Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι 

τέλος

απλά θα παίζω σε 1080p~60+fps ορισμένα παιχνίδια μέχρι να βγει κάτι καλύτερο σε λογική τιμή,όχι titan με 1300 δολάρια

 

 

ελπίζω τα 1080p να μην δείχνουν σαν το από πίσω της μαιμούς σε 4K τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι

τέλος

απλά θα παίζω σε 1080p~60+fps ορισμένα παιχνίδια μέχρι να βγει κάτι καλύτερο σε λογική τιμή,όχι titan με 1300 δολάρια

 

 

ελπίζω τα 1080p να μην δείχνουν σαν το από πίσω της μαιμούς σε 4K τηλεόραση

Δεν πας να παρεις ενα monitor ips 1440p / 1600p να παιξεις σαν άνθρωπος. Με χαμηλο input lag και λοιπα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην ξενερωνετε ρε σεις. Και οι δυο καρτες τα σπανε.Ασε που σιγουρα θα βρει τροπο η Nvidia να την κανει καλυτερη. Αλιως αυτην θα εχει χασιμο και εδω δεν μιλαμε για τον Mητσο και τον Γιαννη. Μιλαμε για τρελλες πωλησεις (καρτα φαινομενο) Κατσε να βγει και το direct 12 να δουμε. Αναφερουν οτι θα ειναι υπερ αρκετες αφου ολο το συστημα θα ειναι πιο ελαφρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πας να παρεις ενα monitor ips 1440p / 1600p να παιξεις σαν άνθρωπος. Με χαμηλο input lag και λοιπα...

δε μου αρέσει να παίζω σε μικροσκοπικές οθόνες.

Θέλω τουλάχιστον 50"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μου αρέσει να παίζω σε μικροσκοπικές οθόνες.

Θέλω τουλάχιστον 50"

 

Γούστο σου και καπέλο σου, αλλά απέχεις μίλια απ'το να απολαμβάνεις ένα pixel της προκοπής (μεγάλη επιφάνεια οθόνης + μικρή ανάλυση).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστο σου και καπέλο σου, αλλά απέχεις μίλια απ'το να απολαμβάνεις ένα pixel της προκοπής (μεγάλη επιφάνεια οθόνης + μικρή ανάλυση).

 

Οχι και τοσο ειδικα αν αναλογιστουμε οτι μιλαμε για TV.. Αν σκεφτουμε οτι μια 4k tv στις 50 ιντσες δινει ~90PPI, αυτο αναλογει σε μια 1080p 24αρα οθονη και πλησιαζει αρκετα και 1440/1600p αν ξεπερασουμε τις 27 ιντσες και πλησιασουμε τις 32..

Αν επισης αναλογιστουμε την ποιοτητα των σημερινων πανελ, τοτε πραγματικα δεν νομιζω οτι απεχει και τοσο πολυ.. Τουναντιον θα ελεγα ειναι σαν να εχει ενα τεραστιο μονιτορ μπροστα του με ενα σεβαστοτατο dpi.. Προσωπικα παιζοντας σε 1080p tv θα συμφωνουσα 100% μαζι σου για μια μεγαλη γκαμα παιχνιδιων και IQ.. Ξερεις αλλωστε τι sucker ειμαι με τις αναλυσεις..

Αλλα δεν νομιζω στην προκειμενη.. Και μιλαω απο εμπειρια..

Τωρα αν μου βαλεις ενα 28-30αρι με 4k αναλυση οκ παω πασο.. Αλλα νομιζω οτι αν καποιος δει 4k σε 50αρα και ειδικα παιζοντας σε PC θα αναθεωρησει πολλα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 4Κ ναι, αλλά το 1080P είναι λίγο και φαίνεται.

 

Ε ναι 1080p με τετοιο DPI σε τετοιες ιντσες ειναι για κανα μπλειστεισο παιζοντας μπρο το πολυ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι 1080p με τετοιο DPI σε τετοιες ιντσες ειναι για κανα μπλειστεισο παιζοντας μπρο το πολυ..

Να μπινει μπαφος και να μπαιζει μπρο στο μπλειστεισιον..ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΠΑΟΚΤΖΗΣ? :D

ontopic εφυγε τo stuttering απτο crysis 3.At last,silky smooth gameplay 

 

0.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μπινει μπαφος και να μπαιζει μπρο στο μπλειστεισιον..ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΠΑΟΚΤΖΗΣ? :D

ontopic εφυγε τo stuttering απτο crysis 3.At last,silky smooth gameplay 

 

0.jpg

 

Αυτο το silky smooth μια ζωη με κανει και πεθαινω στα γελια.. Τρελλη ταινια.. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορινες εκανε κανενας το official bios update να μας πει τι και πως?

Εγω ας πουμε εχω απλο dvi τι θα πρεπει να κανεις?

πρεπει να εχεις και DVI-I και DVI-D για να το κανω?

Εντομεταξυ προσπαθω να μπω στην gigabyte να το κατεβασω και δεν μπαινει με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορινες εκανε κανενας το official bios update να μας πει τι και πως?

Εγω ας πουμε εχω απλο dvi τι θα πρεπει να κανεις?

πρεπει να εχεις και DVI-I και DVI-D για να το κανω?

Εντομεταξυ προσπαθω να μπω στην gigabyte να το κατεβασω και δεν μπαινει με τιποτα.

Ρώτησα κι εγώ πριν 2-3 σελίδες αλλά απάντηση δεν ειδα από κανέναν :(

 

Αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε με κι εμένα, εγώ είμαι DP to DP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

΄Οχι καμία από τις δύο δεν χρησιμοποιεί τα πλήρη 2 γίγα της μνήμης τους. Η 670 λιγότερο και η 660Τι ακόμα λιγότερη μνήμη από 2 γίγα.

holy sith!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα σου πω. Παντως απο τι λεει το tool σιγουρα αυτο πρεπει να γινει αφου κανεις απεγκατασταση τους nvidia drivers.

Και αποτι καταλαβα θελει το απλο DVI διοτι μονο αυτο μπορει να μπει και στις δυο θυρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 670 FTW(Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είχε το PCB της 680) πάντως μια χαρά τα έπιανε τα ~2028MB Vram usage στα τελευταία παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...