Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το πιασα..... τοτε εαν ειναι τοσο ησυχη η 970 που ειναι το νοημα των 0db υλοποιησεων ? περιμενα οτι θα ειναι θορυβωδης η απλη για να κυκλοφορουν 0db . τελοσπαντων μαλλον με βλεπω κανονικα για την g1 

 

AAA

και μια ακομη ερωτηση. 

 

ΤΟ τριτο ανεμιστηρι της το τερμα δεξια στελνει τον αερα προς το πλαινο του κουτιου ή προς το μπροστινο μερος του ? το ρωταω γιατι μια αλλη καρτα που ειχα (gainward gtx 570 phantom) φυσουσε τον αερα κοντρα στο κατω

μπροστινο ανεμιστηρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για drivers γιατί δεν κατεβάζετε το geforce experience; έχει κανά πρόβλημα;

Χρησιμο εργαλειο αν δεν θες να πολυ ψαχνεσαι εγω προσωπικα το χρησιμοποιω αρκετα,σιγουρα αν εχεις συνηθισει να κατεβαζεις απο μονος σου τους Drivers,clean install κλπ απο πιο παλια δεν θα αλλαξεις συνηθεια.Επισης δεν ειναι ιδανικο για αυτους που ψαχνονται με τι ρυθμισεις να βαλουν στα παιχνιδια και δεν θελουν τις ετοιμες λυσεις.

το πιασα..... τοτε εαν ειναι τοσο ησυχη η 970 που ειναι το νοημα των 0db υλοποιησεων ? περιμενα οτι θα ειναι θορυβωδης η απλη για να κυκλοφορουν 0db . τελοσπαντων μαλλον με βλεπω κανονικα για την g1 

 

AAA

και μια ακομη ερωτηση. 

 

ΤΟ τριτο ανεμιστηρι της το τερμα δεξια στελνει τον αερα προς το πλαινο του κουτιου ή προς το μπροστινο μερος του ? το ρωταω γιατι μια αλλη καρτα που ειχα (gainward gtx 570 phantom) φυσουσε τον αερα κοντρα στο κατω

μπροστινο ανεμιστηρι 

Λιγο ασχετο επειδη βλεπω οτι το εχεις βαλει και με μεγαλα γραμματα,λιγο χλωμο το κοβω παντως να βρεις Used 970 μεχρι 250ευρω που κοιτας :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο fanboy κι αν είσαι, δεν γίνεται να υποστηρίζεις κάτι που έχει πρόβλημα ενώ το έχεις πληρώσει, μην λέμε ότι θέλουμε.

 

Δεν λειτουργεί έτσι η ψυχολογία του καταναλωτή.

 

Για να αρχίσεις να διαμαρτύρεσαι, το προϊόν που αγόρασες θα πρέπει να είναι κατώτερο των προσδοκιών σου.

 

Όσο ικανοποιεί τις προσδοκίες σου, είσαι ΟΚ, ακόμα και αν βγεί ο ίδιος ο κατασκευαστής και σου πεί ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

 

Τη στιγμή όμως που θα αναγνωρίσεις μόνος σου ότι το προϊόν είναι κατώτερο από τον προσωπικό σου πήχη, τότε αρχίζουν τα προβλήματα. Όσο πιό πιστός πελάτης είσαι στην όποια εταιρία, τόσο πιό δύσκολο να πείσεις τον εαυτό σου.

 

Από κεί και πέρα, το είπα δυό φορές μέχρι τώρα, να το πώ μία τρίτη: Για οτιδήποτε συμβαίνει αυτή τη στιγμή, αποκλειστική ευθύνη έχει η Nvidia και το πώς διαχειρίζεται το όλο θέμα.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λειτουργεί έτσι η ψυχολογία του καταναλωτή.

 

Για να αρχίσεις να διαμαρτύρεσαι, το προϊόν που αγόρασες θα πρέπει να είναι κατώτερο των προσδοκιών σου.

 

Όσο ικανοποιεί τις προσδοκίες σου, είσαι ΟΚ, ακόμα και αν βγεί ο ίδιος ο κατασκευαστής και σου πεί ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

 

Τη στιγμή όμως που θα αναγνωρίσεις μόνος σου ότι το προϊόν είναι κατώτερο από τον προσωπικό σου πύχη, τότε αρχίζουν τα προβλήματα.

 

Από κεί και πέρα, το είπα δυό φορές μέχρι τώρα, να το πώ μία τρίτη: Για οτιδήποτε συμβαίνει αυτή τη στιγμή, αποκλειστική ευθύνη έχει η Nvidia και το πώς διαχειρίζεται το όλο θέμα.

Αυτο ακριβως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι από αυτούς που γκρινιάζουν, δεν έχουν αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με την κάρτα και επειδή απλά λέγονται διάφορα, έχουν τρομοκρατηθεί και λένε τα δικά τους.Να λέει ο άλλος ''Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την κάρτα, αλλά το να έχω 3.5GB κάρτα είναι ελεεινό, F!@# NVIDIA κλπ κλπ''.

