Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιμαι τερμα ευχαριστημενος με την καρτα ρε σεις και με τα χρηματα που εδωσα για την αποκτηση της(100 ευρω δωροεπιταγη, αρα 309 μου στοιχισε), απλα οπως και να το κανουμε εκανε απατη η nvidia που δεν ειπε τι και πως. 

 

Εκει ειμαι τερμα δυσαρεστημενος και θα σκεφτω πολυ και αν θα ξαναπαω σε nvidia μετα απο αυτο. Αν και με την amd 7870 που ειχα παλιοτερα ειχα παραπονα με τους drivers κυριως.

 

Η 980 ειναι πανακριβη και ακομα και με αυτη την πατεντα που εχει η 970 δεν δειχνει να υστερει τοσο συγκριτικα με την 980 ειδικα στα games. Εκει με ενδιαφερει να την παλευει κυριως η 970 και μεχρι τωρα τα πηγαινει αριστα με οτι της εχω πεταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υστερεί φαινομενικά, γιατί προς το παρόν δεν έχει γίνει αντιληπτό απο τον μέσο χρήστη. 

Τα benchmarks που πόσταρε η nvidia με τα fps ειναι κατα την ταπεινή μου γνώμη για τον πέο.

 

Αυτή την στιγμή, τσέκαρα το FC4 και με όλα στα φουλ (κ με λιγο AA και AO), σε 1080p τρώει γύρω στα 2 gb vram απο την 970 μου... Χαιρω πολυ, χαιρόπουλος... Καμία διαφορά στα benchmark, τί σημαίνει αυτο? Οτι η καρτα τα σπάει? 

Οχι... Εγω οταν την αγόρασα ήθελα κατι ωστε να ειμαι καλυμμένος κ στο μέλλον. Future-proof. 

 

Αυριο μεθαύριο αν πέσουν οι τιμές στα monitor και θέλω να πάρω ενα 4k, τι θα κάνω τότε? Θα αλλάξω gpu επειδη δεν μου φτάνουν τα 3,5 gb vram? Οτι κ να λένε τα fanboys της nvidia, εγώ ξενέρωσα... Το λιγότερο που μπορεί να κάνει, είναι να δώσει κανα δυο game codes, ετσι σαν δείγμα καλή θέλησης... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υστερεί φαινομενικά, γιατί προς το παρόν δεν έχει γίνει αντιληπτό απο τον μέσο χρήστη. 

Τα benchmarks που πόσταρε η nvidia με τα fps ειναι κατα την ταπεινή μου γνώμη για τον πέο.

 

Αυτή την στιγμή, τσέκαρα το FC4 και με όλα στα φουλ (κ με λιγο AA και AO), σε 1080p τρώει γύρω στα 2 gb vram απο την 970 μου... Χαιρω πολυ, χαιρόπουλος... Καμία διαφορά στα benchmark, τί σημαίνει αυτο? Οτι η καρτα τα σπάει? 

Οχι... Εγω οταν την αγόρασα ήθελα κατι ωστε να ειμαι καλυμμένος κ στο μέλλον. Future-proof. 

 

Αυριο μεθαύριο αν πέσουν οι τιμές στα monitor και θέλω να πάρω ενα 4k, τι θα κάνω τότε? Θα αλλάξω gpu επειδη δεν μου φτάνουν τα 3,5 gb vram? Οτι κ να λένε τα fanboys της nvidia, εγώ ξενέρωσα... Το λιγότερο που μπορεί να κάνει, είναι να δώσει κανα δυο game codes, ετσι σαν δείγμα καλή θέλησης... 

 

Και 8 γίγα χρησιμοποιήσιμης μνήμης να είχε η 970 δεν θα σε έφτανε ποτέ για 4κ ανάλυση. Τώρα αν μιλάμε φυσικά με υποθέσεις αν η συγχωρεμένη γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήταν τρόλλει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υστερεί φαινομενικά, γιατί προς το παρόν δεν έχει γίνει αντιληπτό απο τον μέσο χρήστη. 

Τα benchmarks που πόσταρε η nvidia με τα fps ειναι κατα την ταπεινή μου γνώμη για τον πέο.

 

Αυτή την στιγμή, τσέκαρα το FC4 και με όλα στα φουλ (κ με λιγο AA και AO), σε 1080p τρώει γύρω στα 2 gb vram απο την 970 μου... Χαιρω πολυ, χαιρόπουλος... Καμία διαφορά στα benchmark, τί σημαίνει αυτο? Οτι η καρτα τα σπάει? 

Οχι... Εγω οταν την αγόρασα ήθελα κατι ωστε να ειμαι καλυμμένος κ στο μέλλον. Future-proof. 

 

Αυριο μεθαύριο αν πέσουν οι τιμές στα monitor και θέλω να πάρω ενα 4k, τι θα κάνω τότε? Θα αλλάξω gpu επειδη δεν μου φτάνουν τα 3,5 gb vram? Οτι κ να λένε τα fanboys της nvidia, εγώ ξενέρωσα... Το λιγότερο που μπορεί να κάνει, είναι να δώσει κανα δυο game codes, ετσι σαν δείγμα καλή θέλησης... 

