Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειλικρινα,πολλες φορες η τσιγγουνια μου μου ερχεται σε καλο.355 ευρω + εχω την επιλογη να κανω refund αν θελω αμεσα :P.Suck it Suckers :D #arrogancemodeoff

 

οσοι τις πουλανε 360-350 ευρω αυτην την στιγμη μαλλον θα ειδαν κανα σχολιο απο την κοκκινοφρουρα και θα το πηραν της μετρητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σας είπα ότι θα σας αρέσει, όταν το έκανα στο premiere έχασα μισό χρόνο γιατί γελούσα με αυτά που έγγραφα και το γέλιο του αλλου :-D

 

Edit: http://www.techpowerup.com/forums/threads/youtube-video-of-the-week-gtx-970.209435/

 

Άμα μου δώσουν κανένα reward θα τους ζητήσω 4gb 970 :-D

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spartan έκανες απίστευτη δουλειά. Το βίντεο ήδη έγινε viral. Διαδίδεται με γεωμετρική πρόοδο.

 

Μπράβο σου!

 

Προσωπικά χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω συμφορουμίτη μας να γράφει ιστορία :-D :-D :-D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spartan το κειμενο ειναι θεικο XD οπως και ολο το βιντεο.

 

''Τhe electricity bill for the 290x alone can sustain a village in africa for a month but i guess that's the price for 4Gb vram''

 

Βρεε θεουλη εσυ το εγραψες το κειμενο αυτο? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες ελπίζω τουλάχιστον έτσι να γίνει λίγος περισσότερος ντόρος για να αναγκαστεί η Nvidia να κάνει κάτι πέρα από το να το αποφεύγει το θέμα, και εγώ ένας 970 owner είμαι στην τελική και θέλω να δω να γίνει κάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες ελπίζω τουλάχιστον έτσι να γίνει λίγος περισσότερος ντόρος για να αναγκαστεί η Nvidia να κάνει κάτι πέρα από το να το αποφεύγει το θέμα, και εγώ ένας 970 owner είμαι στην τελική και θέλω να δω κάτι να γίνει.

Αναρωτιεμαι τις αντιδρασεις σου οταν πρωτο κοιταξες ολο το video :P

Spartan το κειμενο ειναι θεικο XD οπως και ολο το βιντεο.

 

''Τhe electricity bill for the 290x alone can sustain a village in africa for a month but i guess that's the price for 4Gb vram''

 

Βρεε θεουλη εσυ το εγραψες το κειμενο αυτο? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

:lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spartan θεος. το εχω δει μετρημενες 25 φορες. το βραδυ που θα γυρισω θα ξαναπαρω την δοση μου.

Κατι μου λεει η σοβαρη msi θα πρωτοτυπισει στην αποζημιωση των πελατων της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο μπέρδεμα και υποτίθεται ότι είμαι χρόνια στο κουρμπέτι.

Πήρα στην αρχή την g1. Ανυπόφορο coil wine. Rma και ξανά την ίδια . Μια χαρά η δεύτερη. Παίζω προς το παρόν 1080p σε αναμονή ολικής αναβάθμισης που θα περιλαμβάνει gsync η free sync.

Φτιάχνω σε συγγενή gaming pc ένα λευκώ. Βρήκα σφραγισμένη και πήρα tri-x oc στα 250e.( -150 από την g1 μου)

Σε πραγματικές συνθήκες οι κάρτες είναι μία η άλλη. Μπορώ να κρατήσω την tri-x και να επωφεληθώ τα 150e + το free sync που πιθανότατα θα είναι πολύ φτηνότερο.

Πιο πολύ με ανυσηχει και η αξία μεταπώλησης της g1 σε συνδυασμό με ότι γίνεται τώρα.

Ουφ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο μπέρδεμα και υποτίθεται ότι είμαι χρόνια στο κουρμπέτι.

Πήρα στην αρχή την g1. Ανυπόφορο coil wine. Rma και ξανά την ίδια . Μια χαρά η δεύτερη. Παίζω προς το παρόν 1080p σε αναμονή ολικής αναβάθμισης που θα περιλαμβάνει gsync η free sync.

Φτιάχνω σε συγγενή gaming pc ένα λευκώ. Βρήκα σφραγισμένη και πήρα tri-x oc στα 250e.( -150 από την g1 μου)

Σε πραγματικές συνθήκες οι κάρτες είναι μία η άλλη. Μπορώ να κρατήσω την tri-x και να επωφεληθώ τα 150e + το free sync που πιθανότατα θα είναι πολύ φτηνότερο.

Πιο πολύ με ανυσηχει και η αξία μεταπώλησης της g1 σε συνδυασμό με ότι γίνεται τώρα.

Ουφ!!!

Free sync και G sync οτι καλυτερο σκεφτηκανε οι εταιριες για να τα αρπαξουν χοντρα απο τα Monitor.Οχι μονο σε περιοριζουν στο τι καρτα θα αγορασεις(ασχετως αν πχ βρεις καποια σε ευκαιρια)κοστιζουν ακριβα και επισης τα παιχνιδια ειναι ολα Console ports κοινως διαφορες μηδεν.

 

Για να μου πουν και οι κατοχοι της http://www.skroutz.gr/s/5242941/Asus-ROG-Swift-PG278Q.html?from=catspan(πανακριβο Monitor)τι καρτες γραφικων χρειαζεσαι για να την αξιοποιησεις αυτη την οθονη,γιατι αν ειναι να την παρεις για να παιζεις σε 60fps υπαρχουν πολυ φθηνοτερα Monitor απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Fulgore

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λιγάκι. Ακριβώς αυτή είναι η έννοια και ο σκοπός του g-free sync. Να παίζεις ομαλότερα σε συγκεκριμένες αναλύσεις,hz, με λιγότερα frames-power των καρτών.

Και ναι σαν τεχνολογία ειναι καινούργια και ακριβή αλλά πιστεύω ότι τιμές θα ειναι προσιτές σε σύντομο χρονικό διάστημα ,τουλάχιστον από την μεριά του free sync και σίγουρα θα ακολουθήσει και η nvidia με το Gsync

Επεξ/σία από TEOKOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...