Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι να σας δωσουν 980?? refund ναι αλλα απο που και ως που προκυπτει η 980?? :P

Δεν θελουμε refund θελουμε αντικατασταση 970 με 980. Γιατι? Γιατι πληρωσαμε για μια καρτα κατωτερη απο αυτη που μας ειχαν πει. Αρα αφου το αμεσως επομενο μοντελο ειναι η 980 πρεπει να μας δωσουν αυτη,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κάθε κατάστημα δεν ειναι υποχρεωμένο να προβεί σε benchs κλπ για να διαπιστώσει το οτιδήποτε αφορά τα specs τα οποία δίνει η nvidia. και ειδικά σε τέτοιο θέμα που αφορά hardware.

Εφόσον προέκυψε τέτοιο ζήτημα και είναι λάθος της nvidia στην καλυτερη θα πάρουμε refund.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

425 με βαση την τωρινη τιμη 400 με βαση την τιμη της αποδειξης :P

 

οι δικες μου αποδειξεις καπου ειναι καταχωρημενες, λογικα ηταν 410 ~ 420...δε θυμαμαι.

 

ηταν το μονο καταστημα που πηρα τηλ. ειπα οτι θελω 3 κ μου ειπαν ελατε να τις παρετε.

 

*με τις αγορες του εξωτερικου δεν ξερω τι θα κανω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα προβλημα! Θα περασουμε απο ολα τα μαγαζια! Και μετα παμε για καφε ετσι για να ηρεμησουμε απο τα νευρα μας η για να το γιορτασουμε σε περιπτωση που μας δωσουν την 980! Περιμενω pm.

 

Κατι αλλο τωρα. Ποσο πιο δυνατη θα ηταν 970 αν ειχε 56 rops και 2 mb L2? Σε συγκριση με τις 970 που μας δωσανε ποσο % καλυτερη αποδοση θα ειχαμε αν ειχαν βγει ετσι οπως τις διαφημιζαν?

 

Δεν διαφημισε ποτε η Nvidia τα specs αυτα, τα ROPs και L2 cache, ουτε και κανενα καταστημα, ουτε και αναφερονται πουθενα πανω σε συσκευασιες. Εχεις καποια πηγη?

Η GTX970 εχει 56ROPS και 1.75 MB L2 Cache, τοσα ειχε παντα. Τα 64rops και 2MB L2 τα ειχαν "βγαλει" οι reviewers.

Η αποδοση της καρτας ειναι αυτη που διαφημιζαν και αυτη που ειδες σε καθε review και benchmark εξ'αρχης.

 

Και δευτερον, πες οτι την δεχονται πισω και σου επιστρεφουν τα χρηματα σου. Στα 350-400 ευρω η GTX970 εξακολουθει να ειναι η καλυτερη καρτα που μπορεις να παρεις, και δεν αξιζει να δωσεις αλλα 200-250 ευρω για GTX980.

Να σου δωσει το καταστημα προιον μεγαλυτερης αξιας σαν αποζημιωση ειναι δυνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελουμε refund θελουμε αντικατασταση 970 με 980. Γιατι? Γιατι πληρωσαμε για μια καρτα κατωτερη απο αυτη που μας ειχαν πει. Αρα αφου το αμεσως επομενο μοντελο ειναι η 980 πρεπει να μας δωσουν αυτη,

Για ποιο λογο να πρεπει να σου δωσουν την αμεσως επομενη καλυτερη?? Αν δεν σε καλυπτει η καρτα απλα παιρνεις το refund σου και παρε οτι αλλο θες μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεφερα πως ο τυπος που πηρα την καρτα μου κανει και τωρα refund αν θελω αρκει που του εδειξα το post της nvidia.Αλλα για να σου δωσει μεγαλυτερη καρτα δεν γινεται με τιποτα.Διοτι η καρτα (η δικια μου ) ειναι απο την gigabyte,και η gigabyte μπορει να σου δωσει μονο ιδια η refund.Αν ηταν απο την nvidia (πχ walmart) τοτε ισως να μπορουσα να παρω 980.Τωρα οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεφερα πως ο τυπος που πηρα την καρτα μου κανει και τωρα refund αν θελω αρκει που του εδειξα το post της nvidia.Αλλα για να σου δωσει μεγαλυτερη καρτα δεν γινεται με τιποτα.Διοτι η καρτα (η δικια μου ) ειναι απο την gigabyte,και η gigabyte μπορει να σου δωσει μονο ιδια η refund.Αν ηταν απο την nvidia (πχ walmart) τοτε ισως να μπορουσα να παρω 980.Τωρα οχι

Αρα μενουμε σε αυτο.

Βασικα τα 250ευρω δεν αξιζουν για αλλο λογο της 980.Για δινεις πχ σε 2 με 2.5χρονια την 970 και με τα 250αυτα ευρω παιρνεις την τοτε 970.Πολυ καλυτερα απο το να τα σκασεις τωρα μαζεμενα στην 980.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μενουμε σε αυτο.

Βασικα τα 250ευρω δεν αξιζουν για αλλο λογο της 980.Για δινεις πχ σε 2 με 2.5χρονια την 970 και με τα 250αυτα ευρω παιρνεις την τοτε 970.Πολυ καλυτερα απο το να τα σκασεις τωρα μαζεμενα στην 980.

Ειδικα με το pascal τοτε αν φυγει η 970 σε δυο χρονια κανα 180-200αρι ειναι οτι πρεπει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ο μονος :P

+1 ακόμα για Msystems

 

Κανένα επίσημο νέο έχουμε εκτός από το refund της evga?

 

Πάντως καλά μας τα μαγειρεψε η nvidia.....από τη μια αλλά πληρώσαμε αλλά πήραμε(περίπου), από την άλλη και χρήματα να πάρουμε πίσω για την ώρα μόνο η 980 μοιάζει η πιο λογική επιλογή(που δε θα έπαιρνα βεβαίως).

 

Nvidia the way its meant to be payed!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μενουμε σε αυτο.

Βασικα τα 250ευρω δεν αξιζουν για αλλο λογο της 980.Για δινεις πχ σε 2 με 2.5χρονια την 970 και με τα 250αυτα ευρω παιρνεις την τοτε 970.Πολυ καλυτερα απο το να τα σκασεις τωρα μαζεμενα στην 980.

Σε 2-2.5 χρόνια η 970 δεν βλέπω να πουλιέται πάνω απο 150. Ανάλογα και με την υλοποίηση βέβαια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα email στο support της gigabyte και απαιτω να μου την αλλαξουν με την 980 G1 GAMING! Περιμενω απαντηση. Θα στειλω και στο eshop να δω τι γινεται

Η δικιά σου δεν έχει πρόβλημα, είναι golden edition.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...