Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο έλειπε :P Για βαλτην και σε full load, να ακουσεις τον θόρυβο αν σε ενοχλεί και εκει.

 

Στα δικα μας, εγω πιστεύω πρόβλημα δεν πρέπει να υπάρχει οταν ξεπεραστουν τα 3.5gb, αλλα ακομα και οι προσγειωμενοι δεν θα ξεχασουν οτι κατι τετοιο το εκρυψε η Nvidia και δεν ηταν ειλικρινής απεναντι μας στα specs της καρτας. Κατι θα κανει παντως γιαυτο, δεν παιζει να αφήσει την κατάσταση ως εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

περασα τους drivers και ηρεμησαν οι ανεμιστηρες. Μαζι τους ηρεμησα και εγω.  :-D

Και στο 100% δεν ειναι τοσο ενοχλητικο.Αλλα ναι με τους drivers το led παει στο 50% οι ανεμηστηρες σε idle 34% και μαξ εχουν το 70% και λειτουργουν σωστα τα c-states :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ για gigabyte g1 : 

 

προφανως ειναι η καλυτερη υλοποιηση αλλα 1-2 ερωτησεις για τους κατοχους της : ΠΟΣΟ ακουγεται σε idle καταστασεις ??
(αξιζει το 0 db για να χασω λιγη ποιοτητα? θελω ΗΣΥΧΙΑ στο δωματιο γιατι θα δουλευω πανω στο πισι )

Να υποθεσω οτι το να περιμενω την 960ti δεν εχει πολυ νοημα ετσι ? εννοω οτι αν παιξει στα 250-300 προτιμω την 970
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/NVIDIA-Responds-GTX-970-35GB-Memory-Issue

 

UPDATE 1/26/15 @ 12:10am ET: I now have a lot more information on the technical details of the architecture that cause this issue and more information from NVIDIA to explain it. I spoke with SVP of GPU Engineering Jonah Alben on Sunday night to really dive into the quesitons everyone had.Expect an update here on this page at 10am PT / 1pm ET or so. Bookmark and check back!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ για gigabyte g1 : 

 

προφανως ειναι η καλυτερη υλοποιηση αλλα 1-2 ερωτησεις για τους κατοχους της : ΠΟΣΟ ακουγεται σε idle καταστασεις ??

(αξιζει το 0 db για να χασω λιγη ποιοτητα? θελω ΗΣΥΧΙΑ στο δωματιο γιατι θα δουλευω πανω στο πισι )

 

Και η g1 ειναι πολυ ησυχη gpu. Ειναι η καλυτερη υλοποιηση για την 970 αυτη την στιγμη. Αν θες νεκροταφειο gpu πηγαινε σε msi,asus που εχουν την πατεντα με τις φανες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ για gigabyte g1 : 

 

προφανως ειναι η καλυτερη υλοποιηση αλλα 1-2 ερωτησεις για τους κατοχους της : ΠΟΣΟ ακουγεται σε idle καταστασεις ??

(αξιζει το 0 db για να χασω λιγη ποιοτητα? θελω ΗΣΥΧΙΑ στο δωματιο γιατι θα δουλευω πανω στο πισι )

Να υποθεσω οτι το να περιμενω την 960ti δεν εχει πολυ νοημα ετσι ? εννοω οτι αν παιξει στα 250-300 προτιμω την 970

 

 

ακουγεται. Αν θελεις απολυτη ησυχια [φανταζομαι οτι εχεις βγαλει ανεμιστηρες, σκληρους και τα σχετικα], τοτε δες καποια απο τις υπολοιπες υλοποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ για gigabyte g1 : 

 

προφανως ειναι η καλυτερη υλοποιηση αλλα 1-2 ερωτησεις για τους κατοχους της : ΠΟΣΟ ακουγεται σε idle καταστασεις ??

