Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

355 ευρω πηρα την g1 απο τυπο με τιμολογιο που τις αγοραζε με τιμολογιο πριν εναμιση μηνα.ΑΠο τα 410 που ηταν η φθηνοτερη τοτε πιστευω εκανα καλα :P.Αλλα ναι,μπορει καποιος να μην θελει την αποδειξη στα χερια του κτλ κτλ.ΑΛλα ποσα βλεπουμε καθε μερα με μαγαζια "αξιοπιστα" να μην δεχονται rma η να κανουν 2-3 μηνες? Το ιδιο ρισκο υπαρχει και τουλαχιστον γλιτωνεις και μερικα λεφτα .Ειδικα στην περιπτωση μου που δεν ασχολουμαι μα o.c. κτλ το ρισκο ειναι μικροτερο

Βασικα η φθηνοτερh τιμη πιο παλια ηταν στα 380ευρω με βαση την τιμη εξελιξης του skroutz και βεβαια υπολογιζουμε σε αυτη την τιμη και το κουπονι για το παιχνιδι γυρω στα 20 με 25ευρω αρα τοσο εβγαινε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα η φθηνοτερh τιμη πιο παλια ηταν στα 380ευρω με βαση την τιμη εξελιξης του skroutz και βεβαια υπολογιζουμε σε αυτη την τιμη και το κουπονι για το παιχνιδι γυρω στα 20 με 25ευρω αρα τοσο εβγαινε :P

12 δεκεμβριου,η φθηνοτερη χωρις να χρειαζεται να περιμενω 25 μερες ηταν στο gamer-land.net (με κουπονι),398+ 5 ευρω εξοδα αποστολης + 6 ευρω αντικαταβολη.Η δευτερη φθηνοτερη ηταν 392 ευρω + 3 ευρω εξοδα αποστολης + 3 εξοδα αντικαταβολης (δεν ξερω αν ειχε κουπονι) απο visionstudio.Δεν με ενδιεφεραν κανενα απο τα παιχνιδια της Goobysoft οποτε δεν ηταν δυσκολη η αποφαση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μεγάλη τάπα εφαγε η nvidia. Παλι καλά που πηρα 290x

Μπήκες σε νήμα για τις GTX900 να μας πεις ότι πήρες 290Χ, σοβαρά ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι από αυτούς που γκρινιάζουν, δεν έχουν αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με την κάρτα και επειδή απλά λέγονται διάφορα, έχουν τρομοκρατηθεί και λένε τα δικά τους.Να λέει ο άλλος ''Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την κάρτα, αλλά το να έχω 3.5GB κάρτα είναι ελεεινό, F!@# NVIDIA κλπ κλπ''.

 

Κοινώς, ότι να 'ναι.

 

φαντάζομαι να θυμάσαι οτι είσαι απ'τους πρώτους που έσκιζαν τα ρούχα τους....

 

εκτός κι αν είσαι ο ορόκου μεταμφιεσμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εκνευρίστηκα με το ότι η NVIDIA το έκρυψε και δεν το είπε εξαρχής πριν την κυκλοφορία και ότι πλέον δεν της έχω καμία εμπιστοσύνη.Ήμουν ξεκάθαρος σ' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο γελοίο της υπόθεσης είναι ο 8120 του που ρίχνει το bottleneck της αρκούδας στην 290Χ :P Τέσπα, άντε να δούμε τι ''νέες'' πληροφορίες θα δώσει η πράσινη για το θέμα το απόγευμα/βράδυ γιατί γίνεται το σώσε σε όλα τα φόρουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντων για να μην βγαινουμε εκτως θεματος και φωναζει παλι ο Ailuros και με το δικιο του, σε ποσες περιπου ωρες να περιμενουμε για καποια απαντηση με βαση το παραπανω???Ισχυει η ωρα που λεει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

355 ευρω πηρα την g1 απο τυπο με τιμολογιο που τις αγοραζε με τιμολογιο πριν εναμιση μηνα.ΑΠο τα 410 που ηταν η φθηνοτερη τοτε πιστευω εκανα καλα :P.Αλλα ναι,μπορει καποιος να μην θελει την αποδειξη στα χερια του κτλ κτλ.ΑΛλα ποσα βλεπουμε καθε μερα με μαγαζια "αξιοπιστα" να μην δεχονται rma η να κανουν 2-3 μηνες? Το ιδιο ρισκο υπαρχει και τουλαχιστον γλιτωνεις και μερικα λεφτα .Ειδικα στην περιπτωση μου που δεν ασχολουμαι μα o.c. κτλ το ρισκο ειναι μικροτερο

 

To τιμολογιο ΕΙΝΑΙ αποδειξη και την παιρνεις με την αγορα(εστω ενα εγκυρο αντιτυπο).ειναι ακριβως ιδια με την κανονικη αποδειξη αλλα αντι για αποδειξη λιανικης γραφει τιμολογιο στο αντισοτιχο κουτακι. επισης μπορεις να αγορασεις με τιμολογιο απο οποιοδηποτε καταστημα. δεν εχει διαφορα. σιγουρα οχι στην εγγυηση

 

ΤΩΡΑ με τιμολογιο μπορει καποιος (ελευθερος επαγγελματιας που μπορει να δικαιολογησει αγορα ηλεκτρονικου εξοπλισμου) να αγορασει με 273 ευρω την zotac μεχρι 319 την g1 

 

οποτε ειναι τα 250 πολυ λιγα για μεταχειρισμενη ? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντων για να μην βγαινουμε εκτως θεματος και φωναζει παλι ο Ailuros και με το δικιο του, σε ποσες περιπου ωρες να περιμενουμε για καποια απαντηση με βαση το παραπανω???Ισχυει η ωρα που λεει ?

Λογικά ναι, θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...