Ε τωρα και εσυ πεταξες κοτσανα συγνωμη κιολας.

Εδω 4κ δεν σηκωνε η 780ti περυσι και η 980 φετος,καρτες των 650ευρω και εσυ θες να σου σηκωνει καρτα των 330$ ειδικα και σε μελλοντικα παιχνιδια??? Αλλωστε η 4κ αναλυση ειναι premium αρα πρεπει ειτε να κανεις τις αναλογες παραχωρησεις ειτε να τα σκας συχνα πυκνα σε Hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον λενε και επισημα, η Εβγα! δέχεται κανονικά refund την 970 σε οποιον αγόρασε την καρτα απο αυτους.

650 και κατι ψιλα ομως για την 980 με μεταφορικα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι μενουμε Αθηνα και αγορασαμε 970  σπο eshop οπως εγω να κανονισουμε να παμε ολοι μαζι στο  eshop να τους απειλησουμε λιγο μπας και μαςτην αντικαταστησουν με 980! Τι λετε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι μενουμε Αθηνα και αγορασαμε 970  σπο eshop οπως εγω να κανονισουμε να παμε ολοι μαζι στο  eshop να τους απειλησουμε λιγο μπας και μαςτην αντικαταστησουν με 980! Τι λετε?

Βρηκες και εσυ καταστημα ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υστερεί φαινομενικά, γιατί προς το παρόν δεν έχει γίνει αντιληπτό απο τον μέσο χρήστη. 

Τα benchmarks που πόσταρε η nvidia με τα fps ειναι κατα την ταπεινή μου γνώμη για τον πέο.

 

Αυτή την στιγμή, τσέκαρα το FC4 και με όλα στα φουλ (κ με λιγο AA και AO), σε 1080p τρώει γύρω στα 2 gb vram απο την 970 μου... Χαιρω πολυ, χαιρόπουλος... Καμία διαφορά στα benchmark, τί σημαίνει αυτο? Οτι η καρτα τα σπάει? 

Οχι... Εγω οταν την αγόρασα ήθελα κατι ωστε να ειμαι καλυμμένος κ στο μέλλον. Future-proof. 

 

Αυριο μεθαύριο αν πέσουν οι τιμές στα monitor και θέλω να πάρω ενα 4k, τι θα κάνω τότε? Θα αλλάξω gpu επειδη δεν μου φτάνουν τα 3,5 gb vram? Οτι κ να λένε τα fanboys της nvidia, εγώ ξενέρωσα... Το λιγότερο που μπορεί να κάνει, είναι να δώσει κανα δυο game codes, ετσι σαν δείγμα καλή θέλησης... 

 

Αντιληπτο απο το μεσο χρηστη οπως εσυ δεν θα γινει γιατι απλα δεν εχεις αναγκη ουτως ή αλλως.. Εδω με 4k TV ειμαι και SLi 970 και δεν ειναι αντιληπτο.. Να εισαι σιγουρος, οτι θα ξεμεινεις απο αλλα πραγματα πριν καν ασχοληθεις με το memory bandwidth/quantity.. Mια χαρα επαιζα και μια χαρα παιζω. Υπαρχουν 1-2 παιχνιδια που θα ηθελα καλυτερη αποδοση , αλλα παιζω..Και υπαρχουν και παιχνιδια που τιγκαρουν ηδη την μνημη σε 4k, αλλα δεν ειναι αυτος ο παραγοντας που με ανησυχει.. Εχεις αλλα προβληματα οπως ειπα να ανησυχησεις σε μια αναλυση που ειναι 4 φορες τα 1080p..

Οποιος πιστευει οτι ειναι future proof κατι επειδη θα εχει περισσοτερη μνημη πλαναται πλανην οικτραν.. 

Ειδικα σε αυτες τις αναλυσεις κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει τιποτα για αυριο, ουτε καν για σημερα. Και παντα θα πρεπει να εχεις πολυ επεξεργαστικη ισχυ ουτως ή αλλως..

οσοι μενουμε Αθηνα και αγορασαμε 970  σπο eshop οπως εγω να κανονισουμε να παμε ολοι μαζι στο  eshop να τους απειλησουμε λιγο μπας και μαςτην αντικαταστησουν με 980! Τι λετε?

 

Αν μπεις μπροστα ερχομαι, με ενα φουτ νιντζα δεν φοβαμαι τιποτα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν μπεις μπροστα ερχομαι, με ενα φουτ νιντζα δεν φοβαμαι τιποτα!!

Εννοειται οτι θα μπω μπροστα. Να μαζεουτουμε οσο ποιο πολλοι γινεται!! Θα περασουμε στην αρχη απο eshop για οσους την πηρανα πο εκει και μετα απο plaisio ! Εγω θα ειμαι μπροστα και θα μιλαω και πρωτος! Ας τολμησουν να μην μας δωσουν την 980 ως αντικατασταση για την 970 τζαμπα! Εχει να γινει χαμος!!! Στειλτε μου pm οσοι το παρετε αποφαση να κανονισουμε ποε θα παμε!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...