(αξιζει το 0 db για να χασω λιγη ποιοτητα? θελω ΗΣΥΧΙΑ στο δωματιο γιατι θα δουλευω πανω στο πισι )

Να υποθεσω οτι το να περιμενω την 960ti δεν εχει πολυ νοημα ετσι ? εννοω οτι αν παιξει στα 250-300 προτιμω την 970

 

Αν εχεις stock φανακια στο pc,ακουγονται πιο πολυ αυτα αποτι η καρτα σε full load.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε το video και δειτε οτι και η 980 gtx βουταει σε καποια σημεια το gpu usage σε 4Κ + ULTRA. Αυτο σημαίνει STUTTER στην εικονα. Kανει ΜΠΑΜ το ΚΟΜΠΙΑΣΜΑ ακομα και στο VIDEO.

 

 

 

Και ειναι λογου engine με τα 4gb rams και το φορτωμα των textures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις stock φανακια στο pc,ακουγονται πιο πολυ αυτα αποτι η καρτα σε full load.

 

Στο κουτι (Corsair carbide AIR 540 ) εχω βγαλει ολα τα φανακια και τα εχω αντικαταστησει με noctua . απο δισκους εχω εναν μονο και τον ακουω (wd black caviar και σκεφτομαι να φυγει )... θα ακουγεται περισσοτερο? Δεν εχω προβλημα να ακουω την καρτα λιγο , δεν θελω ομως να με ενοχλει οταν θα δουλευω γιατι δυσκολευομαι να συγκεντρωθω ( λογω δουλειας η καρτα θα ειναι 50-50 του χρονου full load /idle)

 

Την παιρνω οπως ειναι ή να το ψαξω κι αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κουτι (Corsair carbide AIR 540 ) εχω βγαλει ολα τα φανακια και τα εχω αντικαταστησει με noctua . απο δισκους εχω εναν μονο και τον ακουω (σκεφτομαι να φυγει )... θα ακουγεται περισσοτερο?

Ναι λογικα θα ακουγεται.Ενα ελαφρυ φυσηγμα ακουγεται παντως.Προσωπικα δεν με ενοχλει.Σε full load παντως οι msi/asus και ειδικοτερα οι palit και evga ακουγονται πιο πολυ.Δες καποιο συγκριτικο βιντεο

η τελευταιοι οδηγη για την gtx 970 g1 αυτη ειναι ? http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5209&dl=1&RWD=0#driver

http://www.geforce.com/drivers/results/81390

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ για gigabyte g1 : 

 

προφανως ειναι η καλυτερη υλοποιηση αλλα 1-2 ερωτησεις για τους κατοχους της : ΠΟΣΟ ακουγεται σε idle καταστασεις ??

(αξιζει το 0 db για να χασω λιγη ποιοτητα? θελω ΗΣΥΧΙΑ στο δωματιο γιατι θα δουλευω πανω στο πισι )

Να υποθεσω οτι το να περιμενω την 960ti δεν εχει πολυ νοημα ετσι ? εννοω οτι αν παιξει στα 250-300 προτιμω την 970

 

παραδειγμα :

 

το στοκ κουλερ των 4790 ακουγεται 10 φορες περισσοτερο + η υδροψυξη της κορσερ Η100ι, 50 φορές περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κουτι (Corsair carbide AIR 540 ) εχω βγαλει ολα τα φανακια και τα εχω αντικαταστησει με noctua . απο δισκους εχω εναν μονο και τον ακουω (wd black caviar και σκεφτομαι να φυγει )... θα ακουγεται περισσοτερο? Δεν εχω προβλημα να ακουω την καρτα λιγο , δεν θελω ομως να με ενοχλει οταν θα δουλευω γιατι δυσκολευομαι να συγκεντρωθω ( λογω δουλειας η καρτα θα ειναι 50-50 του χρονου full load /idle)

Την παιρνω οπως ειναι ή να το ψαξω κι αλλο ?

Ε αμα εχεις ακριβά fans τοτε πηγαινε στο 0db της Msi πχ, και για σκληρό βαλε καναν ssd.

 

η τελευταιοι οδηγη για την gtx 970 g1 αυτη ειναι ? http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5209&dl=1&RWD=0#driver

Ραι μαιγαλαι τα ματεια μας..
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...