Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ας δω εγω οτι αυτο ισχυει σε πολλα ατομα και να μου ερθει και το email και μετα σου λεω εγω.

Αλλωστε απο την στιγμη που τους δειχνεις το email αυτοι ακομα και να επικοινωνησουν με την εταιρια τα ιδια θα τους πουν αρα δεν εχουν και πολλες επιλογες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντε ρε σεις πηγαιντε ενας να το δοκιμασει στα ελληνικά μαγαζια, να δουμε μια εμπειρία και απο τα μερη μας.

 

Δειχνεις τα specs της καρτας που πλήρωσες και μετα δείχνεις τα spec που είναι κατωτερα και ειναι αυτα που ισχυουν. Περίμενε μαγαζάτορα, μισο δεν τελειωσα, οριστε εδω ακριβως που σου δείχνω εχει βγει άνθρωπος της Nvidia και λεει ΝΑΙ καναμε λαθος δεν ειναι αυτα τα specs που πληρωσατε, ειναι κατωτερα, οποτε εχετε καθε δικαίωμα να την γυρίσετε πισω και να παρετε τα χρήματα σας πισω.

 

Καλα τα ειπα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε δεν υπάρχει θέμα ξύλου; Και εγώ τον κουβά ποπκορν που έψησα τι θα τον κάνω τώρα; :mad:

Τζαμπα ελιωσα βουτυρο και εγω....

 

Btw μην πιστευεται οτι μαλακια γραφουν τα αμερικανακια στα φορουμ.Κανεις δεν πηρε 980 με επιστροφη της 970.SJW's ειναι που δεν εχουν τι να κανουν και ασχολουνται με ολα τα θεματα.Το μονο λογικο που βλεπω σε αυτην την υποθεση ειναι η απλο refund (με το αποτελεσμα του "τι θα παρεις ενω η amd θα βγαλει καρτα με αναλογες επιδοσεις μετα απο κανα μηνα +") η να μας δωσουν καποιο παιχνιδι η να μπορουμε να επιστρεψουμε την 970 πισω οταν βγει η 1070 κτλ και να πληρωσουμε την διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ρε σεις πηγαιντε ενας να το δοκιμασει στα ελληνικά μαγαζια, να δουμε μια εμπειρία και απο τα μερη μας.

 

Δειχνεις τα specs της καρτας που πλήρωσες και μετα δείχνεις τα spec που είναι κατωτερα και ειναι αυτα που ισχυουν. Περίμενε μαγαζάτορα, μισο δεν τελειωσα, οριστε εδω ακριβως που σου δείχνω εχει βγει άνθρωπος της Nvidia και λεει ΝΑΙ καναμε λαθος δεν ειναι αυτα τα specs που πληρωσατε, ειναι κατωτερα, οποτε εχετε καθε δικαίωμα να την γυρίσετε πισω και να παρετε τα χρήματα σας πισω.

 

Καλα τα ειπα? :P

Σχεδον :P

Προφανως δεν κανεις κινηση με βαση ανακοινωσεις αλλα με σιγουρα πραγματα.Κοινως με επικοινωνια κατευθειαν με την εταιρια πρωτα και αν αυτη σου δωσει το οκ,τοτε ολα τα αλλα ειναι ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ακριβως ειναι αμερικανακια και τους τρεμουν τα καστηματα παιζει και να ισχυει. Μιλαμε για υπερκαταταναλωτες. 

 

Τεσπα εδω δεν παιζει να παρεις χρηματα πισω αν πας και τα ισχυριστεις αυτα, θα σου δωσουν σε ελ. καταστημα ακριβοτερη καρτα?

 

Οποιος θελει ας το επιχειρησει. Εγω προσωπικα δεν εχω χρονο για να προσπαθω να αποδειξω στο καθε παιδαρελι εκει που τον κανει μπαλακι το καθε Πλαισιο και του δινει 4 εκατομπαλα για μισθο. Να καθομαι να τσακωνομαι για μια gpu τωρα..

 

Η gpu δεν εχει προβλημα, μενω ως εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ακριβως ειναι αμερικανακια και τους τρεμουν τα καστηματα παιζει και να ισχυει. Μιλαμε για υπερκαταταναλωτες. 

 

Τεσπα εδω δεν παιζει να παρεις χρηματα πισω αν πας και τα ισχυριστεις αυτα, θα σου δωσουν σε ελ. καταστημα ακριβοτερη καρτα?

Τους τρεμουν τα καταστηματα? Αν ηταν ετσι δεν θα τους πουλουσαν κουτοχορτο.Απο διαφημιστικα μεχρι τα ιδια τα προιοντα ειναι ολα λες και απευθυνονται σε προβατα.Ναι κανουν πολλες μυνησεις.Αλλα δεν σημαινει οτι δεν παν στο δικαστηριο,ο δικαστης ριχνει ενα γελακι και λεει case dismissed.

 

 

Ετσι ακαδημαικα ειπα τον τυπο που πηρα την καρτα να ρωτησει τον αντιπρωσοπο της gigabyte στην ελλαδα να δουμε τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη τυχη στο Ελλαδισταν παντως. Οσο αφορα τα αμερικανακια ναι τους τρεμουν. Δεν ειναι ολοι τους ζουδια. Υπαρχουν καποιοι που τους κανουν μηνυσεις και τους τρεχουν στα δικαστηρια για το παραμικρο. Εκει υπαρχουν οπως και να το κανουμε καποια πραγματα που λειτουργουν αντιθετα με την χωρα μας.

