Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αλλάζει τίποτα / αξίζει να την φλασάρουμε ή same on same on? (για την msi λέω όποιος το πέρασε)

 

τι να σου πω. Changelog ποτέ δεν έχουμε. Εγώ το περνάω πάντα εφόσον το δω στo msi forum.

Εβαλα και οδηγίες εγκατάστασης θα με βρεις τέρμα κάτω στο θέμα .  https://forum-en.msi.com/index.php?topic=252727.0

Και εδώ το bios https://www.dropbox.com/s/9eiqxcq9vw1upeh/NV316MH186%2BNVflash.rar?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα εξαρτάται απο drivers ωστε να παίρνει το pass για το 2ερο πακετο μνήμης. Στο watch dogs δεν περναει τα 3600mb με τιποτα.

 

Σε assasins creed, mordor παιζουν μια χαρα τα 4gb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε τζάμπα ο σασυρμάς για την vram. Κοντέψαν να κλάψουν στο forum της nvidia. Και εκεί στο newegg πρέπει να τους πέθαναν στα τηλέφωνα για refund. Τα αμερικανάκια δεν καταλαβαίνουν απο τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα εξαρτάται απο drivers ωστε να παίρνει το pass για το 2ερο πακετο μνήμης. Στο watch dogs δεν περναει τα 3600mb με τιποτα.

 

Σε assasins creed, mordor παιζουν κομπλε...

 

Για δοκιμάστε ένα κόλπο που διάβασα μόλις από ένα τυπά. Ισχυρίζεται ότι όταν καταφέρεις να γεμίσεις τα 4 γίγα ο οδηγός κολλάει εκεί (μάλλον μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση; ). Koντολογής μπαίνετε στο παιχνίδι με 8xMSAA ή DSR ή τέλος πάντων όποια ρύθμιση τερματίσει την μνήμη, βγαίνετε απ΄το παιχνίδι και βάζετε τις συνηθισμένες σας ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμάστε ένα κόλπο που διάβασα μόλις από ένα τυπά. Ισχυρίζεται ότι όταν καταφέρεις να γεμίσεις τα 4 γίγα ο οδηγός κολλάει εκεί (μάλλον μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση; ). Koντολογής μπαίνετε στο παιχνίδι με 8xMSAA ή DSR ή τέλος πάντων όποια ρύθμιση τερματίσει την μνήμη, βγαίνετε απ΄το παιχνίδι και βάζετε τις συνηθισμένες σας ρυθμίσεις.

Nope,δεν ισχυει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα εξαρτάται απο drivers ωστε να παίρνει το pass για το 2ερο πακετο μνήμης. Στο watch dogs δεν περναει τα 3600mb με τιποτα.

Σε assasins creed, mordor παιζουν μια χαρα τα 4gb.

Συνέχεια του απο πανω ποστ. Ας το δοκιμασει καποιος με το τελευταιο update το Watch dogs γιατι πηρε patch απο ubi για την σειρα 900.

Για προφανείς λογους δεν μπορω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως επαγγελματιες ΕΧΟΥΜΕ επιστροφη ΦΠΑ και μαλιστα αμεσα (εγω εχω .. εσεις στο πηγαδι ?)

Αν αγοραζα για το γραφειο μου μια καρτα γραφικων και δεν μου εκανε και ηθελα να την πουλησω ή αν την αγοραζα για δοκιμες και μετα δεν την χρειαζομουν {συμβαινει σε προγραμματιστες να χρειαζονται hardware για δοκιμες αλλα οχι για μονιμη κτηση }, τοτε θα την πουλουσα σε τιμες προφανως χωρις ΦΠΑ.  ας το αφησουμε γιατι ειναι offtopic τα θεματα ηθικης δεοντολογιας

 

ΕΠΙΣΗΣ .. σας εχουν ζητησει ποτε ταυτοτητα οταν επιστρεφετε οτιδηποτε για RMA ? εμενα ποτε 

 

Κανεις δεν πουλαει με αυτη την λογικη εδω ουτε και σε κανενα ευρωπαικο foroum που εχω δει. Επισης το ποσοστο των αγοραστων που δικαιουται επιστροφη ΦΠΑ σε gaming hardware ειναι πολυ μικρο.

Αν μπορεις να παρεις καινουρια GTX970 στα 270 ευρω (350 -23%) με τιμολογιο, μην το σκεφτεσαι ακομα. Ουτε στα 300 ευρω δεν βρισκεις μεταχειρισμενη GTX970, η καρτα αυτη ειναι καινουρια και εχει τεραστια ζητηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κουτι (Corsair carbide AIR 540 ) εχω βγαλει ολα τα φανακια και τα εχω αντικαταστησει με noctua . απο δισκους εχω εναν μονο και τον ακουω (wd black caviar και σκεφτομαι να φυγει )... θα ακουγεται περισσοτερο? Δεν εχω προβλημα να ακουω την καρτα λιγο , δεν θελω ομως να με ενοχλει οταν θα δουλευω γιατι δυσκολευομαι να συγκεντρωθω ( λογω δουλειας η καρτα θα ειναι 50-50 του χρονου full load /idle)

 

Την παιρνω οπως ειναι ή να το ψαξω κι αλλο ?

Φίλε πάρτη με κλειστά μάτια την καρτούλα. Με ίδιο κουτί και μόνο Noctua ανεμιστήρες στο κουτί, ακόμα και σε full load το μόνο που ακούω είναι ο γ@μω WD ο black (κατα αλλα πολύ καλός δίσκος)

 

P.S: αν μπορείς να την πάρεις κάτω από 300 καινούργια, ρίξε σύρμα να πάρω και μια 2η

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πάρτη με κλειστά μάτια την καρτούλα. Με ίδιο κουτί και μόνο Noctua ανεμιστήρες στο κουτί, ακόμα και σε full load το μόνο που ακούω είναι ο γ@μω WD ο black (κατα αλλα πολύ καλός δίσκος)

 

καταλαβα ! ο δισκος τα σπαει με τα 5 χρονια εγγυηση αλλα φασαρια ρε γαμωτο...

 

θα την παρω το κλεισα...με πεισατε:-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...