιμο και δείτε αν λέει μπαρμπούτσαλα το παληκάρι εδώ: http://gamenab.net/2015/01/26/truth-about-the-g-sync-marketing-module-nvidia-using-vesa-adaptive-sync-technology-freesync/

 

Γιατί αν έχει δίκιο είναι πολύ μεγαλύτερο σκάνδαλο από ότι το memorygate.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κοντρα στο ρευμα πηγα και αγορασα μια g1 

 

{ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ!!!}

Πρωτες παρατηρησεις ...

 

 

η καρτα εχει 0 coil whine

Εντυπωσιακα δροσερη... σε idle εχω 24 βαθμους WTF? .  αλλα οχι τοσο ησυχη οσο λεγατε. Ειναι ησυχη μεν αλλα ειναι αυτη που ακουγεται απο το pc σαν ελαφρο φυσημα. Ρυθμισα ανεμιστηρια να μην ανεβαινουν πανω απο 50% και επιασε μαξ 70 στο Kombustor...@Stock 1178/ 1392ΜΗΖ

και 

56 στο unigine valley.. XAXA

 

Ερχομενος απο GTX 570, που παλευα με την ζεστη ... μου φαινεται αστεια καλη. Εχω ξετρελαθει 

 

{/ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ}

 

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ : 

γιατι το boost μου ειναι στα 1392 και οχι 1330 ??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Οverclockers UK δέχονται επιστροφές για όλες τις 970 που πούλησαν ανεξαρτήτως μάρκας, μέχρι τέλος Φεβρουαρίου.

 

Εγώ πλέον με βλέπω να αγοράζω PC components αποκλειστικά από αυτούς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κοντρα στο ρευμα πηγα και αγορασα μια g1 

 

{ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ!!!}

Πρωτες παρατηρησεις ...

 

 

η καρτα εχει 0 coil whine

Εντυπωσιακα δροσερη....  αλλα οχι τοσο ησυχη οσο λεγατε. Ειναι ησυχη μεν αλλα ειναι αυτη που ακουγεται απο το pc σαν ελαφρο φυσημα. Ρυθμισα ανεμιστηρια να μην ανεβαινουν πανω απο 50% και επιασε μαξ 70 στο Kombustor...@Stock 1178/ 1392ΜΗΖ

και 

56 στο unigine valley.. XAXA

 

Ερχομενος απο GTX 570, που παλευα με την ζεστη ... μου φαινεται αστεια καλη. Εχω ξετρελαθει 

 

{/ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ}

 

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ : 

γιατι το boost μου ειναι στα 1392 και οχι 1330 ??

Παει αναλογος το τσιπακι.Εμενα ειναι 1367.Στις πρωτες εφτανε μεχρι 1420.Μαλλον λογο ζητησης δεν ειναι τοσο cherry picked οι τελευταιες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Οverclockers UK δέχονται επιστροφές για όλες τις 970 που πούλησαν ανεξαρτήτως μάρκας, μέχρι τέλος Φεβρουαρίου.

 

Εγώ πλέον με βλέπω να αγοράζω PC components αποκλειστικά από αυτούς.

 

Να έστελναν και στην Ελλάδα καλά θα ήταν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω αποδείξει κατ' επανάληψη ότι είμαι παντελώς άσχετως τεχνολογικά και περίμενα να με διαφωτίσεις εσύ. Tα monitor timings έπρεπε να τα είχαν λύσει οι κατασκευαστές οθονών από την μετάβαση από τις CRT, δυστυχώς όμως δημιουργούν επί χρόνια flat panel displays πάνω στις βάσεις χρονισμών των CRT. Οι OLED δεν έχουν το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν είναι και εφικτή η μαζική παραγωγή τους σε μεγάλα μεγέθη με λογικό κόστος. Ναι μεν κερδίζεις όσων αφορά τους χρονισμούς, αλλά το TN panel παραμένει TN panel και ακριβώς όπως μια κουράδα όσο και να την ψεκάσεις ποτέ δεν θα μυρίζει λουλούδια.

 

Ελεύθερα όποιος θέλει να την αγοράσει και μαγκιά του, εγώ δεν έχω 7.5 κατοστάρικα για πέταμα.

 

Στο ενδιάμεσο κάντε κάτι χρήσιμο και δείτε αν λέει μπαρμπούτσαλα το παληκάρι εδώ: http://gamenab.net/2015/01/26/truth-about-the-g-sync-marketing-module-nvidia-using-vesa-adaptive-sync-technology-freesync/

 

Γιατί αν έχει δίκιο είναι πολύ μεγαλύτερο σκάνδαλο από ότι το memorygate.

Lol.. Sorry αν έγινε παρεξήγηση αλλά αλλού πήγαινε το quote. Το διόρθωσα. Ευχαριστώ για το link για το free sync,ενδιαφέρον αν μη τι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol.. Sorry αν έγινε παρεξήγηση αλλά αλλού πήγαινε το quote. Το διόρθωσα. Ευχαριστώ για το link για το free sync,ενδιαφέρον αν μη τι άλλο.

 

΄Οχι σοβαρά δείτε το. Ποιός ξέρει μπορεί να βγάλετε λαβράκι και να είναι τόσο απλό όσο μια μετατροπή οδηγών (αμφιβάλλω αλλά ποτέ δεν ξέρεις....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οχι σοβαρά δείτε το. Ποιός ξέρει μπορεί να βγάλετε λαβράκι και να είναι τόσο απλό όσο μια μετατροπή οδηγών (αμφιβάλλω αλλά ποτέ δεν ξέρεις....)

Σκάνδαλο θα ήταν από τα μεγαλύτερα.

Άσχετο...κάτι τέτοιο λιγουρεύομαι. http://wccftech.com/lg-wide-freesync-ips-panels-2015/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Ηθελα να πάρω μια 21:9 της LG για τη δουλειά για πολλαπλά παράθυρα. Το εγκατέλειψα τελικά γιατί θα υπήρχαν ασυμβατότητες με κάποια κομμάτια λογισμικού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...