 

Εδω αν κανω μηνυση, και να ειναι και για κατι σοβαρο(πχ θεμα υγειας) και τους τρεχω στα δικαστηρια (τον οποιοδηποτε) θα περιμενω και 2 -3 χρονακια να βγει αποφαση...

 

Δεν βρισκεις ακρη εδω. Δεν λεω να μην προσπαθησει οποιος εχει αφθονο ελευθερο χρονο και χρημα σε αναλογες περιπτωσεις.

 

Πολυ απλα τα λετε περι nvidia και email που θα τους δειξετε κτλ. Δεν μιλαμε για μικροποσα εδω. Σας ειπα και πιο πανω οτι και για μικροποσο την παναγια μου εβγαλαν μεχρι να το παρω...

 

Καλη τυχη και υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ακριβως ειναι αμερικανακια και τους τρεμουν τα καστηματα παιζει και να ισχυει. Μιλαμε για υπερκαταταναλωτες. 

 

Τεσπα εδω δεν παιζει να παρεις χρηματα πισω αν πας και τα ισχυριστεις αυτα, θα σου δωσουν σε ελ. καταστημα ακριβοτερη καρτα?

 

Οποιος θελει ας το επιχειρησει. Εγω προσωπικα δεν εχω χρονο για να προσπαθω να αποδειξω στο καθε παιδαρελι εκει που τον κανει μπαλακι το καθε Πλαισιο και του δινει 4 εκατομπαλα για μισθο. Να καθομαι να τσακωνομαι για μια gpu τωρα..

 

Η gpu δεν εχει προβλημα, μενω ως εχει.

 

Eίσαστε πολύ άτυχοι που δεν μένω πια Αθήνα και οι μετακινήσεις μου είναι δύσκολες πλέον λόγω υποχρεώσεων. Αν ερχόμουν μαζί σου θα πήγαινες; ΄Ετσι για τον χαβαλέ βρε αδερφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίσαστε πολύ άτυχοι που δεν μένω πια Αθήνα και οι μετακινήσεις μου είναι δύσκολες πλέον λόγω υποχρεώσεων. Αν ερχόμουν μαζί σου θα πήγαινες; ΄Ετσι για τον χαβαλέ βρε αδερφέ...

Να σου που την αληθεια, δεν θελω να ασχοληθω  με το θεμα εφοσον δεν υπαρχει προβλημα με την gpu. Δεν υπαρχει χρονος τωρα λογω εργασιας, αλλιως μετα χαρας να πηγαιναμε μαζι να τους κανουμε λιγο τα νευρα τσαταλια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη τυχη στο Ελλαδισταν παντως. Οσο αφορα τα αμερικανακια ναι τους τρεμουν. Δεν ειναι ολοι τους ζουδια. Υπαρχουν καποιοι που τους κανουν μηνυσεις και τους τρεχουν στα δικαστηρια για το παραμικρο. Εκει υπαρχουν οπως και να το κανουμε καποια πραγματα που λειτουργουν αντιθετα με την χωρα μας.

 

Εδω αν κανω μηνυση, και να ειναι και για κατι σοβαρο(πχ θεμα υγειας) και τους τρεχω στα δικαστηρια (τον οποιοδηποτε) θα περιμενω και 2 -3 χρονακια να βγει αποφαση...

 

Δεν βρισκεις ακρη εδω. Δεν λεω να μην προσπαθησει οποιος εχει αφθονο ελευθερο χρονο και χρημα σε αναλογες περιπτωσεις.

 

Πολυ απλα τα λετε περι nvidia και email που θα τους δειξετε κτλ. Δεν μιλαμε για μικροποσα εδω. Σας ειπα και πιο πανω οτι και για μικροποσο την παναγια μου εβγαλαν μεχρι να το παρω...

 

Καλη τυχη και υπομονη

Μα δεν ειναι το θεμα το μικροποσο ή μεγαλο ποσο.Απαξ και παρεις email επισημο απο την εταιρια για πιστωτικο ή αλλαγη μετα οτι και να λενε δεν μπορουν να κανουν κατι.Αντε δωσε τους 1 μερα να στειλουν και αυτοι Mail με τα στοιχεια σου να δουν αν ισχυουν ή οχι μετα θα υποχωρησουν. Αλλωστε εν μερη γνωριζουν οτι αν ο αλλος εχει ασχοληθει και το εχει ψαξει τοσο δεν ειναι οπως η μαζα που μπορει να παριε 970 για να παιζει Counter Strike και Lol. Για αλλαγη καρτας με 980 οντως το θεωρω λιγο απιθανο αλλα για πιστωτικο ειναι πολυ πιθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπε αν θελω κανει και τωρα refund.Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν θελω refund :P

Να αν πχ παει ο Sakiz παραπανω και δειξει το email αυτο δεν προκειται να του πει τιποτα το μαγαζι οταν εχει δωσει ''εντολη'' η εταιρια.

Κανεις δεν θελει refund γιατι δεν υπαρχει και κατι καλυτερο στην αγορα αυτη την στιγμη στα ιδια χρηματα..

Αυτο ισχυει δυστηχως και το κακο ειναι οτι και η 980 δεν κοστιζει ας πουμε 550ευρω να το σκεφτεις αλλα 650+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...