Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα με χαλούσε να έπαιρνα τα 410 ευρώ πίσω και να έβαζα ένα 40άρι για μια R9 380(Σε περίπτωση που θα 'χε 449$) με επιδόσεις 980.

 

Με την προυποθεση οτι πραγματικα θα ειχε επιδοσεις τουλαχιστον 980 η 380.. Αλλα πολυ στο υποθετικο το παμε ρε συ.. Ολοι θα το σκεφτομασταν ειναι η αληθεια, οχι γιατι δεν θα μου εκανε προσωπικα η  970, το λεω και το υποστηριζω οτι παραμενει για εμενα τρομερο value, αλλα γιατι θα σου δινοταν η ευκαιρια να παρεις οτι καλυτερο με ενα ειδους "step up" που δεν θα σου στοιχιζε τιποτα..

 

Ολα τα ειχαν προβλεψει οι κυριοι φαινεται. Μας εχουν κλειδωμενους αφου δεν υπαρχει κατι καλυτερο αυτη την στιγμη στην αγορα στα ιδια χρηματα. Ειναι δαιμονες οι τυποι.

 

Anw κανεις δεν παιζει να θελει να δωσει την 970 οποτε απλα κανουμε ανακυκλωση της συζητησης. Παιζουμε μια χαρα και ολα good.

 

Εγω ηθελα να δωσουν και κανενα παιχνιδακι για να φανουν και λιγο καλοι. Το refund μου ειναι αχρηστο. Δεν εχω και αλλο pc αυτη την στιγμη, να τα εβαζα στην ακρη τα χρηματα.

 

*Αν βγαλει κατι καλο συντομα η amd θα το σκεφτω, αν και δυσκολα φευγω απο την nvidia, ασχετα που στην επομενη μου αγορα απο αυτους, θα ειμαι πολυ καχυποπτος και θα περιμενω περισσοτερο.

 

Οχι ρε συ Αλεξ δεν νομιζω οτι το ειχαν προβλεψει, απλα ειναι οντως τοσο χαζοι που πυροβολησαν τον εαυτο τους στο ποδι, χωρις κανενα απολυτως λογο. Απιστευτο και ομως αληθινο.

Εγω να σου πω δεν θελω παιχνιδακι. Δεν θελω να εξαγορασουν την συνειδηση και την σιωπη μου με ενα παιχνιδι λες και το εχω αναγκη. Και καλα κανει ο κοσμος και φωναζει, γιατι ειναι εξαπατηση το ολο θεμα.. Και ισως οποιος θελει θα επρεπε να κινηθει νομικα αλλα οργανωμενα. Δεν μπορει να κανει η Nvidia και η καθε nvidia οτι θελει και να ειναι αμοιρη ευθυνων μετα.

 

Aυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν θα ξαναπαρω προιοντα nvidia ποτε.. Δεν ειμαι των αφορισμων και των απολυτοτητων, εγω θελω την καλυτερη δυνατη λυση ανα πασα χρονικη στιγμη σαν καταναλωτης για τα χρηματα που δινω. Αυτο με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 έχουν κινηθεί νομικά εναντίον της από ότι έμαθα.

 

Θελει χρημα, ομαδικοτητα και χρονο. Δεν θα ειναι ευκολο αλλα ισως ειναι μια πρωτης ταξεως ευκαιρια για τους καιροσκοπους να την αδραξουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθε υποθεση που δικαιωνεται παντως, υπαρχουν δεκαπλασιες που πανε στο βροντο και στοιχιζουν κιολας μια περιουσια.. 

Βεβαια εδω λογικα, γιατι δεν ξερω πως εχει καλυψει εξ αρχης τον πωλο της η Nvidia, ευσταθει κατηγορητηριο εναντιον της πολυ πιο ευκολα, λογικα μιλωντας παντα.. 

Dunno..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αυτοί που κινήθηκαν νομικά πάνε μόνο για να πάρουν τα λεφτά τους πίσω γίνεται εύκολά μόνο και μόνο με ένα εξώδικο που θα στείλουν ας πούμε στο κατάστημα από το οποίο πήραν τις κάρτες ή ακόμα και στον κεντρικό διανομέα

 

αν πάνε για κάτι παραπάνω τίποτα δεν είναι σίγουρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είναι η χειρότερη περίοδος να πουλήσεις μια 970 σε σωστή τιμή γιατί αυτό που έσκασε είναι φρέσκο ακόμη.

συμφωνώ μαζί σου. για να σκοτώσω την HOF μου δεν πρόκειται. 1 μήνα κάρτα γραφικών είναι. να την πουλήσω 350 ευρώ? και να πάρω 980 ή να περιμένω την σειρά 3ΧΧ της Amd? οπότε μένω με αυτή που έχω και όλα καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πολλοί δεν έχουν καταλάβει ότι η κάρτα έχει 4GB και τα χρησιμοποιεί απροβλημάτιστα όταν τα χρειαστεί, απλά το πρόβλημα είναι ότι η NGreedia δεν είπε εξαρχής την πατέντα και τώρα πληρώνει την σιωπή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πολλοί δεν έχουν καταλάβει ότι η κάρτα έχει 4GB και τα χρησιμοποιεί απροβλημάτιστα όταν τα χρειαστεί, απλά το πρόβλημα είναι ότι η NGreedia δεν είπε εξαρχής την πατέντα και τώρα πληρώνει την σιωπή της.

 

Eίναι αλήθεια ότι οι ΗΠΑ είναι η μοναδική χώρα που μπορείς να κάνεις αίτηση για πατέντα παντελούς βλακείας και να στην εγκρίνουν κιόλας :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...