Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάτι είναι έτσι φτιαγμένο στο hardware, πως θα το αλλάξεις με software ;

Παλι χαθηκε η συνδεση...υποθετικα ανοιγουν οτι εχουν κλεισει και κλεινουν κατι αλλο. Δεν ξερω αν υπαρχει κατι ισαξιο με την L2 cache, αλλα ρωτησες τι το ψαχνει η NV και εκανα μια υποθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως αν το θεωρούσαν λήξαν το θέμα, θα κλείδωναν το νήμα στο επίσημο φόρουμ τους μιας και πέφτουν απίστευτα μπινελίκια και απειλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εβαλα την g1 970 κια μου εχει παρει τα αυτια  :mrgreen: .

Ελπιζω μολις κατεβουν οι drivers να μπορω να αλλαξει κατι  :mrgreen:

 

FML  :mrgreen:

Άσε, ειδικά μετά τα τελευταία γεγονότα η Gigabyte έβαλε τον τρίτο ανεμιστήρα να τρέχει σε διπλάσια ταχύτητα μπας και πάρει αέρα η μνήμη και τρέξει λίγο παραπάνω :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εβαλα την g1 970 κια μου εχει παρει τα αυτια :mrgreen: .

Ελπιζω μολις κατεβουν οι drivers να μπορω να αλλαξει κατι :mrgreen:

 

FML :mrgreen:

Ακούγεται πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5000155&postcount=890

 

I've briefly spoken with NV this morning. I've compiled and submitted a QA for Nvidia to get some better answers. Doing my best to get answer from the SVP of GPU Engineering late afternoon (CET). 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικως ρε guys ολο αυτο ηταν false alert?

 

Περα απο το γεγονος οτι μας ειχαν κρυψει οτι η μνημη ηταν χωρισμενη στα 3.5 και 0.5 τελικα δεν θα μας επηρεαζει αυτο αν καταλαβα καλα απο ολα αυτα που ποσταρετε. Που σημαινει οτι και να την τιγκαρει ενα game την vram δεν θα εχουμε προβλημα λογικα.

 

Ετσι καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα το κοιτάνε..Όλο και κάτι θα κάνουν για να σταματήσει η γκρίνια των διάφορων.Στο μεταξύ βγήκε νέα έκδοση vBios για MSI 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοτσανα που εκαναν βεβαια δεν αλλαζει οτι και να πουν-οτι και να φτιαξουν. Σε κανει να σκεφτεσαι οτι στο μελλον θα πρεπει να μην παμε τυφλα στην nvidia. Δεν ειμαι καταναλωτης εγω προσωπικα που δινει συγχωροχαρτι στην καθε nvidia. 

 

Το σημαντικο ειναι βεβαια να λειτουργει η πατεντα που εκαναν χωρις να γινεται αντιληπτο απο εμας σε καποιο game που θα την τιγκαρει την vram.

 

Εγω stutt επισης δεν ειδα να εχω πουθενα οσο και να την πιεσα την καρτα να τιγκαρει την vram. Προφανως και ειχα low frames λογω της αναλυσης+msaa κτλ αλλα stutt σε καμια περιπτωση.

 

Η 970 και παλι ειναι μια vfm gpu, που λειτουργει αριστα και δεν μπορεις να μην προτεινεις σε καποιον να παει για αγορα της. Αλλα του λες και αυτη την μικρη λεπτομερεια, να το ξερει οπως οφειλε να ενημερωσει και η nvidia.

 

Αν το ειχε πει δεν θα ημασταν εδω να τα λεμε ολα αυτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικως ρε guys ολο αυτο ηταν false alert?

 

Περα απο το γεγονος οτι μας ειχαν κρυψει οτι η μνημη ηταν χωρισμενη στα 3.5 και 0.5 τελικα δεν θα μας επηρεαζει αυτο αν καταλαβα καλα απο ολα αυτα που ποσταρετε. Που σημαινει οτι και να την τιγκαρει ενα game την vram δεν θα εχουμε προβλημα λογικα.

 

Ετσι καταλαβα.

Εχει γινει μεγαλος σαλος στα ξενα forums και μεχρι να ανακοινωσει επισημα η εταιρια τι πραγματικα παιζει με την Vram,γιατι δεν το αναφερανε εξ αρχης αυτο, και τι σκοπευουν να κανουν δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια.

Η κοτσανα που εκαναν βεβαια δεν αλλαζει οτι και να πουν-οτι και να φτιαξουν. Σε κανει να σκεφτεσαι οτι στο μελλον θα πρεπει να μην παμε τυφλα στην nvidia. Δεν ειμαι καταναλωτης εγω προσωπικα που δινει συγχωροχαρτι στην καθε nvidia. 

 

Το σημαντικο ειναι βεβαια να λειτουργει η πατεντα που εκαναν χωρις να γινεται αντιληπτο απο εμας σε καποιο game που θα την τιγκαρει την vram.

 

Εγω stutt επισης δεν ειδα να εχω πουθενα οσο και να την πιεσα την καρτα να τιγκαρει την vram. Προφανως και ειχα low frames λογω της αναλυσης+msaa κτλ αλλα stutt σε καμια περιπτωση.

 

Η 970 και παλι ειναι μια vfm gpu, που λειτουργει αριστα και δεν μπορρεις να μην προτεινεις σε καποιον να παει για αγορα της. Αλλα του λες και αυτη την μικρη λεπτομερεια, να το ξερει οπως οφειλε να ενημερωσει και η nvidia.

 

Αν το ειχε πει δεν θα ημασταν εδω να τα λεμε ολα αυτα.

Το θεμα ειναι οτι εγινε αντιληπτο και επισης οπως ακριβως λες κακως το εκρυψαν απο τις αρχη.Τωρα ενας θεος ξερει τι θα κανουν για να ηρεμησουν το κοινο που το πρωτο πραγμα που εχουν αρκετοι στο μυαλο τους ειναι το Rma και να περιμενουν τις νεες καρτες της Amd.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εβαλα την g1 970 κια μου εχει παρει τα αυτια  :mrgreen: .

Ελπιζω μολις κατεβουν οι drivers να μπορω να αλλαξει κατι  :mrgreen:

 

FML  :mrgreen:

 

 

Άσε, ειδικά μετά τα τελευταία γεγονότα η Gigabyte έβαλε τον τρίτο ανεμιστήρα να τρέχει σε διπλάσια ταχύτητα μπας και πάρει αέρα η μνήμη και τρέξει λίγο παραπάνω :-D

 

 

Ακούγεται πολύ;

 

 

περασα τους drivers και ηρεμησαν οι ανεμιστηρες. Μαζι τους ηρεμησα και εγω.  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γινει μεγαλος σαλος στα ξενα forums και μεχρι να ανακοινωσει επισημα η εταιρια τι πραγματικα παιζει με την Vram,γιατι δεν το αναφερανε εξ αρχης αυτο, και τι σκοπευουν να κανουν δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια.

Το θεμα ειναι οτι εγινε αντιληπτο και επισης οπως ακριβως λες κακως το εκρυψαν απο τις αρχη.Τωρα ενας θεος ξερει τι θα κανουν για να ηρεμησουν το κοινο που το πρωτο πραγμα που εχουν αρκετοι στο μυαλο τους ειναι το Rma και να περιμενουν τις νεες καρτες της Amd.

Με ενδιαφερει πιο πολυ στα games να μην εχω θεμα με την vram λογω της πατεντας που εκαναν.  Αν βγαζει θεμα μονο σε συγκεκριμενα bench δεν με νοιαζει τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...