Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το πω εγώ κ ας μου βάλει μπιπ ο αιλουρος, τα αρχίδια μας θα πάρουμε που περιμένουμε αντικατασταση με 980 ή redund εδω στο ελλαδισταν...Μετα απο αυτα που διαβαζω σε φορουμ αν τσιμπήσουμε κανα 1-2 παιχνιδακια εστω κ τις νουμπισοφτ καλα θα είναι.

ΥΓ. Αιλουρε άστο βάζω εγω μπιπ στο "θα πάρουμε" :P

Eγώ ψώνισα απ'έξω :devil:

 

Αλλά όπως λέει και ο psycho δε γίνεται να μείνω χωρίς κάρτα μέχρι να βγεί κάτι καινούριο, πράσινο ή κόκκινο δε με νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο που πρεπει να κανουν ειναι να μας αντικαταστησουν ολες τις 970 με την πρωτοτυπη εκδοση που διαφημιζαν. θα το κανουν ομως?

 

οχι, πρέπει να χωνευτούν τα 3.5 Gb vram :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνεις τα στοιχεία σου στον PeterS@NVIDIA και ο ίδιος επικοινωνεί με το κατάστημα που πήρες την κάρτα για να πάρεις refund αν θες.Προσωπικά δεν θα κάνω τίποτα, αφού δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από την 970 στα χρήματά της αυτή τη στιγμή και όχι δεν έχω σκοπό να μείνω χωρίς κάρτα μέχρι να βγουν οι νέες AMD.

Αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα το ερωτημα "και τι να παρω" παραμενει..

Για την ώρα τίποτα δεν λέει εκτός αν σκασεις 200-250 κ παρεις 980 που δεν αξίζει τα τόσα λεφτά διαφορά για τοσο μικρές διαφορές.Για αυτό είπα εξαρχής οταν έμαθα τι έχει παιχτεί οτι εγώ θα βολευτώ με κανα 2 παιχνίδια σκόντο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα το ερωτημα "και τι να παρω" παραμενει..

Εμ εκει πατανε.Σου λεει να ενας τροπος να πουλησουμε παραπανω 980 :P Αλλιως την δινεις τωρα και περιμενεις τις νεες Amd καρτες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εχω ψαξει αρκετα,δεν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα.Μετα πας αναγκαστικα στην 980..

Αμα δεν υπαρχει ανταγωνισμος αυτα γινονται,και απορω γιατι τοσα χρονια σε καρτες-επεξεργαστες ασχολουνται σοβαρα μονο 2-3 εταιρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνεις τα στοιχεία σου στον PeterS@NVIDIA και ο ίδιος επικοινωνεί με το κατάστημα που πήρες την κάρτα για να πάρεις refund αν θες.Προσωπικά δεν θα κάνω τίποτα, αφού δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από την 970 στα χρήματά της αυτή τη στιγμή και όχι δεν έχω σκοπό να μείνω χωρίς κάρτα μέχρι να βγουν οι νέες AMD.

 

Κοιτά εφόσον εγκρίνουν σήμερα refunds, δε βλέπω λόγο να μην τα εγκρίνουν και σε 2-3 μήνες.

ή κάνεις refund ή όχι – δε μπορούν να το πάρουν πίσω.

Ειδικά εσύ είσαι από τους most affected users

Άλλοι users δεν θα το καταλάβουν, δεν έχουν τις γνώσεις να ανέβουν σε custom hi-end textures κ.ο.κ. Δεν ξέρουν καν να αλλάζουν game options. Εσύ που από την πρώτη στιγμή ήθελες να φτάσεις τα όρια, είσαι και από αυτούς που καταλαβαίνουν καλύτερα τι συνέβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι users στην Αμερική, κατάφεραν και επεστρεψαν την 970 και το μαγαζί δεχτηκε να τους δωσει πισω την 980 φορ φακιν free! Λεπτομέρειες ποιο μαγαζι, ποια 970 ειχανε πριν δεν ξέρω..

Μετα βγαινω αλλος και οι λεει οτι αυτο δεν ειναι δικαιο αυτο, να παίρνουν ετσι απλα την 980 οταν αυτοι εχουν σκασει τοσα χρήματα.. Παντως τωρα τα βλεματα στραφηκανε στην ανακοίνωση που θα κανει η Amd την Παρασκευή :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι users στην Αμερική, κατάφεραν και επεστρεψαν την 970 και το μαγαζί δεχτηκε να τους δωσει πισω την 980 φορ φακιν free! Λεπτομέρειες ποιο μαγαζι, ποια 970 ειχανε πριν δεν ξέρω..

Μετα βγαινω αλλος και οι λεει οτι αυτο δεν ειναι δικαιο αυτο, να παίρνουν ετσι απλα την 980 οταν αυτοι εχουν σκασει τοσα χρήματα.. Παντως τωρα τα βλεματα στραφηκανε στην ανακοίνωση που θα κανει η Amd την Παρασκευή :P

Λεγε μου τετοια να με φτιαχνεις :P Αλλωστε το λεει και η εγγυηση αλλαγη με αλλη καρτα ιδιων επιδοσεων ή καλυτερων.Απο την στιγμη που ιδιων επιδοσεων καρτα δεν υπαρχει αναγκαστικα πρεπει να σου δωσει καλυτερη που υπαρχει.

Μακαρι να το κανουν και σε αλλους αυτο μπας και εμεις μπορεσουμε να επωφεληθουμε.Πιστωτικο δεν μπορει να σου κοψει γιατι δεν μπορεις να παρεις αλλη καρτα της εταιριας αυτης με τα χρηματα αυτα καθως υπαρχει μονο η 960.Αρα δεν ειναι παραλογο αυτο που εκαναν αλλα απολυτως λογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν υπαρχει θεμα ξυλου.Απαξ και επικοινωνησεις με την εταιρια και σου δωσουν το Οκ,πας και τους δειχνεις μες την μαπα το email επιβεβαιωσης και  εκεις δεν μπορουν να σου που τιποτα.


Και μπραβο βασικα σε κατι ατομα στο εξωτερικο που κυνηγανε αυτα που δικαιουνται και δεν καθονται στα αυγα τους οπως σε καποιες αλλες χωρες.Προσωπικα περιμενω να δω παραπανω πληροφοριες σε αυτο το θεμα και θα πραξω αναλογως.Βλεπεις στο εξωτερικο εχουν βεβαια και μαγαζια πιο ψαγμενα απο τα περισσοτερα δικα μας.Αν πας στο Πλαισιο πχ και τους πεις κατι τετοιο μονο με τις κλωτσιες που δεν θα σε πεταξουν :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να τους δειξω, οι περισσοτεροι, επειδη ειναι εργαζομενοι του μηνα εκει, θα με στελνει ο ενας τον αλλο. Εδω ενα κουπονι που ηταν να παρω για την καρτα και τους εδειχνα τι ειχε  γραψει η nvidia για αυτο το θεμα, με ταλαιπωρησαν μια εβδομαδα με πολλα τηλεφωνηματα και πηγα στο καταστημα δυο φορες. 

 

Πιστευεις τοσο ευκολα θα δωσουν ετσι μια gpu στον οποιοδηποτε? Αδυνατω να πιστεψω πως θα μπορεσουμε να κανουμε οτιδηποτε στα ελ. καταστηματα, εφοσον δεν υπαρχει προβλημα με την ιδια την gpu και ποσο μαλλον να παρουμε μια καρτα που στοιχιζει παραπανω. Στο εξωτερικο τους τρεμουν φαινεται, εδω μας εχουν γραμμενους εκει που δεν λαμπει ο ηλιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...