 

Κοινώς, ότι να 'ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι πράγματι το πως διαχειρίστηκαν και διαχειρίζονται το θέμα. Μόλις το ανακαλύψουν βγαίνεις άμεσα και δίνεις μια λεπτομερή τεχνική εξήγηση του τι ακριβώς συμβαίνει. Αυτό το "να το δούμε" και άλλες παπαρίτσες είναι να κερδίσουν χρόνο για να επιτρέψει το marketing τι πρέπει να πουν. ΔΕΝ κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλό σου και ομολογείς άμεσα τι συμβαίνει ειδικά όταν δεν μιλάμε για ελάττωμα αλλά για εσκεμμένη ενέργεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι έχουν δώσει απάντηση για το τι συμβαίνει, άρα τα τωρινά ''κοιτάμε'' σημαίνουν αυτό που είπες εσύ το πρωί κατά πάσα πιθανότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμο εργαλειο αν δεν θες να πολυ ψαχνεσαι εγω προσωπικα το χρησιμοποιω αρκετα,σιγουρα αν εχεις συνηθισει να κατεβαζεις απο μονος σου τους Drivers,clean install κλπ απο πιο παλια δεν θα αλλαξεις συνηθεια.Επισης δεν ειναι ιδανικο για αυτους που ψαχνονται με τι ρυθμισεις να βαλουν στα παιχνιδια και δεν θελουν τις ετοιμες λυσεις.

Λιγο ασχετο επειδη βλεπω οτι το εχεις βαλει και με μεγαλα γραμματα,λιγο χλωμο το κοβω παντως να βρεις Used 970 μεχρι 250ευρω που κοιτας :D

Πολλοι αγοραζουν με τιμολογιο και πουλανε μετα αντιστοιχως . με τιμολογιο η 970 κανει 300 καινουργια, οποτε 250-280 ειναι πολυ καλη τιμη. Ετσι και αλλιως μαλλον καινουργια θα την παρω.

 

Επισης καποιοι παιρνουμε καρτες απο RMA . και τους φαινεται καλυτερο να εχουν χρημα παρα καρτα.

 

Μου εχει τυχει παιδι που αγορασε με τιμολογιο να πουλησει τιμια κανοντας την αντιστοιχη εκπτωση για αυτο το εβαλα. 

+ οτι εσυ βαζεις 250 ο αλλος παραλογως θελει 350 και τα βρισκετε στα 280-300 που ειναι οκ τιμη....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι αγοραζουν με τιμολογιο και πουλανε μετα αντιστοιχως . με τιμολογιο η 970 κανει 300 καινουργια, οποτε 250-280 ειναι πολυ καλη τιμη. Ετσι και αλλιως μαλλον καινουργια θα την παρω.

 

Επισης καποιοι παιρνουμε καρτες απο RMA . και τους φαινεται καλυτερο να εχουν χρημα παρα καρτα.

 

Μου εχει τυχει παιδι που αγορασε με τιμολογιο να πουλησει τιμια κανοντας την αντιστοιχη εκπτωση για αυτο το εβαλα. 

+ οτι εσυ βαζεις 250 ο αλλος παραλογως θελει 350 και τα βρισκετε στα 280-300 που ειναι οκ τιμη....

 

 

Ναι εγω για την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη μιλαγα.Προφανως αν ο αλλος βρει καρτα με αλλο τροπο μπορει να την πουλησει αλλα απο την αλλη τετοιους μικρους θεουληδες που λες εσυ εγω προσωπικα ελαχιστα να δω στις αγγελιες.Εδω βλεπουμε να πουλανε τις 770 και να ζητανε μεχρι και 250 με 260ευρω ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγω για την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη μιλαγα.Προφανως αν ο αλλος βρει καρτα με αλλο τροπο μπορει να την πουλησει αλλα απο την αλλη τετοιους μικρους θεουληδες που λες εσυ εγω προσωπικα ελαχιστα να δω στις αγγελιες.Εδω βλεπουμε να πουλανε τις 770 και να ζητανε μεχρι και 250 με 260ευρω ....

355 ευρω πηρα την g1 απο τυπο με τιμολογιο που τις αγοραζε με τιμολογιο πριν εναμιση μηνα.ΑΠο τα 410 που ηταν η φθηνοτερη τοτε πιστευω εκανα καλα :P.Αλλα ναι,μπορει καποιος να μην θελει την αποδειξη στα χερια του κτλ κτλ.ΑΛλα ποσα βλεπουμε καθε μερα με μαγαζια "αξιοπιστα" να μην δεχονται rma η να κανουν 2-3 μηνες? Το ιδιο ρισκο υπαρχει και τουλαχιστον γλιτωνεις και μερικα λεφτα .Ειδικα στην περιπτωση μου που δεν ασχολουμαι μα o.c. κτλ το ρισκο ειναι μικροτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...