Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2100p 3900 περιπου vram (αν περιμενα θα εφτανε 4000 αλλα δοκιμαστικο ηταν) με το shadowplay 20-25 fps,καθολου stuttering ουτε usage drop.Καποιο καλο προγραμμα να συμπιεσω το video γιατι με το δικο μου upload θελει κανα ωρα να ανεβασει 330 mb :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο SoM δεν έχω stuttering, ούτε καν σε 4k που χρησιμοποιεί 4060mb vram. Απλά λογικά χαμηλό perf, 1080p όλα maxed πιάνει 3700-3800 και πάλι 0 stuttering με τους τελευταίους driver + το τελευταίο bios από Gigabyte + OC.

 

Ίσως να βοηθάει το bios που έχω, δεν ξέρω. Το έβγαλε στις 22 του μηνός η Gigabyte. Το benchmark μου βγάζει τους ιδιους αριθμούς αλλα το real world performance δεν μου δείχνει κάτι αντίστοιχο.

 

1378249226_Leonardo-DiCaprio-Shrug-React

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παράγγειλα την G1 gaming (gtx970), λέτε να την ακυρώσω και να περιμένω για νεότερες εξελίξεις;

 

Αναφέρομαι στο πρόβλημα που εμφανίστηκε

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/nvidia/σοβαρό-σχεδιαστικό-πρόβλημα-στην-nvidia-geforce-r8393

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο SoM δεν έχω stuttering, ούτε καν σε 4k που χρησιμοποιεί 4060mb vram. Απλά λογικά χαμηλό perf, 1080p όλα maxed πιάνει 3700-3800 και πάλι 0 stuttering με τους τελευταίους driver + το τελευταίο bios από Gigabyte + OC.

 

Ίσως να βοηθάει το bios που έχω, δεν ξέρω. Το έβγαλε στις 22 του μηνός η Gigabyte. Το benchmark μου βγάζει τους ιδιους αριθμούς αλλα το real world performance δεν μου δείχνει κάτι αντίστοιχο.

Σωστο ειναι το performance αποτι βλεπω.Οπως υπολογιζοταν απο την αρχη,σε 4κ 290/x εχουν κεφαλι μπροστα απο την 970 

Χωρις το τελευταιο bios και χωρις o.c. δεν εχω stuttering.Ξερεις τι εκαναν με το bios? Αν αλλαξαν τιποτα συνταρακτικο αν και δεν νομιζω να το αλλαξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι η 970gtx με το 3,5gb+512mb βασίζεται σε drivers more απο οτι η 980gtx.

 

Εχουν κανει στα φορουμ την τριχα, τριχιά τοσες μερες.

 

Εχει γραφτεί η καθε αρλουμπα. Ολοι εχουν παθει ψυχολογικά και βλεπουν stutter ακομα και στον ξύπνιο τους.

 

Η καρτα παιζει πενα ολους τους νεους τιτλους....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει, νομιζω οτι γινεστε υπερβολικοι καποιοι.

Μην την ψειριζετε την μαιμου.

 

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι η 970gtx με το 3,5gb+512mb βασίζεται σε drivers more απο οτι η 980gtx.

 

Εχουν κανει στα φορουμ την τριχα, τριχιά τοσες μερες.

 

Εχει γραφτεί η καθε αρλουμπα. Ολοι εχουν παθει ψυχολογικά και βλεπουν stutter ακομα και στον ξύπνιο τους.

 

Η καρτα παιζει πενα ολους τους νεους τιτλους....

Δεν λέω πως τα 3,5 είναι λίγα αλλά όταν κάτι το πληρώνεις αρκετά καλά έχεις τουλάχιστον την απαίτηση να φτάνει (κάνει, έχει) αυτά που αναγράφονται στην συσκευασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, απλά είναι σπαστικό να επιμένετε(Και γενικά στα φόρουμς επιμένουν κάποιοι) ότι η κάρτα είναι 3.5GB και όχι 4GB.Όταν ζοριστεί αρκετά, χρησιμοποιεί και τα 4GB, άρα έχει 4096MB ασχέτως αν τα συν 500MB πρέπει να ζοριστεί αρκετά για να τα χρησιμοποιήσει.Το θέμα είναι αν υπάρχει όντως πρόβλημα λόγω αυτής της ''πατέντας'' ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα γίνεται χαμός στα διάφορα σχετικά τόπικς.

 

Χρειάζεται λίγη υπομονή μέχρι να διαλυθεί ο καπνός.

 

Αληθινή ή όχι η είδηση, καλώς έγινε, να ζοριστεί η εταιρία να παρέχει σωστή ενημέρωση στους καταναλωτές της και να βρεί λύσεις αν υπάρχουν προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...